Aká má byť bazálna teplota pred menzesom?

novaa09
23. aug 2014

ahojte som tu nova a chcem sa spytat ma BT pred menstruaciou.s manzelom sa snazime o babo ale nejak sa nam nedari.tento mesiac som mala plodne dni od 7-11.8.sex mse mali skoro kazdy den okrem posledneho dna plodnych dni.tyzden nato som pocitovala pichanie v podbrusku a spozorovala som ze sa my nejak zvecsili prsia a pobolivaju ma.test som si skusal arobit no bl neg.asi to bolo skoro.tyzden je to tomu so som si zacal merat BT a ta sa drzi okolo 37-36,8.mam dva dni pred menstruaciou a dnes rano som mala BT 36,8.myslite si ze by som uz mohla byt v tom?aka ma byt BT pred menstruaciu?dakujem vam za kazdu radu a odpoved

bajana
24. aug 2014

Meranie BT ma zmysel od zaciatku cyklu, resp.hned po MS, aby bolo zjavne, ako sa teplota zmenila po ovulke...vseobecne plati, ze BT ostava v pripade tehotenstva zvysena, naopak poklesne tesne pred MS, u mna sa to stavalo dokonca v jeden den - rano nizsia teplota, vecer zaciatok MS...vyska teploty je individualna u kazdej zeny, takze tento udaj (teda tych 36.8) o nicom nevypoveda, pokial nie je porovnavany vramci celeho cyklu

hviezdicka111
25. aug 2014

ja len dufam, ze tie tvoje "plodne dni"ti ukazala nejaka podarena aplikacia na telefone.... 😀 podla bt, ktoru by si merala cely mesiac, zistis aj ovu....navyse, da sa sledovat hlien, daju sa pouzit ovu testy....lebo prispevok "...plodne dni som mala od..do.." mi fakt pripada, ze ti to ukazala nejaka pofiderna aplikacia.... a ver tomu, ze pokial nemas cyklus pravidelny ako hodinky, nema zmysel sa na nieco take spoliehat....
na tvojom mieste by som si radsej poriadne pozistovala, ako to presne funguje ->meranie bt, sledovanie hlienu, ovu testy....kedy ma zmysel vyskusat tehu test....atd.... staci ti len pouzit google a dozvies sa toho dost...

katkaolejka
26. aug 2014

mne sa na určovanie plodných dní osvedčili ovulačné testy, najlepšie majú v lekárni, aj cenovo dobre vychádzajú, kupujem si také ružové, balené po 6 kusov, to ti v pohode vystačí a budeš mať istotu a prehľad 🙂

kazunomiya
26. aug 2014

BT pred menstruaciou, presnejsie od ovulacie po menstruaciu, je vyssia ako pred ovulaciou, cca. o 0,2 stupna, ale presne hodnoty nema zmysel riesit, pretoze u kazdej zeny su ine a aj v kazdom cykle. Pokles teploty (o tych cca. 0,2 stupna) nastane zas tesne pred alebo na zaciatku menstruacie a cyklus sa opakuje. Teda tie teploty sa v normalnom cykle - ovulacnom - pohybuju v dvoch hladinach. Pred ovulaciou su nizsie, po ovulacii su vyssie. V normalnom, zdravom cykle by tie vyssie teploty mali trvat 11-16 dni (ak menej, moze to znamenat hormonalny problem). V pripade tehotenstva dalej stupaju. Tazko sa da vyhodnocovat, ked nemas zaznam celeho cyklu. Ale ked vies z inych priznakov, kedy si mala ovulaciu, tak sa da tehotenstvo predpokladat, ak bude teplota aj tri tyzdne po nej dalej vysoka a neklesne - no vtedy to uz rovnako dobre ukaze aj tehotensky test.

moo
27. aug 2014

aplikácia je fajn ale kedže stačí byť nachladnutá alebo vyčerpaná a ovlácia je inokedy :o) ja som požívala ovulačné testy a zároveň mi ich kontrolovala aj lekárka krvnými testami kedže ani ultrazvuk nieje 100% , a kupovala som ich v lekárni viem že sú aj v klasických obchodoch ale nezdali sa mi také citlivé a hlavne každý mesiac človek čaká a nechce další :o)

naftienka
22. jan 2016

Mozem tuto theme obnovit? Meriam si BT uz 3. mesiac, zakazdym mam prvych 17. dni nizku teplotu, 18. - 20. den mi stupne o 0,2 STUPNA a od 21. dna do MS zasa stupne o 0,4. Kedy mam plodne dni? Od prveho stupnutia, alebo az po 21. dni? Dakujem.

nikolamltl
26. sep 2016

Ahojte kočky ráno som so merala bazalnu teplotu A vyskočila až na 37,5 A včera som mala už dostať mršku neviete čo to môže byť. .ďakujem za vaše názory A rady.
Prajem pekný deň 🙂

filipko2
15. mar 2017

Ahojte.Bazalna teplota 37,2 dnes mam dostat mrchu mam take slabe spinenie.Test negat.Pred dvoma tyzdnami bolest podbrusku,krizou,prs.Mam pravidelny cyklus 28mozem byt tehu?cez plodne dni milovanie naplno.

lujza_
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
filipko2
30. jan 2018

No zapal vaječníkov som mala.Tehu niesom.Mrcha preto meskala.

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre