Prvosnažilky po 35-ke

dada7701
11. apr 2012

Ahojte, nájdu sa tu nejaké prvosnažilky po 35.- ke, ktoré sa pokúšajú o prvé bábo ? A ako dlho ?

azzura
11. apr 2012

@dada7701 ahoj, pridavam sa k tebe. My sa snazime uz od mojich 34 a v oktobri mam 36 a furt nič. Ty?

dada7701
autor
12. apr 2012

@azzura ..ahoj, vítam ťa...no ja som sa vydávala v máji 2011...snažili sme sa asi 4 mesiace, potom sme museli prestať, pretože mám problémy s chrbticou, v 09/2011 som bola na operácii...a teraz sme znova začali od 02/2012...takže ešte nič moc,ale vieš...ten vek mi nepridáva na optimizme...aj ked sa snažím myslieť pozitívne....a čo vy ? už máte za sebou aj nejaké vyšetrenia ?

azzura
12. apr 2012

Ahojko, asi sme tu len same 2 🙂. No ja som vzdy chcela deticky, ale nejak sa ten spravny clovek nepritrafil. Potom to prislo a začali sme uvazovat asi po pol roku že chceme babo, tak sme si prestavali davat pozor (od.sept.2010), v decembri 2010 som sla na preventivku a dokimu povedala že chceme babo, tak mi spravil hormonalny profil a ked som si dosla po výsledky, tak som ostala v sohu z jeho pristupu. Povedal, že idem do prechodu a mala by som ist hned na umele, aby som to stihla do 39, ked to este preplacajú poistovne. Tak som sa ho pytala že ci neda nejaku liecbu a on si len svoje mlel, potom som sa ho spytala že chcem ist na laparku a on, že tak nech si tam zavolam a objednam sa. Doteraz nechapem jeho pristup, takto som doma 2 mesiace rumazgala až moj mm nasiel doktora co sa zobera neplodnostou. A som s nim spokojna, od marca 2011 k nemu chodim a porobil mi vselijake vysetrenia, feb.2012 som bola na laparke a teraz ma caka 1.IUI. V podstate som uz ok a furt sa mi nedari otehotniet prirodzene, laparka vysla dobre, žiadny problem tam nebol, hormony uz mam dobre....vraj patrime k parom s neidentifikovanou pricinou neplodnosti+mm na super smg

nany100
13. apr 2012

ahojte, len vás chcem povzbudiť...ja som sa vydávala v aug.2008, mala som 35 rokov...týždeň po svadbe som zistila, že som tehu (snažili sme sa len mesiac pred svadbou) a v apríli 2009 sa nám narodila dcérka...bohužiaľ som v marci 2011 prišla v 10tt o bábätko po 8 mesiacoch snaženia, ale v auguste sa nám zadarilo a pomaličky finišujem druhé tehu...v septembri budem mať 39 😉 ...držím palce, nech sa vám čoskoro zadarí 😉

mo77
13. apr 2012

ahojte,pridam sa,mam tiez 35,tiez som nemohla otehotniet,bola som na laparke,2cysty a vajcovody nepriechodne,cysty odstranili a jeden vajcovod sprechodnili,ale aj tak sme boli na IVF,nechceli sme uz zasa rok dva cakat,podarilo sa hned a prvykrat,takze som stastne tehotna🙂

erika26277
13. apr 2012

babenky ja vám držím palce, tiež mám 35......síce mám už jedného syna, otehotnela som vo februári tohto roku znovu...... vľmi chceli sme druhé bábenko, žiaľ to neskončilo dobre..... v 10 tt missed abort.... zamĺknutý potrat...... ale nevzdávam sa, a od júna sa začíname snažiť znovu..... tak Vám držím všetky palce a nevzdávajte sa svojho sna....... ani ja sa nevzdám..... a hovorím že ešte porodím, hoc budem mať aj 36 či 37 a hovorí sa že sa na to netreba moc upínať..... tak držím palčeky všetkým....

dada7701
autor
17. apr 2012

@azzura ahoj, no tak to máme to isté, ani u mna sa nenašiel ten správny... až teraz.....takže ako vidím,ty už máš niečo za sebou....ja som to zatiaľ neriešila s lekárom, ale povedala som si,že ešte počkám asi 3 mesiace a ked nič,tak zájdem aj ja za ním...a uvidíme aký bude mať môj prístup....vyzera byť ok...keby som bola mladšia,tak by ma to tak nestrašilo...ale ktovie aký problém sa môže skrývať v tele....tak ti prajem,aby to už konečne vyšlo,aby ste sa mohli radovať z miminka....ja som už tento mesiac dúfala....mierne náznaky boli....ale to bola určite psychika...a dnes dorazila aj mrška...takže nič...aj som si poplakala, a to som ešte len na začiatku...manžel mi hovori,aby som si to nepripúšťala,ale vieš ako to je....žiješ so svojim telom, je to ťažké nemyslieť na to....

azzura
17. apr 2012

@dada7701 ahoj, no ved to, ten vek je pre nas hnaci motor. Ludom okolo nas sa lakho hovori, aby sme na to nemysleli, ale ked cely mesiac nieco riesit vo svojem tele, kazde pichnutie, každy priznak a nakoneiec aj tak prd z toho. No uvidime, zajtra idem na folikulimetriu, dufam že sa mi uz po laparke nastartovalo telo, aby som mohal ist na IUI, viem že šanca je mala a le skusim najprv toto a potom pojdeme na IVF. Aj tebe prajem skore tehulkovanie 😉

azzura
17. apr 2012

@erika26277 vela štastia do snazilkovania 😀

azzura
17. apr 2012

@mo77 tešim sa že sa ti to nakoniec podarilo 🙂 uz len porodit zdrave babatko

dada7701
autor
17. apr 2012

@azzura ešte sa v tom veľmi nevyznám, čo je to to IUI ? IVF je už asi umelé oplodnenie nie ?

azzura
17. apr 2012

@dada7701 je to inseminacia, ciže budem mat sex so striekačkou 😀 😀 😀 😀 a hradiš si to sama, a je to ambulantny zakrok

dada7701
autor
17. apr 2012

@azzura no som rada,že ťa humor neopúšťa....dufam,že k tomu u nás nedôjde...ale tebe prajem,aby to už konečne vyšlo..aby ste sa mohli tešiť babätka....a koľko to stojí ?

chilli21
17. apr 2012

Ahojte, pridam sa k vam, za par tyzdnov mam 36 a zaciname az teraz, ale zatial som optimista a problemy si nepripustam, aj ked obcas ma prepadnu pochybnosti..

azzura
17. apr 2012

@dada7701 ja len na vonok vypadam smejo, ale skutocnost je ina, hlavne ked dorazi mrcha, tak to radsej byt kilometer odo mna. Stoji to od 50-100 EUR + lieky.

azzura
17. apr 2012

@chilli21 ahoj, a šete nemas ziadne deticky?

chilli21
17. apr 2012

@azzura nie, este nie, stale sme to odkladali, lebo vzdy sa najde nejaky dovod preco teraz nie, a ani som si neuvedomila ako roky plynuli a ked sme sa rozhodli, ze snad uz by sme sa mohli pomaly do toho pustit, tak bum, cysta na vajecniku, laparoskopia, vysledok endometrioza, a mne doslo ze aj napriek tomu ze navonok som nemala ziadne problemy, nemusi to byt z take jednoduche, tak som povedala, ze uz ziadne pomaly sa do toho pustit, ale ked sa to cele vyriesi ideme na to 😀

azzura
17. apr 2012

@chilli21 no, ved to....clovek ani netusi ake skryte choroby ma v sebe. Ja som tiez bola naivna v tomto smere, lebo som si myslela že ked si povieme že už chceme babo tak do 3 mesiacov bude, ved mrchu ma pravidelnu 28DC. Žial zivot je o niecom inom, clovek zacne chodit po doktoroch a problemy sa zacnu vynarat a nakoniec zisti že uz presiel 1,2.....
Tak ti drzim palce, aby vam to co najskor vyslo. takže uz si uplne ok?

chilli21
17. apr 2012

@azzura presne, aj ja som bola v tom ze cyklus pravidelny, gynekologa vidim len raz do roka pri preventivke tak ziadny problem nebude. Mala som len tu jednu cystu, takze odstranili to vsetko, tak by vraj nemal byt problem, no ved vidime... A ked uz si v poriadku, nie je sanca ze by sa vam to podarilo prirodzene? Ci nechces uz stracat cas?

azzura
17. apr 2012

@chilli21 netusime preco sa to neda prirodzene. mm na v norme spermiogram, ale aj tak sa nedari, tak doky navrhol že ideme na IUI, ja som nenamietala, takto spermosky sa prepravia priamo do maternice a nemusia sa unavovat a ist dlhu put 🙂, no uvidime ako to dopadne....treba vyskusat vsetko

chilli21
17. apr 2012

@azzura tak nech vam to vyjde, ako to vlastne prebieha, odsleduje sa ovulacia a vtedy sa to urobi, alebo sa na to nejako dlhsie pripravuje, nejake lieky a tak? este nic o tychto veciach neviem, tak sa snazim v tom nejako zorientovat. Ja ani neviem kedy mam ovulaciu a ci vobec, ja to nijako necitim. Tak som pre zaciatok objednala ovu testy, nech sa dostanem do obrazu🙂

azzura
17. apr 2012

@chilli21 po mrche som dostala clostil, zajtra na 13DC idem na folikulimetriu a tam mi zistia velkost folikul a hlavne ci su nejake dominantne a aj velkost sliznice, ked bude vsetko ok, tak mi pichne pregnyl (na spustenie ovu) a na druhy den ideme spolu s mm do centra a tam mm odovzda ejakulat, ktory vycistia a ostanu len zdrave a schopne jedince a potom idem na rad ja. Na koze na dezifikuju a potom roztiahnu krcok maternice a cez nejaky velku injekkciu pichnu spermosky až do maternice, 30 mm si polezis a ides domov, nasle na druhy den zacnes brat vaginalne vecer aj rano tabletky a o 14dni si robis test, ak je +tak tabletky beries dalej a volas dokymu, ak je - tak vysadis tabletky aby dorazila mrcha a potom opat kolobeh odznova.....tak som to citala. vsak ked to konecne absolvujem tak podam info 🙂

chilli21
17. apr 2012

@azzura tak potom daj vediet a budeme na teba mysliet a drzat palce aby to bolo uspesne.

azzura
17. apr 2012

@chilli21 dakujem, si zlata. zajtra budem mudrejsia

mo77
17. apr 2012

@azzura dakujem velmi pekne,dufam,ze bude vsetko ok,boli sme na 3D ultrazvuku v KE, tak bolo vsetko ok.drzim ti palce,oddychuj po vlozeni a snaz sa mysliet pozitivne 😉

zvolsiinylogin
17. apr 2012

ahojte kocky, pridavam sa...mam 36 ( od marca) a tiez sa snazime...dnes som bola u dr., ci uz mozem byt v tom, ked vidim naruzovelu ciarku, ale tam mi povedali, ze to znamena negativ stale...bola som na vysetreni a nasiel mi tam 3 cm polyp, idem buduci piatok na jeho odstranenie a precistenie maternice...tak mi drzte palce...a inac, som netusila, ze v 35 uz moze byt prechod, asi si zacnem trhat vlasy, my u nas sme sa dohodli, ze keby sme sme deticky nemali, tak by sa nic nestalo, ale ja hrozne chcem...ale chcem sa spytat zajtra dokiho, ako to bude vypadat v buducnosti s detmi, folikul mam 24 a 21...nemam cysty a vajecniky mam priechodne, sono prsnikov vypada byt v pohode, len ma chce o 7 mesiacov vidiet( moc mi z toho nie je dobre)drzim vam vsetkym palce, nech sa vam to podari....

zvolsiinylogin
17. apr 2012

@azzura poinformuj aj mna prosim, ako to vsetko naozaj ide...nech sa mam na co pripravit

lexus77
17. apr 2012

Ahojte ...pridávam sa tiež k vám...v maji budem mať 35 a stale sa snažíme s mužom o prve babenko už cez 2 roky...:(a stale sa nedarí,ale zaroven navštevujeme aj Gyn fiv a pripravujeme sa na intrauterinnu insemináciu mužovou spermiou.....v januari som absolvovala aj laparoskopiu s dg.pravy vajcovod nepriechodny a lavy priechodny....tak dufam a budem veriť že sa nam to všetko a všetkým podarí a zadarí🙂🙂

fontana
17. apr 2012

ahojte dievcata,potesim vas ja mam 38 a o babo sa snazime 5 rokov,kedze nemam pravy vajecnik a lavy vajcovod je nepriechodny,zvolili sme ivf,som po druhom pokuse, 12 den po et a cakaju ma krvne testy,tak dufam,ze to vyjde.... 😀

dada7701
autor
18. apr 2012

@fontana držím palce 🙂)))

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre