Brušna operácia a tvorba zrastov

pau_linka
2. dec 2021

Ahojte,
Chcela by som sa opytat, ci ma niekto skusenosti s tvorbou zrastov na crevach a naslednymi komplikaciami po operacii v brusnej dutine. Dcerke sposobili zrasty nepriechodnost criev a obavam sa pripadnej recidivy.
Vopred dakujem za vsetky napomocne odpovede.

gaaaa
2. dec 2021

@pau_linka Ja mám plné brucho zrastov.V apríli sa im pri operácií podarilo niečo odstrániť.Robia mi problémy a tiež sa bojím,aby sa niečo nestalo.

roztlieskavacka
2. dec 2021

@gaaaa aká je príčina tvorby zrastov? Predpokladám ze to nie je z ničoho nic, je to konkrétna diagnoza ?

gaaaa
2. dec 2021

@roztlieskavacka Mne len povedali,že po brušných operáciach sa tvoria zrasty.Ja som roky nevedela,že mám zrasty až posledné 4r.-5r.mi robia problémy.

roztlieskavacka
2. dec 2021

@gaaaa aha cize mate nejakú diagnózu kvôli ktorej ste boli casto operovana a kvôli tomu mate tie zrasty

gaaaa
2. dec 2021

@roztlieskavacka Áno mala som tri brušné operácie.A kamoška má veľa zrastov po cisárskom reze.

pau_linka
autor
2. dec 2021

@gaaaa a mozem sa opytat ake problemy a vas tie zrasty sposobovali?

mirka294
5. dec 2023

@pau_linka dobry den, ja viem ze su to uz dva roky, ale mozem sa opytat ako to dopadlo?

pau_linka
autor
6. dec 2023

@mirka294 dobry den, chvalabohu (zaklopem si) sa dcerka odvtedy drzi co sa tyka bruska, nemala uz problemy. Tak snad to tak uz bude na stale 🙏

mirka294
15. dec 2023

@pau_linka Z celého srdca vám to želám....lebo aj nášmu 3,5 ročnému sa spravili zrasty po operácii prasknutého slepého čreva . Museli ho znova operovať. Tak dúfam,že ani jemu sa už nikdy neojavia...