100% intolerancia na laktózu a dojčenie

luciaruz
24. apr 2024

Ahojte, je tu nejaká mamička, ktorá má stopercentnú intoleranciu na laktozu? Zaujíma ma len 100 percentná. Lebo doktor mi povedal, že táto je dedičná. Čize je dosť pravdepodobné, že to zdedí aj moja dcérka, ktorá sa má narodiť o týždeň. Materské mlieko má veľa laktózy, a tak predpokladám, že asi preplače celé obdobie kokenia. Kojiť som veľmi chcela, ale z tohto mám trochu hrôzu. Máte niektorá 100 intoleranciu a kojili ste?

anjelicek26
24. apr 2024

Syn ma velmi silnu intoleranciu laktozy, ci je to dedicne a ci je sto percentna netusim...ale kojenie bolo strasne trapenie a keby to vtedy viem, nekojila by som... prve 4 mesiace prereval, akonahle dostal prikrmy, kojil sa uz len spanku (teda 2-3x denne), od 9 mesiacov na prsniku uz len hryzol, mliecne nahrady nikdy neakceptoval, takze bol uplne bez mlieka... plnohodnotne jedol, krvny obraz vzdy ukazkovy... dodnes mliecne neje, maximalne zmrzlinu a to si da lactazan pred tym tabletku...

Viem, ze ta zaujima len 100%, ale odpoved je rovnaka - vyskusaj a uvidis, ci vadi laktoza uvidis prakticky uz po par dnoch.... to nie je ako koliky ci witching hours, ale proste silne krce...

luciaruz
autor
24. apr 2024

@anjelicek26 super, ďakujem za akúkoľvek info. Ze je 100percentna dedicna, mam od gastro doktora. Muž nemá takže je to 50 na 50. No uvidime, už iba počkať ten týždeň dva keď príde malá na svet 😊

anjelicek26
24. apr 2024

@luciaruz u nas boh vie, od koho to syn ma, hlavne az takto... drzim palce, nech to babatko nepodedi, bolo to dost trapenie.

lucik194
25. apr 2024

no v prvom rade, uvidite ako bude prve týzdne,

Ale urcite ma zarazila jedna vec, co si napisala "Materské mlieko má veľa laktózy, a tak predpokladám, že asi preplače celé obdobie kojenia". Vyskusaj tak par tyzdnov kojit a ked jej to bude robit zle, prejdi na umele mlieko. naozaj chces aby Ti dieta preplakalo cele dni? my sme si tym presli a druhy raz by som nekojila, ani nahodou, ale isla by som urcite na umele mlieko.
Nevedeli sme , ze dieta ma intoleranciu, bolo to peklo, kolotoc rev, plac, kojenie .... vyplakany pupok 2*2 cm smerom von. vracanie cele dni, reflux, 5-8x denne prezliekanie...... nechces to zazit, ver mi, koliky do toho..... takze odporucam, ak bude co len naznak toho, ze ma intoleranciu, prestat kojit.......
ziadne take ako pises "predpokladam, ze preplace cele obdobie kojenia......" naozaj vtedy vykasli na kojenie, nie je to dolezite, je to len kojenie....... nic viac

luciaruz
autor
25. apr 2024

@lucik194 asi si nepochopila, čo som tym chcela povedat, ze ta to "zarazilo". Ale dakujem za zdlhavu odpoved.

lucik194
25. apr 2024

zarazilo ma to, resp ked chces tak prekvapilo, teda tak som to pochopila z toho popisu,ze aj keď dieta bude mat tiez intoleranciu, chces mu davat materske mlieko? lebo popis asi preplace cele obdobie kojenia.....

tak mu davaj umele na intoleranciu a nebude plakat ....

luciaruz
autor
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
luciaruz
autor
25. apr 2024

@lucik194 nic take som nepovedala. Opakujem, ze si asi nerozumieme. Nechajme to tak 😆