Sperm Test - test na zistenie plodnosti pre mužov

zuzka1120
30. aug 2017

Ahojte Snažilky, Tehuľky, Mamičky 🙂
Obraciam sa na Vás s otázkou či máte niektorá skúsenosť so SPERM TESTOM na zistenie produkcie muža.
My sme objednali tento test od značky KiwU Wuki a aj následne vykonali tento test.
Ale mala by som ohľadne neho otázku...
Nájde sa tu niekto? Ďakujem 🙂

katusikkk
30. aug 2017

My sme mali znacku Veroval.Vysiel negativ.Potom bol mm na spermiogram a tam sa zistilo,ze ma malo spermiji.Su lenive a maju zly tvar.😒

zuzka1120
autor
30. aug 2017

@katusikkk to mi je ľúto.
Aj dostal nejakú liečbu?
ký je ten test farebne to znázorňuje či pásikom?
Lebo pri tomto farebne a neviem presne čo znamená tá intenzita farby na na našom teste ( je to soť nezrozumiteľné keďže to nieje ako tehotenský test, že buď tam je pásik alebo nie.)

lal
30. aug 2017

@zuzka1120 nemame skusenosti s tymto testom, ale kedze sme mali velky problem so spg tak som studovala aj tieto testy, no mozem povedat, ze je to totalna hlupost. Nepovie ti to nic viac a nic menej ako to, ci pocet spermii je vyssi alebo nizsi ako 20 mil. Ak je nizsi ako 20 mil, tak vobec nevies ci je to povedzme 19 mil alebo len 1 mil a to je sakra rozdiel. Okrem toho to nic nehovori o pohyblivosti a morfologii.
Ta intenzita farby znamena, ze cim je ciarka svetlejsia, tym menej spermii ako 20 mil muz ma.

katusikkk
30. aug 2017

Nedostal vobec nic.Doktor povedal,ze prirodzene pocat je nulova sanca.Mozno by sa to vitam.zlepsilo,ale za par rokov a kedze ja mam pomaly 40 uz tam len napisal "navsteva CAR"cize umele.My sme obidvaja sportovci,abstinenti a vidis to.Idem vygooglit ten tvoj test,ale v nasom bola jedna ciarka cervena ta kontrolna,ze test bol vykonany spravne a v druhom kruzku mala byt tiez cervena ciarka.Ta zostala prazdna.😒

katusikkk
30. aug 2017

@lal
My sme to mali biele a u lekara spermiogram potvrdil iba 2miliony v 1ml co je nic.K tomu su pomale a maju zly tvar.Ono aj keby test ukazal nad 20 mil.v 1ml tiez to nie je vyhra,lebo mozu byt zdeformovane.Takze urcite treba ist k lekarovi na spermiogram.
Nas ale to prazdne okienko v teste "dotrepalo"na vysetrenie.
@zuzka1120

zuzka1120
autor
30. aug 2017

@katusikkk Skúsim ti odporučiť, my sme obaja začali teraz brať vitamíny na produkcia tiež od tejto firmy . Volá na to Blue Fertil a Pink Fertil, je to vitamín zvlášť pre muža a ženu. Má to zlepšiť kvalitu spermií celkovo.

katusikkk
30. aug 2017

@zuzka1120
To sme brali asi 4-mesiace.Ja este potom Inofolic a tak,ale pred tyzdnom som vsetko stopla.Vlastne po vysledkoch.Teraz oddychujem a rozmyslamco dalekj 🤗

zuzka1120
autor
30. aug 2017

@katusikkk Tak to asi nepomohlo :(
Držím palce a hlavne myslite pozitívne.
My sa snažíme dva mesiace a viem aké je to sklamanie keď vysvitne, že sa nepodarilo a to sa snažíme naozaj krátko.

tanalyn
31. aug 2017

Ja s ním osobnú skúsenosť nemám ale počula som, že sú celkom presné, už som o tom aj čítala a aj jedna kamarátka mi hovorila, že to skúšali ale to asi iná značka. Ale u nás v lekárni sa to len tak nedá kúpiť či?

katusikkk
31. aug 2017

@tanalyn
Maju to aj u nas.🙂
Stoji to nejako do 20 € a presnost je na 95 percent,ale z toho clovek nic nevycita,len ci je tam viacej spermiji ako 20 milionov na 1 ml.Tolko by teda malo byt na otehotnenie,ale mozu byt zdeformovane,pomale a neviem ake...Takze tych 20 € je lepsie investovat na normalny spermiogram.

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre