Ako sa zbaviť moraxelly?

25. apr 2024

Ahojte, zbavil sa niekto z vás moraxelly raz a navždy? Ak áno, tak mi prosím vás poraďte, skusili sme už snáď všetko. Syn ju má už 2 roky, uniflox, pamycon nezaberá, z celkových atb mal už asi všetky, tie mu väčšinou zaberú, ale pôjde do škôlky a do týždňa sme na tom istom a dávať mu nonstop antibiotiká nechcem. Skusali sme rinogerminu, prestrekujem mu nos morskou vodou, preventívne každý deň po škôlke inhaluje vincentku, vyberali mu kvôli nej nosnú mandľu a je sledovaný u imunológa, podľa výsledkov má imunitu dobrú, ale s touto baktériou sa nevie popasovať.. užíval už aj bronchovaxom, ale bez zmeny.

orta
25. apr 2024

Vyber nosnych mandli. U sestrinej dcerky to zabralo. Nosnu mandlu mas ako taku spongiu ktora ma v sebe vsetko.

bellaa3007
25. apr 2024

@orta pise, že ich ma vybrate
Moja ju mala 2 jesene po sebe a je to hnusoba. Ale poradiť teda neviem, jej vždy zabrali antb..

oila
25. apr 2024

A keby ho na nejaky cas proste odhlasis zo skolky? Zrejme sa nestihne organizmus zregenerovat. Ako dlho ho nechavas doma ked je chory?

zara1357
25. apr 2024

Nám pomohla až zmena škôlky .
V novom prostredí bol chorý zatiaľ iba 1krát. V tom starom presne ako píšeš, tiež som už bola zúfala a po chorobe som ho ďalšie 2 týždne nechávala doma a nepomohlo.

enigmaenie
25. apr 2024

Skusit plazmovanie nam pomohlo

autor
25. apr 2024

@oila naposledy bol doma po chorobe dva mesiace, teraz bol týždeň v škôlke a znova moraxella

@enigmaenie O tom som ešte nepočula, idem googliť 😀

tana85
25. apr 2024

nepotesim, ale mate v okoli nosica (skolka, mozno niekto z rodiny, kamaratkine deti). toto sme mali v prvej skolke kde dcera prisla - vydrzala 1-2 dni a potom 2-3 tyzdne doma a toto cele 2 roky.ako predskolacka zmenila skolku a moraxella zmizla. nebudem klamat - vystriedala ju ina bakteria, ale odvtedy moraxella u nas nie je

basulaak
25. apr 2024

Ked uz fakt ze nic nezabera, mozno by stalo za skusku ist s nim na biorezonanciu

cinky16
25. apr 2024

moj syn to mal tiez skoro rok a to cela trieda v skolke, nonstop sme boli doma chori na antb...ale potom to nejako preslo, myslim, ze v lete cez letne prazdniny, ked nebol v kontakte s triedou. lebo v nej sa navzajom nakazovali

enigmaenie
25. apr 2024

Nam pomohlo lebo tam sa da nadstavit konkretny virus ci bakteria .....

lb1984
27. apr 2024

Zbavit sa nezbavis žiaľ, jedine co pomôže je ak si telo na bakteriu zvykne a tým pádom nebude na ňu reagovať TJ nebudú atb potrebné. My sme si tým prešli od 3 do 5 rokov. Prve mala celkové atb lebo ju odpalila na 4 mesiace, potom už lokálne len mesiac vkuse a nakoniec jej už nenasadzovali nič. Problém je ze moraxella sa už v dnešnej dobe väčšinou ak niesu priznaky výrazne nelieči TJ pediater len ze ma moraxellu vo vyteroch atb netreba. My sme s ňou dobojovali tak ze keď po 2 rokoch schmatla moraxellu na liečení tak ako jediná z detičiek nepotrebovala atb, chodila na turistiku a akosi nastal zlom a odvtedy ju už cca 2 roky nemala. Predtým 2 dní školka/2tyzdne doma 🤗 každopádne teraz už chodí do školy a namiesto moraxelly nosí domov strepkoka pneumoniae a ten nás transportoval do nemocnice, po nemocnici mesiac doma 2 dní škola a znova si ho dovliekla znova celkové atb. Poviem ti ta moraxella nakoniec bola zlatíčko oproti tejto pliage 😥

maryetta
27. apr 2024

My ked mala dcerka tak dr hovorila ze je to mala zoo. Resp ze ak je to v skolke takto musi preliecit kazdy. Nielen vy doma.
Takze ty mozes liecit das do skolky a zas je to to iste.

kris_tin257
27. apr 2024

Za nás asi takto... Syn sa trápil s moraxellou stále dokola, zmenili sme škôlku a odvtedy ju nemal ani raz (je to rok a pol dozadu) 🤷 neviem či v starej škôlke mali nejakého prenášača alebo čo ale zmena škôlky to u nás vyriešila

tana85
27. apr 2024

@lb1984 toto aj u nas, streptokok od zimy, chvilami bez priznakov potom vybehne, uz som z toho unavena. mnoho rodicov to neriesi, v zasade by sme nemuseli ani my, ale on vie prejst na srdce/oblicky aj pri miernych priznakoch. bojime sa :/

lb1984
28. apr 2024

@tana85 tak nám sadol na pľúca a bol z toho obojstranný zapal pluc, vyliečila sa 2 dní škola a znova ho domov dovliekla. 🙈 ale dáku agresívnu pliagu lebo znova jej to začalo sadat na pľúca ale Dr dal hneď atb 2 deň teplôt.... neviem co za svinstvo alebo odial ale toto je už čistá katastrofa 😪

aurinia
28. apr 2024

My sme sa toho zbavili podporou imunity a denne vitamín C.