Pásový opar - herpes zoster a kojenie

bastilly
25. aug 2013

Ahoj mamicky, chcela by som sa opytat ci mate niektora skusenosti s touto chorobou. v sobotu som bola na potovosti a tam mi diagnostikovali tuto chorobu , herpes mam na krku (linea nuchae) .predpiali mi herpesin 400 kazde 4 hodiny po 2 tablety.kazali mi ukoncit kojenie...na kolko mam 2 male deti 3 rocneho a 7 mesacnu, ktoru kojim , dovolila mi ostat doma, ale nekojit....cely den som sama bez deti len na noc mi vozia malu pretoze nedokaze zaspat bezomna, vlastne bez prsnika....cele dni odsaam mlieko,. Citala som niekde, ze niektore kojili aj pocas liecby....vecer sme telefonovali lekarke , pretoze mala bola hrozeukricana zo spanku vrieskala hladala prsnik...nakoniec mi poradila aby som si odsala mlieko a dala jej ten prsnik, myslite, ze jej to neublizi...hladam mamicky , ktore tiez kojili aspon ciastocne pocas tejto liecby..

l.enk.a
25. aug 2013

Skúsenosť nemám... Ale podľa informácii na mamila.sk herpesín môžeš počas dojčenia užívať....Skús si prečítať tieto veci z ich poradne http://www.mamila.sk/objects/forum/comment.php?...
http://www.mamila.sk/objects/forum/comment.php?...

ingmiriama
25. aug 2013

ja som bola len tehotná a mne lekárky zakázali brať tabletky herpesin

anareei
9. jan 2014

podla mna dietatu tolko Herpesin neublizi...teda prechadza do mlieka ale prave dnes som sa o tom bavila s infektologickou a aciclovir co je liecivo v herpesine sa moze podavat aj malym detom cize ked das na noc prsnik podla mna riziko nie je.Mne herpes zoster diagnostikovali dnes ale ja osavam a mlieko vylievam...lenze moja dcerka je nedonosena a je v nemocnici v inkubatore,co je horsi pripad lebo je na vsetko viac citliva.7mesacnej slecne by to nemalo nijako uskodit.Aj ja som teraz na nervy lebo nesmiem k malinkej...dochadzame za nou do MT z LM a mam problem dva dni bez nej vydrzat no a dnes mi zakazali kontakt,co plne chapem a respektujem ale boliiiii ma srdce a prelievam potoky slz...

boka79
9. jan 2014

ahoj, urcite napis na poradnu mamila. Je vela liekov, ktore su bezôpecne, len lekari o tom nevedia🙂

lenka07
15. jan 2014

Ahojte ja beriem tiež herpesim 400 už dva mesiace a lekarka mi napisala dalšie tri krabičky vraj aby sa herpes nevratil no ja som čitala že keď ho raz dostanem tak sa toho nezbavím a mi chceme babetko mam tri deti a dva potraty za sebou a po vyšetreniach som mala vysoke hodnoty na virusy herpesu . lieky beriem od druheho potratu od oktobra a vraj mam brať aspoň polroka v kuse to sa mi zda veľa
.