Štítna žľaza a snaženie sa

abigail45
19. apr 2024

Dobrý deň snažilky, máte skúsenosti s problémov so štítnou zlazou a snažením sa o dieťa? Ja mám hrozne výsledky Šz kde jej hodnota vyskakuje na 9 (euthyrox 75 mám predpísané po novom a užívam ). Ako sa “opraviť” ŠZ a zlepšiť jej fungovanie, a otehotnieť. A naopak ktoré veci jej škodia ? Snažíme sa už niekoľko mesiacov. Ďakujem

majamat
19. apr 2024

@abigail45 neviem teda ako to s tebou presne je, neviem co je 9. myslis TSH?
ak ano, je to vyssia hodnota, nie extremne, ale uz moze robit s ostehotnenim.

neviem aku ms Dg. ak mas autoimunny proces stitky, potom je tu pravdepodobnost, ze postupuje a casom ti stitka prestane fungovat ankomplet, preto tie zhorsenia. podla tvojho prispevku predpokladam, ze mas s nou rpoblem uz nejaky cas, len sa zhorsuje, ci je to nove?

co mozes urobit? asi nic moc nenarobis. pocula som o diete, ktora je vhodna pri autoimunnych ochorneia a nie ej to uplne vedecky potvrdene,a le vysledky autorky potvrduju, ze zabera. jeden cesky vyzivovy poradca ju drzi a pochvaluje si. zrejme moze spomalit, mozno aj zastavit autoimunne procesy v organizme.
no ta dieta je pomerne narocna.

druha moznost, ak by si tuto dietu nechcela drzat, ci len mozno do istej miery obmedzit nejake tie nevhodne potraviny, ak by ti autoproces postupoval, ze sa dr posnazi len v ramci moznosti stabilizovat vysledky.
ide o to, ze bude prakticky robit to co robi, kontrolovat a zvysovat davku podla vysledkov. ak ti tentoproces postupuje je mozne, ze sa ti vysledky opat casom zhorsia a bude treba davku leikov este zdvihnut a kym toot bude prebiehat, ais otehotnenie bude problem.
na liekoch sa otehotniet da, ale je tam dolezita ta stabilizacia stitky, resp vysledky to musia potvrdzovat, ze TSH nebude stupat.

aaadkaaa
19. apr 2024

Vie endo,ze sa snazite? Co som citala,tak tsh pri snazeni ma byt 2, takze treba upravit davky. Je tu skupina stitna zlaza, tam sa docitas vela uzitocnych veci

lenkakoc444
19. apr 2024

@abigail45 toto je velmi vysoka hodnota ak chces otehotniet. Urcite by som pockala kym sa to upravi a ak endo o tom nevie treba povedat. Ja som mala vysledky do 3 a ked sme sa zacali snazit trosku mi dvihla davky. Ja ziadnu dietu na SZ nedrzim, sle niektori vravia, ze bezlaktozova dieta pomaha.

belle_vie
19. apr 2024

Ja mam autoimunitnu poruchu SZ, euthyrox 112. A som typ o ktory sa muz len obtrie a som tehotna.

Kazdopadne, uprava zivotospravy neuskodi. Celkom pekny blog pise pani zuzka, tusim temazdravie sa vola. Ta dava vela tipov ako znizit protilatky stitnej. Alebo je knizka od Borisa Bajera Prirodzeny protokol plodnosti.

Ale v skratke- vynechaj procesovanu stravu ( parky sunky, kekse.. ), obmedz mliecne a cervene maso. Zarad prirodzeny pohyb ( prechadzky), hormonalna joga tiez pomaha, eliminuj stres a snaz sa vela casu travit na slnku.

majamat
19. apr 2024

zabudla som tu dat link na ten protokl stravovania. tu je to video.

https://www.youtube.com/watch?v=1zbF08VniL4

podla mna by sa dala urobit aj odlahcena verzia. nieco ako pise @belle_vie

rebecca999
25. apr 2024

@abigail45 ahoj mne sa podarilo otehotniet aj s horšími výsledkami (nevedela som vtedy ešte o hashimoto ktoré mám) mala som tusim 5,5 TSH… tehotenstvo mi to úplne vyhajpovalo a po dokončení tehu mi hashimoto prepukla a vtedy som vlaste zistila že je to autoimúnne ochorenie. Každopádne ako píšu baby. Ak máš dlhšie sledovanú stitnu žľazu tak mi lekárka mala vedieť nastavit lieky tak aby to takto nelietalo lebo 9 je dosť (ak si dlhodobo liecena a sledovaná tak má celkom prekvapuje TSH-9). Ak tá dr nastaví nevidim dôvod prečo by si otehu nemala ale každopádne by si jej mala povedať že sa snažíte. Vždy keď sa navýšia alebo znížia lieky trva cca 4-6 týždňov kým sa telo adaptuje a upraví hladiny. Treba ale stitnu kontrolovať pravidelne lebo je veľa aspektov ktoré situáciu vedia menit. Každopádne ako aj baby spomínajú normalne by ti dr povedala že TSH do 4 je fajn ale ak povieš fakt že sa snažíte bude siahať skôr po hodnote 2…

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre