Herpes zoster alebo pásový opar

traffic
16. aug 2015

Zdravim mamicky, ktorych deti mali tento herpes, maly ma 10 rokov a pred 4 dnami sa vyhadzal pod pazuchou a na chrbate. Hned som bola u dr a diagnoza HERPES ZOSTER. Dr nam predpisala antivirotika, dalej Bkomplex. Chcem sa spytat, maly nemoze ist von, ma len lezat ako pri chripke, a ma byt prikryty alebo nie?
Potom mam este dceru tu som teraz dala ku nam do spalne spat a moze byt v styku s nim alebo uplne vylucit, ako ste existovali vy pri tomto viruse? Potierali ste to niecim? Ako dlho cca trvalo, kym ste sa dostali z toho a vratil sa niekedy naspat, alebo ste to mali raz a odvtedy nie? Dali ste si robit nejake specialne vysetrenia? Za rady dakujem

paskolinka
16. aug 2015

@traffic pasovy opar je virus kiahni. ak ste doma uz mali vsetci kiahne, tak v pohode. synovi by sa ale mali vyhybat ti, co kiahne este nemali, lebo ich mozu chytit. u nas mali pasovy opar mama (kedysi velmi davno) aj brat nedavno a nerobili sme ziadne specialne opatrenia. pasovy opar sa zvykne vyhodit pri znizenej imunite alebo nejakej vacsej zatazi a pokial viem, moze sa to opakovat.

seahorse27
16. aug 2015

Kamoska si na to davala zinkovu mast. Doktorka vam nic neodporucila na potieranie?

vika35
16. aug 2015

my sme to mali dvakrat, mala nariadeny kludovy rezim ale zas nemusela len lezat. dostali sme tusim vectavir a fucidin na potieranie, pekne sa nam to zahojilo. plus urcite nieco na immunitu. davali sme bkomplex a nejake vitaminy.

lilimoni
16. aug 2015

Ja som ho mala minuly rok na tvary 😒 doki mi povedal, ze pri znizenej imunite sa mi moze kedykolvek vratit, kludne aj 2x do roka. Mala som kludovy rezim ale nelezala som. Len take pianko s vylozenou patou 🙂 dcerka ani muzik nic nechytili odomna 🙂

novana
16. aug 2015

@paskolinka nie je to celkom v pohode. U tých, ktorí už kiahne mali, sa môže vírus aktivovať a prejaviť v podobe pásového oparu.

@traffic pásový opar som v minulosti mala 2krát - na tvári i hrudníku. Lekárka ( kamarátka z infekčného) mi doporučila nenatierať ničím.

liebling98
16. aug 2015

@novana čo píše @paskolinka je pravda. U ľudí, ktorí kiahne mali, sa vírus neaktivuje kontaktom s osobou s herpes zoster. Tí ľudia ho už majú v sebe, oddychuje v nervových gangliach pozdĺž miechy a aktivuje sa pri strese, veľkom vypätí, zníženej imunite.
Osoba s pasovym oparom je nebezpečná pre ľudí, ktorí kiahne nemali, môžu ich dostať, keďže sa jedná o ten istý vírus.

lussy666
16. aug 2015

moj muz mal nedavno h. zoster.... bol na pohotovosti a tam mu dr. povedal, ze to nie je nakazlive, jedine ak by tekutina z tych pupienkov zasiahla niekoho napr. do oka....ked mi toto povedal, pozerala som jak blba, ci si ten dr. robil srandu....no a samozrejme, ze dcera, co nemala kiahne ich dostala....pediatricka povedala, ze od mm.
doteraz neviem, ci ten doktor na pohotovosti len nemal svoj den, alebo by mal zmenit prasky 😎
a to sa myslim nenatiera nicim...

a je to teda tak, ze ten, kto uz kiahne mal, ma v sebe ten virus, kt. sa prejavi pri oslabenej imunite, strese, bla bla...
kto kiahne nemal, moze ich chytit aj od osoby, ktora ma pasovy opar.
ale osoba, ktora kiahne mala, nemoze pasovy opar chytit od niekoho, kto ho prave ma
viem, to iste napisala v podstate aj @liebling98 a @paskolinka , ale ved preco by som to nenapisala zlozitejsie a nezrozumitelnejsie, ked sa da... :D skore uzdravenie prajem

liebling98
17. aug 2015

@lussy666 zrejme to bol lekár pre dospelých a ak si sa ho vyslovene nepýtala, či to môže dostať aj malá dcérka, tak mu to nedošlo. Podal teda neúplnú info, ktorá sa vzťahuje len na dospelých.

elis1985
17. aug 2015
Používateľ elis1985 je nedôveryhodný
Je možné, že nejde o reálnu osobu, ale o profil alebo viacej profilov vytvorených za účelom propagovať konkrétne výrobky/služby alebo účelovo manipulovať diskusiu. Pozri príspevky od elis1985.

So Zinkovou masťou mám dobre skúsenosti aj ja, určite pomôže aj tebe

martina1305
17. aug 2015

silne protivirusove ucinky maju huby shiitake a maitake, odporucaju sa aj pri herpesovych infekciach a zaroven ako prevencia

traffic
autor
17. aug 2015

@seahorse27
@liebling98
@paskolinka
@lussy666
dakujem pekne za odpovede, dr mi povedla, ze to mame natierat tekutym pudrom, ale niekde psiu, ze mame natierat inde nie,t ak neviem, teraz sa mu to nerozsiruje a citi sa ok nie je unaveny ani vycerpany a nastastie si to ani neskriabe tak som rada, len dufam, ze nam to zmizne a budeme zdravi
dakujem za rady

liebling98
17. aug 2015

@traffic názory na natieranie tekutým púdrom sa rôznia, aj u pediatrov. To, že sa cíti OK, je super, pásový opar totiž môže aj veľmi bolieť. Nemusí ležať v posteli, stačí domáci kľud, vyhnúť sa slnku. Karantena ako pri kiahnach, aj keď pásový opar nie je až tak infekčný ako samotné kiahne.
Prajem skoré uzdravenie!

evina313
3. nov 2016

je to už sice stara diskusia, ale snad sa niekto najde, kto prave vyhladava info ako ja 😉
syn 8r, prave prekonava tuto pliagu. ☹ nastastie ho to neboli, ani velke to nema, ani sa to nerozširuje.zistili sme to počas sviatkov, dostal teploty, zelene sople...a o 2 dni sme nasli výsyp pod lopatkou. kedže boli sviatky, hned sme mu nasadili vitamin B12, C, a natreli to zoviraxom. vcera sme boli u lekarky, tak povedala, že sme to asi tým zastavili...dala mu lieky herpesin 5x1. sa mi zda, že sa z nich vyhádzal, ale nie vela, len na tvari ma takých 8 vyražok, na tele nič. dnes to bude uživat druhý den, tak dufam, že už si telo na ne zvyklo a nebude to postupovat ☹ Viac ma asi trapia tie zelene sople, imunita je asi v čudu...