Operácia zrastov a snaha o bábätko

milagrod
8. dec 2022

Ahojte baby som tu nová a chcela by som vedieť či má niekto skúsenosť som 2roky po operácii zrastov slepého čreva a snažíme sa o babetko ale mám dosť veľkú ranu na bruchu či nahodou budú komplikácie keď bude rast bruško ? Či bude niečo z rezom či sa roztiahne alebo niečo horšie ?? Ďakujem každej za radu. 🙂

miskamichalka
9. dec 2022

@milagrod ahoj, ja som bola po operácii hernie v slabinách a lekar mi povedal, že o bábätko sa môžeme snažiť aj hneď po operácii. Ze koža sa natahuje postupne, nie naraz. Ak budeš mať pochybnosti, len to spomen lekárovi 🙂 ale nemyslím si, že toto by mal byť nejaký problém. Zeny po aj po dvoch troch cisarakoch su ďalej tehotné a to uz je čo povedať o oslabenej reznej rane 🙂 držím palce 🙏

jari21
12. dec 2022

@milagrod ahoj, ja som mala velku operaciu priamo v 6.mesiaci tehotenstva. S cerstvo zahojenou ranou cez cele brucho som donosila a prirodzene porodila dieta. Strach som mala, lebo nikto mi nevedel povedat s istotou, ako sa ta rana bude spravat, ale vsetko dobre dopadlo, nemam roztiahnutu jazvu😊

yamahka
16. dec 2022

@milagrod Tiež som mala dva krát akútne brusne operácie. 1.prasklo mi slepé črevo. 2. Zrasty, Ileus.
Tiež som sa bála že čo ak.. Pýtala som sa gynekológa. Mávol rukou že netreba sa báť.
Napriek tomu som už stihla dva krát potratit.. už som mala vyšetrenia. Všetko ok. No uvidime. Snažíme sa ďalej.

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre