Ovulačný test – pozitivita

16. apr 2024

Ahojte, ovulačný test robím prvýkrát. Minulý mesiac som skúšala aj meranie bazálnej teploty, to ma však moc stresovalo. Môžem brať tento test ako pozitívny? Myslím, že už tmavšia by nemala byť. Alebo sa mýlim? Ďakujem.

autor
16. apr 2024
michaela789
16. apr 2024

Myslím, že určite je pozitívny. 👌🏻

dracik07
16. apr 2024

Kedy si robila tento test?
Ešte skús testovať večer. Ešte mu kúsok chýba.
A áno čiarka môže byť aj tmavšia ako kontrolná. No pozitívny je vtedy keď je čiarka rovnako silná alebo silnejšia ako kontrolná.
Ovulácia nastane do 12-48 hodín po pozitívnom teste

autor
16. apr 2024

@dracik07 dnes o 17.00 ďakujem, skusim urcite aj rano ☺️

vanilkovazmrzka
16. apr 2024

Sledovanie teploty a hlienu je ale spolahlivejsie ako tieto testy 🙂

dracik07
16. apr 2024

Hlavne ovulačny test sa nerobí z prvého ranného moču . Najlepšie medzi 10:00-20:00 hodinou
A áno je najlepšia kombinácia ovulácny test a meranie BT. Aspoň do ovulácie keď ťa to stresuje

autor
16. apr 2024

Dakujem, sledujem si aj ovulacny hlien plus skusila som teraz tieto testy. Zatial vsetko sedi, ovulaciu si viem pekne aj odsledovat, kedze ju casto citim. Tak teda uvidime 🤞

autor
17. apr 2024

@dracik07 dnes o 17.00 uz takto. (Druhy test) To znamena ze prebehla ovulacia niekedy v noci resp pocas dnesneho dna?

sofia1979
17. apr 2024

Tak

sofia1979
17. apr 2024

Ten horný už bol docela pozitívny

dracik07
17. apr 2024

Horný bol už dosť silnú a je možné že vrchol pozitívny mohol byť v noci. Od pozitívneho testu bude ovu do 12-48 hodín. Takže môže byť aj dnes, aj zajtra. Bolesti nemáš v čase ovu. Hlien, krcok nesleduješ?

autor
17. apr 2024

@dracik07 ano, bolesti pozorujem od dnesneho obeda. Takze s ovulacnymi testami vsetko suhlasi. Dakujem pekne 😊

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre