Spermiogram a teratozoospermia

rozalka_13
26. jún 2022

Ahojte, takéto ma môj priateľ zo spermiogramu. Zistili že ma teratozoospermiu. Dá sa s tým v pohode otehotnieť? 🥴
Objem 4.5%
Celkový počet spermií 121,5 x 10 (na šiestu)
Koncentrácia spermií 27 x 10 ( na šiestu)/ ml
Podiel motilnych spermií 52%
Motilita 42%
Sper. s normálnou morfológiou 2%
Patológia 98%
Liquifikácia 1%
Čistota ejakulátu 0%
Nález : teratozoospermia

Budem vďačná za akékoľvek skúsenosti, rady

didi2102
26. jún 2022

@rozalka_13 teratozoospermiumá aj môj muž,hodnoty si nepamätám ale on mal pod 0.5percent ok, do toho ja PCO bez ovulácie úplne, prvé tehu po IUI, keďže som nemala uvola je tak ja som podstúpila.hormonal.liecbu a potom IUI , druhé tehu rok pol prvom pôrode prirodzene a na prvý šup, prekvapilo nás to pozitívne že to vyšlo , úprimne nečakala som

petamich
26. jún 2022

manzel mal asthenoterato a otehotnela som z troch pokusov trikrat (dvakrat to zial nedopadlo dobre ale problem bol hematologicky a u mna) - na tie vysledky nam v laboratoriu povedali, ze staci jedna zdrava spermia 🙂 tak u nas evidentne stacila

lucijalucy
26. jún 2022

Priateľ mal to isté, užíval Folandrol 4 mesiace, úprava životosprávy a po 4 mesiacoch sa zadarilo. On mal na začiatku počet s normálnou morfologiou 1%, po tých 4 mesiacoch mal 4%
Držím palce

barus26
26. jún 2022

@rozalka_13 môj má tiež teratozoospermiu, ja pco, ir, problém so stitnou zlazou- otehotnela som 2x prirodzene

tanyaredcash
27. jún 2022

@rozalka_13 my máme teratozoospermiu patológia 99%. Nám vitamíny nepomohli, tak sme pred mesiacom absolvovali operácii,nakoĺko u nás to bolo spôsobené varikokelou. Ale veĺmi veĺkemu počtu mužov sa životosprávou spermiogram zlepší. 🙂

pietrula
28. jún 2022

@petamich Otehotnela si prirodzene? Po akej dobe snazenia ?

petamich
28. jún 2022

@pietrula prirodzene a na prvy pokus (3x na prvy pokus, dva nedopadli dobre, mam nejaky problem a tretie uz ma rok 🙂)

pietrula
28. jún 2022

@petamich Aha, cize kvoli potratom ste riesili spermiogram, uz chapem 🙂 Blahozelam k uspesnej trojke ;)

petamich
28. jún 2022

@pietrula ano presne tak, po druhom manzel siel, lebo to ziadali dolozit na repro-imunologii a prisiel domov s diagnozou tazka neplodnost a odporucaju CAR a ICSI, vysledky mal teda dost zle, tak sme na seba len pozerali

dakujem a drzim paste aj vam!

lucia248
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
levandulienka
21. aug 2022

@rozalka_13 Ahoj. môj muž mal tiež len 2% morfologicky normálnych spermii, ostatne parametre v norme. Uzival selen, zinok, koenzym Q 10 a vitamin C, ale bez efektu. Tieto vitaminy su skor dobré pri poruchach pohyblivosti a nizkej koncentracii ako som neskor zistila. Jediné, čo by malo mať vplyv na morfologiu podla vedeckých štúdií je Pycnogenol. Moj muž bral 200 mg denne asi 2,5 mesiaca a potom sme dali robit kontrolný spermiogram znova a po tom pycnogenole mal 3%. Je to síce len o 1% zlepšenie, ale ked sa to prepočíta na milióny spermíí, tak je to celkom dosť. Aj doktorka bola milo prekvapená, lebo vravela, že morfologia sa ťažko ovplyvnuje. No a krátko na to som otehotnela prirodzene. Snažili sme sa asi rok a pol. Takže dá sa prirodzene otehotnieť aj s týmito vysledkami, ale bude to trvať dlhšie a odporučam skusiť ten pycnogenol. S tým, že ale ja som ho objednala zo zahraničia, lebo u nás nedostať taký, ktorý by obsahoval tak vela miligramov v jednej kapsule.

pietrula
21. aug 2022

@levandulienka Ahoj, ktoru znacku ste mali? Ja som objednala swanson, ale iba 50mg bohuzial.. Vdaka

levandulienka
21. aug 2022
levandulienka
21. aug 2022

@pietrula tak nech si dáva 4 tabletky toho 50 mg

susana0305
5. aug 2023

@lucijalucy mozem sa opytat ako sa vas mantel stravival

lucijalucy
5. aug 2023

@susana0305 Klasika, vylúčil vysmážané, alkohol, zaradil viac zeleniny. Nič špeciálne 😊

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre