Zvyšujúca sa hodnota štítnej žľazy

ninka99865
18. feb 2022

Ach ženy som nešťastná 😩 snažíme sa o bejby a rok sa snazim si dať dokopy štítnu žľazu, ešte v lete som mala peknú hodnotu do 2 a odber v novembri už bol 3.99 tak mi zvýšila dávku z euthyrox 50 na obden s 0,75 a po 4 mesiacoch mám hodnotu 4,28… prečo mi to neklesá? Neviete mi poradiť niečo čo mi ju zníži?

zivotgombicka
18. feb 2022

Poradiť vie asi najlepšie lekárka, ale sama užívam Euthyrox a je dôležité ho brať ráno nalačno minimálne pol hodinu pred prvým jedlom, aby sa dostavili želané účinky. Dávaš si na to pozor? 🙂

ninka99865
autor
18. feb 2022

@zivotgombicka áno, musí to byt vždy v rovnakú hodinu? Mám asi hodinku odchýlku. Pýtam sa tu lebo ta moja dr mi príde že ju to nezaujíma, spraví odber a povie že mám prísť o 8 mesiacov.. ale tých 8 mesiacov je premna dlhá doba keď mi to skáče a nemam to dobre nastavené zjavne.

zivotgombicka
18. feb 2022

@ninka99865 mne doktorka povedala, že to nemusí byť v rovnakom čase, užívam to rôzne podľa toho, kedy vstanem.

tulipanicek
18. feb 2022

@ninka99865 Neuzila si náhodou pred odberom v lete tabletku a pri tých dalších odberoch tu tabletku až po odbere?

ninka99865
autor
18. feb 2022

@tulipanicek nie vždy si ju dam ráno ako prvé.. asi zjavne musím vymeniť endo lebo sa mi nepáči prístup, len keď v ke ich je malo a takmer nikde neberú pacientov nových..

bambulienka25
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
ninka99865
autor
18. feb 2022

@bambulienka25 hej toto dodržiavam… aj viac ako polhodinu. Fakt tomu nerozumiem.. nemohlo si už telo tak zvyknúť na euthyrox žeby mi trebalo nejaký iný druh liekov?
Som z toho nešťastná

ciola
18. feb 2022

Vies co tiez mam dlhe roky liecenu stitnu zlatu. V zaciatkom som utekala aj na kontrolu ako mam nastavenu liecbu a vsetko bolo ok, max mi poradila este uzivat nejake doplnky alebo sa vsetko vyvijalo ako ma 🙂

tulipanicek
18. feb 2022

@ninka99865 Všade ich je malo. Keď som v októbri riešila že by sa aj mne nejaká zišla, tak termíny na máj 🤷‍♀️ Našťastie sa to samé upravilo.
No minimálna doba po úprave liečby je na odber 6 týždňov. Ale myslim si, že bežne lekari tak najneskôr po 2-3 mesiacoch robia znovu odbery. Robí ti len odbery na TSH? Keďže len toto spomínaš. Alebo aj iné parametre odoberá?

ervenka
18. feb 2022

@ninka99865 nie,nemen tabletky. Prave to by ti mohlo este viac ublizit. Tych par mesiacov je relativne kratka doba, pokracuj s euthyroxom. Skontrolovala ti dr. Napr. Vit. B12, D? Pre stitnu su dolezite b12 D, A, selen=jeden paraorech na den staci, vyhybaj sa soji.
Kontroluje ti mudr aj ine hormony stitnej ci len tsh?
Nezmenila si nahodou nieco? Viac stress a pod?

ninka99865
autor
18. feb 2022

Selen beriem aj morské riasy. Kontroluje mi hormonálny profil pravidelne aj vtaminy všetko mám vždy dobre aj tie ostatné parametre štítnej žľazy nie len tsh.
Len som čakala že keď mi v novembri zvýšila dávku že to bude lepšie po 4 mesiacoch a ne ešte horšie 😂
Práveže žiadna zmena, ani stres ani nic.

ervenka
18. feb 2022

@ninka99865 moskee riasy/ kelp prosim nie!!!

ninka99865
autor
18. feb 2022

@ervenka lebo????

ervenka
18. feb 2022

@ninka99865 lebo sa neodporuca.nuz roky. Kelp ti moze velmi rozhadzat stitnu. Privela jodu je naskodu. Jod uz mas v tapletkach. Viac nepotrebujes.

ninka99865
autor
18. feb 2022

@ervenka takže mi môže toto zhoršovať výsledok? Lebo ja som sa to pytala MUDr a ona že to je v pohode že tým že mám zníženú činnosť tak mám jódu nedostatok.. že len ti čo majú zvýšenú činnosť im sa jód neodporúča

bambulienka25
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
ninka99865
autor
18. feb 2022

@bambulienka25 áno viem, ale prešli 4 mesiace

bambulienka25
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
ninka99865
autor
18. feb 2022

Tak čo myslite že mám vysadiť ten jod? A selen je ok teda?

bambulienka25
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
ervenka
18. feb 2022

@ninka99865 pri vsetkej ucte- kolko rokov ma tvoja mudr? Lebo to je velmi zastarany nazor. Skotrolovala ti mudr teda jod? Mimochodom, ak jes pecivo, v pekarenskej soli je jod.

@bambulienka25 mozno na svk mate len levo a euro, ale tych tabl je aj v ramci eu myslim 5 alebo 6 druhov

ninka99865
autor
18. feb 2022

Dobre ja to vysadím.. ďakujem baby, kolegyňa mi vybavila kamosku endo tak tam v pondelok idem, snáď bude schopnejšia.

bambulienka25
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
bambulienka25
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
lyci
18. feb 2022

@ninka99865 jod sa nema brat, ak mas autoimunitne ochorenie stitnej zlazy.a pri selene treba dodrziavat odporucanu davku, privela selenu skodi

ninka99865
autor
18. feb 2022

@lyci to mi asi stačí na výmenu lekárky 🙄 a selen koľko je podľa vás zienky okej? Aká dávka, ci mám ho vysadiť radšej tiež?

ervenka
18. feb 2022

@ninka99865 1 paraorech obsahuje dost selenu na 1 den

ninka99865
autor
3. mar 2022

Baby, na “pobavenie”.
Bola som u tej novej lekárky a ešte v čakárni som si všimla v poslednej lekárskej správe, že stara endo mi napísala metformin ci ako sa to vola 3 x denne jednu tabletku, ale ona mi nič nepovedala ani mi to nikdy nepredpisala 🤦‍♀️
Tak som novej povedala že už v novembri som mala zhoršenú stitku a ona hneď že ale veď pani dr vás mala o 6 týždňov objednať na kontrolný odber ci sa to zlepšilo alebo čo s tym. Ta krava ma objednala na apríl.. a keď som sa jej pytala že ci to netreba skôr skontrolovať povedala že nie. No a k tomu metmorfinu mi povedala nova endo, že v tej poslednej správe čo som jej doniesla od starej je zvýšený nejaký androgén ale úplne minimálne a že prečo mi preboha napísala ten liek 3x denne.. 🤦‍♀️ Takže nakoniec aj dobre že som o ňom nevedela možno by som si ešte viac uškodila. A nova endo mi ho napísala a kázala pol maximálne 1 tabletku večer. Rovno mi zvýšila euthyrox na 88 čo som ani nevedela že taký je a o mesiac ma vezme na odber ako to vyzerá a podľa toho ponastavuje.
Takže zas poučenie netreba sa dať a meniť lekárov a hľadať..

ervenka
6. mar 2022

@ninka99865 existuju rozne davky eurothyroxu- az po 250. Poznam pacienta, kt. berie 2x 250. Ale to je uz extrem.