Pozitívny ovulačný test

zenazturca
25. jan 2024

Dobrý deň, chcem sa spýtať, poslednú MS som mala 6.1.
Cyklus mávam pravidelný 28 dňový.
Mala som mať ovulaciu minulý týždeň okolo 20 januára.
Ale podľa sledovania bolestí a výtoku neprišla.
V pondelok som si urobila ovu test// silnejšie čiarky.
Dnes urobený znova. // slabšie.
Mám otázku: Je ešte šanca ze by sa niečo zadarilo, alebo počkať do ďalšieho cyklu?
(Pozn. Aktívne snaženie o baby už 3 roky, vše vyšetrenia v poriadku).
PS: Prosím komentujte len k veci.
Ďakujem

medda_beda
25. jan 2024

Ak nevieš kedy máš ovuláciu tak majte styk každé 2 dni.Odsleduj si cca zopár cyklov a zistíš kedy asi môže nastať u teba ovulácia.To zistíš cca mínus 14/16 dní od MS.
U mňa môže nastať od 10DC do 20DC.
Testovala som od 10DC a na 12DC som už mala pozitívny test tak isto aj na 13DC.
14DC bol už negatívny.

Aké vyšetrenia ste podstúpili? Môžeš napísať všetky prosím?

zenazturca
autor
25. jan 2024

@medda_beda HP profil, imuno, endokrinológia komplet, komplet vyšetrenia v 2 Care.
A všetko v poriadku
A minulý mesiac a aj predtým som mala ovu presne v polovici cyklu.

banderaska29
25. jan 2024

tento mesiac je čudny, lebo aj moja ovu sa totalne opozdila napríklad, čo mávam na 14-15 den cyklu, tak sa mi ocividne posunula a budem ju mat podla testov az zajtra napozajtra čo je už 19-20 den cyklu (cca presne ako ty)...

mne ale ten tvoj ovu test z pondelka príde pozitívny. nie ?

zenazturca
autor
25. jan 2024

@banderaska29 aj mne sa zdá pozitívny.
Bol aj nechránený styk v deň toho testu aj deň predtým

medda_beda
25. jan 2024

@zenazturca Genetika, PCT test, hematológia,hyfosy alebo laparoskopia robena bola? Lebo mne napríklad odporučili aj laparoskopiu.Cez hyfosy mám vajcovody priechodné, ale endometriózu nevylúčili.

banderaska29
25. jan 2024

@zenazturca tak to že máš pozitívny test znamena, ze ovulacia nastane, nie, že už je. takže snažiť sa určite treba najma po pozitívnom teste den dva tri 🙂

zenazturca
autor
25. jan 2024

@medda_beda všetky tieto spomenuté mám urobené.
Aj laoarpskopiu pred 10 rokmi.

medda_beda
25. jan 2024

@zenazturca A nerozmýšľate nad IVF?
U nás už tiež nevidia iné možnosti.Nechápu, že prečo sa nedarí.

zenazturca
autor
25. jan 2024

@medda_beda ivf nie.

wejuska7910
25. jan 2024

@zenazturca z pondelka vyzera test ako pozitivny,co znamena ze ovu nastala utorok/streda,al ste vtedy mali sex mohlo sa zadarit

sense
25. jan 2024

V pondelok bol test pozitívny to znamená ze do 36hod došlo k ovulácii. Pozitívny test naznačuje vrchol LH.

medda_beda
25. jan 2024

@zenazturca Rozumiem.
Ja som bola proti, ale rozhodla som sa na to našetriť.Dovtedy mám kopec času to skúšať prirodzene a rozhodnúť sa.

zenazturca
autor
25. jan 2024

@wejuska7910 áno mali sme vtedy

zenazturca
autor
25. jan 2024

@medda_beda je to hormonálna cesta?

medda_beda
25. jan 2024

@zenazturca Pokial viem tak by ma čakali len injekcie kedže som zdravá a odobratie vajíčok.
V podstate áno, ale myslím si, že zložitejšie to majú ženy ktoré majú problémy.

zenazturca
autor
25. jan 2024

@medda_beda rozumiem.
Jedno obdobie som mala HAK injekcnu a nedopadlo to dobre.
Preto odmietam ivf

medda_beda
25. jan 2024

@zenazturca tak to je pochopiteľné.

mmm2mmm
27. jan 2024

@banderaska29 toto by som netvrdila že deň dva tri po .. u každého je to iné ...určite v deň pozitívneho testu áno ale napr ja som mala 21.1. takto pozitívny o 16:00, na druhý deň 22.1. som bola na gyn. prehliadke o 10:00 ráno a doktor mi povedal že už je po ovulácii....

banderaska29
29. jan 2024

@mmm2mmm treba sa teda aj gynekológa opytat, na akom princípe funguju ovulačne testy 🙂 a to čo tvrdím, je oficialna teoria o zmyslu robenia ovulačných testov. netvrdim, že to čo hovoriš, nie je pravda, žensky cyklus je nevypytatelny. ja mam pocit ze som tento mesiac nemala ovulaciu a nedokazem si vysvetlit prečo, nakoľko mam cyklus ako hodinky. tak mam aj strach či je všetko ok :(

mmm2mmm
30. jan 2024

@banderaska29 viem na akom princípe fungujú😀 a chápem aj to že až po pozitívnom teste prichádza ovulácia ale ten interval je 12-36 hodín čo je veľké rozpätie, a preto radiť niekomu že tri dni po teste sa snažiť je podľa mňa už neskoro...to je všetko čo som napísala ...a uviedla príklad že u mňa evidentne prišla ovulacia skôr ako do 18 hod ...čiže keby som sa snažila ešte tri dni po teste tak je to síce príjemné ale úplne zbytočné

banderaska29
30. jan 2024

@mmm2mmm " tak to že máš pozitívny test znamena, ze ovulacia nastane, nie, že už je. takže snažiť sa určite treba najma po pozitívnom teste den dva tri 🙂"

treba sa naučiť aj čítat s porozumením. napísala som den - dva - tri. to znamená, aby som ti to napísala uplne po lopate, že sa treba snažiť od pozitívneho testu najbližšie tri dni.

mmm2mmm
30. jan 2024

@banderaska29 rozumela som čo si napísala a uviedla príklad z praxe ...ak v deň pozitívneho testu príde ovulácia do 12 hodín niekedy v noci je úplne odveci snažiť sa dva dni po pozitívnom teste ...🙈lebo podľa tvojej logiky 21.1. bol test pozitívny a teda snažiť by som sa mala ešte aj 24.1. čo je tri dni po ...a už 22 bolo po ovulácii a teda zbytočne...

banderaska29
30. jan 2024

@mmm2mmm bože ty fakt nerozumieš vobec čo som napísala, ja uz neviem ako inak to mam napisat. ja som nikde nenapísala, že sa ma snazit 3 dni po pozitívnom teste 😀 asi si prepracovaná, neviem si to inak vysvetliť. proste treba sa snažiť cely mesiac a hlavne nie ako roboti ale ako partneri.

mmm2mmm
30. jan 2024
banderaska29
31. jan 2024

@mmm2mmm ok chápem že máš asi 15. pokojne si pozri aj internetove stranky alebo zavolaj gynekologovi, ako funguju a na akom principe funguju ovulacne testy 😀 to že tebe prebehne ovulacia inak ako všetkym zenam neznamena, že teraz to tak je a bude u každej 🙂

mmm2mmm
31. jan 2024

@banderaska29 ako môžeš niečo napísať , potom to poprieť a tvrdiť že si nič také nenapísala a keď Ti tú časť zvýrazním ,napísať že mám 15 🙈

banderaska29
31. jan 2024

@mmm2mmm ja nepopieram, čo som napísala. ja popieram tvoju teoriu ako si to pochopila 😀 vobec to nechápeš, ja už to jednoduchšie napísať nedokážem bohužial, aj ked by som rada

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre