Kedy prebehla ovulácia?

laslar
16. okt 2023

Ahojte, prvý mesiac meriam bazálnu teplotu a robim ovulacne testy prosím nejak skúsenú zienku..kedy prosím podľa vás preboha ovulácie ? Som z toho jeleň

monula3421
16. okt 2023

@laslar ahoj .. podľa mňa bola 10 teho...od 11 máš hore teploty. Ešte pár dní počkaj a skús testik

skatloka
17. okt 2023

@laslar podla testu a teplot 10.10. a dnes si 6 DPO 🙂

zuza265
17. okt 2023

Prebehla medzi 10 dc (pozitivny ovulacny test) a 13 dc (stupla teplota a ten den je 1 dpo). Takze ovulacia bola cca 11-12 dc

laslar
autor
17. okt 2023

Ďakujem vám mala som zmätok ci 10ho a možno sa nestihlo alebo po dakujem vám veľmi pekne

majulka098
18. okt 2023

@laslar osobne to vidím na 12teho, 10teho nevychádzajú 3 vyššie teploty ako 6 predchádzajúcich, čo by malo potvrdzovať ovuláciu, plus sú tam ešte ďalšie podmienky, ktoré by mali byť dodržané, ale tie z tohoto grafu nezistí človek, keďže tam nie je viac meraní pred... Ovulačný test môže byť pozitívny pred ovuláciou od 6-12-24 až 48h ... Ja som maka stále pozitívny test priamo v deň ovulácie, niekto má 2 dni pred

laslar
autor
18. okt 2023

@majulka098 mne to vychadza tiež na 12 .. ale čítala som ze ovulácie prebehne v najnižších teplotách to je zas 10 .. len nerozumiem prečo je teraz stále každý druhý deň nižšia .. Meriam každé ráno po prebudení ..

majulka098
18. okt 2023

@laslar to nie je pravda, že prebehne vždy pri teplote, ktorá je najnižšia ... ale áno, prebieha v nízkych ... Po ovulácii môže teplota skákať, kvôli progesterónu, ale nesmie klesať stále dole, to až pred ms alebo v deň ms ... Tak nejak tieto apky nemám rada, skúsila som ich viac, ale pre mňa osobne sú nepriehľadné, keď tak mne najviac vyhovovala fertility friend a skúsila som aj premom súčasne, kde som aj fotila ovu testy, ale aj tak, FF bola najlepšia .. a podľa ďalších hodnôt aj tak by som tvrdila, že ovu bola 12teho

majulka098
18. okt 2023

@laslar tu je môj posledný graf

zuza265
18. okt 2023

@majulka098 ja ta doplnim. Moze sa stat aj to, ze ovulacia by prebehla v tomto pripade 11 dc a teplota by stupla az 13 dc. Preto sa neda nikdy urcite predne den, ale len rozpatie ak robis testy a merias teplotu

zuza265
18. okt 2023

@laslar teploty ty mozu skakat hore dole pokym su nad liniou 🙂

majulka098
18. okt 2023

@zuza265 teoreticky môže, ale býva to málo kedy ... 10teho večer vyšiel ovu test pozitívny ... A pokojne mohla byť ovu toho 12teho napr ráno, čo nie je ani tých 48h ... A pravda, že ovu prebieha pri nízkych teplotách .. ale nevylučujem, stať sa môže hocičo

zuza265
18. okt 2023

@majulka098 ono ja som sa na to pytala a nie je to pravidlo. Je to skor tu prezentovane ako aj napr pokles pri uhniezdeni - tiez sa to tak prezentovat nema. Ty nevies podla teplot urcit kedy v kt den presne bola ovulacia rovnako ako neurcis podla teploty uhniezdenie🤗 presne toto je krasna situacia kedy vies jedinu jednu vec a to ze ovulacia bola medzi 10 dc a 13 dc. Nic viac🤗

majulka098
19. okt 2023

@zuza265 tak ono to nie je len tu tak prezentované, ale aj inde na iných stránkach, či aj v inojazyčných, na základe nejakých pozbieraných faktov, štatistík atď ..
Samozrejme sú stále výnimky ... Ja som napr žiadny IP pokles na grafe nepostrehla, ale na vlastnom tele som zistila, kedy nastala zmena u mňa (najskôr produkovaním hcg a tých zmien bolo v jeden deň viac, ako keby sa nesnažíme o bábo, tak to asi nepostrehnem ako zmenu, iba ako nejaký divný deň, ale tieto zmeny vlastne nezmizli na druhý deň, ale pokračovali a aj vlastne ešte pokračujú 🤣 ... A bolo to presne ten 8dpo, ako pokles tam je, ale nijak výrazný, aby som tomu pripisovala slávny "IP pokles")

zuza265
19. okt 2023

@majulka098 toto neber ako nejako ze by som chcela dokaz, ale rada si to precitam - co myslim doslova♥️ takze kludne posli link.

majulka098
19. okt 2023

@zuza265 fuuu, tak to jedine ak by som hľadala znova 😅 ja som si to vyhľadávala na začiatku, keď som sa to snažila naučiť, takže necelý rok dozadu, kedy som sa snažila aj viac o sebe zistiť ... keď bude čas, tak skúsim 🙂 ale nesľubujem ... Ale prakticky aj apka FF funguje na zbierke grafov a teda z toho robia štatistiku

zuza265
19. okt 2023

@majulka098 ff je ta, kt sama vyznacuje ovulaciu?

majulka098
19. okt 2023

@zuza265 z FF je aj ten môj graf, a áno, na základe dodaných údajov vyznačí ovu, ak ich je dosť samozrejme (hlavne teploty, lepšie ešte, keď aj iné údaje sú ako je hlien, krčok, testy a iné) ... Ale ovu vyznačujú aj iné apky, ale na moje údaje nesedeli, skúšala som ich viac a pre mňa boli nepriehľadné veľmi ... Tých grafov je v FF strašne veľa k dispozícii, ja som si dala platenú verziu a mohla som sa dostať ku všetkým grafom snáď, mohla som porovnávať, dať porovnať na základe teplôt, ovulácie a iných údajov, a tých funkcií je tam veľa

zuza265
20. okt 2023

@majulka098 jasne chapem🤗 a chapem aj tvoju doveru. Ja ked som si nastudovala pravidla, tak mne to v nej nesedi - casto bud vyznacenie ovulacie alebo uroven linie. Ale ja som mudra z neba nespadla a mozem sa mylit. Mne je lepsie si to znacit sama vsetko a aj vyhodnocovat na zaklade 2 zakladnych pravidiel. A vzdy mi to pekne sedi - ale ja nemam napr anovulacne cykly alebo rozne dlhe cykly atd. V tom pripade sama neviem co vsetko by som este brala do uvahy alebo to mozno nechala na nejaku aplikaciu.

majulka098
20. okt 2023

@zuza265 tak mne to sedelo stále aj s mojím vyhodnotením, či bolesti, hlien, ovu testy, teplota, nikdy som sa vyslovene nespoliehala na apku ... Anovulačné cykly som nemala ani ja, pravidelnosť na deň presne som cykly ale tiež nemala 28-30-32dňové

zuza265
20. okt 2023

@majulka098 v podstate aj tu mas liniu vyssie a podla pravidiel by mala byt na urovni 36,50 ( zaokruhlovanie plus teda zo 6 poslednych teplot pred 1 dpo je linia na najvyssej z nich). A ja to mam rada akoby tak ako som naucena pravidlami, aby som to vedela vyhodnotit aj ja co ako sa deje

laslar
autor
21. okt 2023

@majulka098 Už som si to stiahla aj ja, len neviem kde zaznacim ovu test

majulka098
21. okt 2023

@zuza265 tak tú líniu som úplne nejak nikdy neriešila v akej je výške teploty ... To som sa skôr držala toho, že by nemala teplota ďalších meraní klesať pod 1. poovulačnú teplotu, ale stúpať a pred ms, v deň ms klesať, keďže to má každá inak, niektorej klesne až po spustení ms

majulka098
21. okt 2023

@laslar nájdeš to v testoch pod OPK .. to je ovu test

laslar
autor
21. okt 2023

@majulka098 ďakujem 😍

kulumulu123
21. okt 2023

@laslar ak sa snazis o tehu tak by som sa na t ojom mieste vykaslala na grafy zbytocne ta szresuju a isla naplno kazdy druhy den. Ak chces opak tj neotehotniet tak pouzi spolahlivu antikoncepciu...
Uplne zbytocne sa takto stresujete zeny a pitom sa cudujetevpreco sa nedari...
Drzim palce

majulka098
21. okt 2023

@kulumulu123 ja sa týmto vôbec nestresovala 🤣 práve naopak, snažila som sa viac spoznať svoje telo a ako funguje, som zdravotník a aj kvôli tomu ma to fascinovalo 😅 od začiatku merania BT sa podarilo hneď na druhý cyklus ... A som rada, že za ten krátky čas som sa dozvedela kopec vecí o tele aj z tohoto hľadiska (keď vidím, aké sú niektoré ženské doslova blbé a pomaly nevedia, čo je ovulácia a ďalšie základné veci okolo ženských vecí, je mi až zle) ... A v neposlednom rade, nie každý môže byť s mužom každý druhý deň, keď pracujú inak ako klasicky "8h denne ranné", prípadne môžu pracovať takto, ale popri tom sa venujú aj inému, napr stavbe domu, kedy už fakt nezvládnu mať sex každý druhý deň... No a podobne .. a ďalšia vec, ani neviete koľko žien sa dostane aj k nám, fyzioterapeutom, lebo sa im nedarí otehotnieť a nie je to kvôli meraniu BT 😅

kulumulu123
21. okt 2023

@majulka098 super 👍. Ja som ten koment pisala na margo toho ze tu stale dookola pribudaju diskusie ako otehotniet ci naopak neotehotniet... Tiez nevychadzam z udivu ze kopec dospekych zien ani nevie ako na to a bez apky snad nevedia ani zit...
Je super aky mas k tomu celenu postoj 👍

laslar
autor
21. okt 2023

@kulumulu123 nerozumiem ako mozes hodnotiť ze zena “nevie” ako nato z toho ze pouziva graf .. a tiež ako mozes hodnotiť či je niekto v strese z toho ze vytvorím jednu diskusiu s otázkou ani nie alo otehotnieť ale pochopiť graf ako začiatočníčka .. osobne pár mesiacov som nič nesledovala neriešila a po žiadnom výsledku som sa rozhodla pre sledovanie tela.. nevidím na tom nič zlé ani stresujúce a jednoducho nikdy nevies co za tým je sú prípady kedy žena nevie kedy ma ovulácii alebo ju ani nemá alebo nemôže pravidelne každý druhý deň mať pohlavný styk ..

kulumulu123
21. okt 2023

@laslar klud zena 😁

laslar
autor
Autor odpoveď zmazal
Zobraz

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre