Posunutá ovulácia

12. apr 2023

Ahojte,idem po radu k snažilkam,keďže doteraz som nemala problém s otehotnením...snažíme sa štvrtý mesiac a zatiaľ nič...tak som prvý krát zvolila zisťovacie metódy ovulácie,meriam druhý mesiac bazalnu teplotu, podľa meraní som mala minulý mesiac v polovici...cyklus mám ako hodinky,28dnovy,no tento mesiac ,som pridala aj ovulacne testy,no a podľa bazalnej aj podľa ovulacnych testov mi tento mesiac ovulácia vyšla na včera,čiže 16DC...je to teda okej pri pravidelnom 28dnovom cykle?mala som včera aj (asi)ovulacne bolesti,požiť ovulacny test a pokles bazalnej z 36,6 na 36,3...dnes tiež 36,3...
Všade spomínaný plodný hlien nemávam...len vodnaty a biely krémový...
Prepáčte ak pre niekoho blbé otázky no pred tým som s otehotnením problém nemala tak ak má niektorá skúsenosti budem vďačná za reakciu... ďakujem

bumblebee1
12. apr 2023

ano je to ok

blaazi
12. apr 2023

Po ovulácii bazálna teplota stúpne, ak si nemala teplotný vzostup 3 (dni) po sebe idúce platne namerané teploty, pričom aspoň jedna dosiahla alebo presiahla tzv. Hornú hladinu, tj. najvyššia teplota, zo 6 predchádzajúcich platných teplôt + 0,20 stupňa, tak v tom prípade ešte ovulácia nebola. Pozitívny ovu test neznamená, že ovulácia určite prebehla, iba oznamuje že sa tak s najvyššou pravdepodobnosťou stane v blízkom čase.

blaazi
12. apr 2023

Plodný hlien môže mať aj vodnatú podobu.

autor
12. apr 2023

@blaazi minulý mesiac som to mala napr tak že v polovici cyklu bazalna teplota klesla na 36,5 na cca dva dni a potom vystúpila na 37,1 a na tejto teplote sa držala až do 27DC deň pred MS sa znížila...
No a tento mesiac sa po MS držala na 36,6 -36,5 a predvčerom a dnes bola znížená na 36,3...čiže ak vystúpi zajtra/pozajtra prebehla ovulácia ..tak?

blaazi
12. apr 2023

Áno, ak ďalšie dni vystúpi a bude sa držať hore, ovulácia prebehla

autor
12. apr 2023

@blaazi ďakujem krásne,nikdy som si nemyslela že budem toto sledovať...😏mala som totižto 6rokov nehormonalne teliesko...počas toho som mala pravidelný cyklus, ukážkovú ovuláciu,a teliesko mi vybrali a ovulácia každý mesiac inak...a bejby sa nedarí...

blaazi
13. apr 2023

Prajem Ti, aby sa zadarilo čoskoro 💗😊

autor
13. apr 2023

@blaazi ďakujem krásne 🙂
Tak dnes teplota vyskočila o 0,3...zo včerajších 36,3 na 36,6...len sme nemali kedy žiaľ...tak sme boli spolu pred týždňom a včera...neviem či sme stihli...😏

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre