Teratozoospermia - riziká

lucy3080
29. mar 2023

Ahojte, manžel má potvrdenú diagnózu teratozoospermia, čiže zlá morfológia spermií. Hodnoty sa majú pohybovať tak 4% min môj ma len 1%. Čo to som si o tom prečítala na internete a moja otázka znie . Je vhodné skúšať prirodzene otehotnieť ( momentálne skúšame plánovaným stykom v car) alebo dohodnúť rovno IUI alebo IVF čo nám aj povedali, že takéto možnosti nad čakajú keď sa nepodarí stimulácii liekov … ja mám PCO a žiadny progesteron čiže bez ovu beriem na to lieky … a tá najhlavnejšia otázka . Čítala som tam že sú tam rizika , keď sa nám podarí prirodzene otehotnieť s tou jeho diagnózou hrozí že dieťa bude postihnuté alebo potrat . Skúste ma prosím upokojiť, že v car vedia co robia a nemusím sa teraz báť. Na najbližšom sedení sa ich na to chcem aj opýtať.

simik22
29. mar 2023

Určite vedia čo robia.muz mal morfologiu len 0,5%. Prve dieťa po iui hneď, druhé po troch neúspešných iui prirodzene. Zdravé ako rybky🥰

lucy3080
autor
29. mar 2023

@simik22 to si ma veľmi potešila. A aj tebe niečo zistili alebo je problém len v ňom ?

taktotedanie
29. mar 2023

Nam sa podarilo prirodzene, mame dceru
Na oplodnenie staci jedna dobra spermia
Dalsie miliony mozu byt zle, je to o stasti ak chcete riesit prirodzene otehotniet

petamich
29. mar 2023

@lucy3080 tak moj muza mal este plus jednu "chutovku" mal astenoteratozoospermiozu a co pokus to som zostala tehotna 🤷‍♀️ ked nam prisli jeho vysledky spermiogramu s odporucanim na umele oplodnenie, tak som im volala. ze kto ma teda chodi v noci oplodnovat

a ano zial uspesne ukonecne tehotenstvo az na 3. pokus ale problem bol u mna hematologicky, nie u manzela

simik22
30. mar 2023

@lucy3080 pco u mna

juliavolna
30. mar 2023

@lucy3080 ja pcos manžel terato 1% podarilo sa prirodzene - ale ešte len začíname - 8tt takze uvidíme, ako to dopadne. Modlíme sa ❤️

Kde si čítala o tom že deti budú postihnuté ?
A že nastane potrat ?

katuskamala1
30. mar 2023

Prve tehu pri jeho 1.5% a roznych inych pismenkach v diagmoze,nikdy som to neovladala lebo dlhe nazvy :D ale ze mnozstvo aj rychlost boli ok. Ivf et. Druhe tehu tiez po ivf et a zevraj uz mal vsetko raz tolko horsie,dr nechapal ze co robil a ani somnsa nepyyala na cisla. Nepodstatne. Sak len 1 som chcela spermiu 🙂 inak o nejakuch moznyvlch chorobach pri tejto diagmoze mi mikdu mic mevraveli. Co ma byt bude!!!neries. Drzim palce

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre