Bazálna teplota pod 37

nikoolaa
12. júl 2016

Dobrý večer budúce mamičky,mam jednu prosbu. :/ Prosím vás s priateľom sa snažíme o babetko,do teraz sme mali chránený pohlavný styk.Menzes mi prišiel 1.7 2016 .Po skončení menštruácie sme začali plodiť. 😃 7.7 2016 až do dnes 12.7 2016 sme každý deň plodili 😃 čítala som že plodné dni sú tak 10 až 14 deň po začatí menzesu. Keďže sme plodili cez plodné dni aká je šanca že som v tom ? Bazalnu teplotu som mala vždy pod 37. Až dnes 5 deň po prvom plodeni bola bazálna teplota až 37,4. Myslíte že je to kvôli plodným dňom alebo kvôli začínajúcemu tehotenstvu ? Ďakujem za každú jednu odpoveď😃

bajana
12. júl 2016

Sanca otehotnenia zdraveho paru je 20% v jednom cykle. Bazalna teplota stupne po ovulacii, vzdy, bez ohladu na to, ci sa zadarilo alebo nie. Tvoje telo teraz aj tak "nevie, ze/ci je tehotne". Takze sa zda, ze ovulku si mala 11DC, co by zodpovedalo kratsim cyklom, okolo 25 dni.

sardinka335
12. júl 2016

@nikoolaa a nemozete sa začať proste len tak milovat? Ja nepochopím tuto epidemiu širiacu sa medzi snazilkami. Rozhodnu sa, ze ,,idu na to,, tak sa ich sexuálny zivot meni na sex za učelom plodenia...Začala si ,,plodiť,, 7.7! Prešlo 6 dní!!!! A ty uz chceš byt tehotná? len kym vajičko doputuje do maternice tak prejde niekolko dní! takze to či si tehotná je naozaj tazke povedat, motyka mohla vystrelit ale to sa dozvieš az buduci mesiac.

sibalka21
12. júl 2016

@nikoolaa bazalku mas vysoku koli tomu ze ti pravdepodobne zacinaju plodne dni, cize ste sa snazili, ako si to povedala, ,,plodit,, zbytocne.... Tehotna si na 98percent neni.... Najprv by som si to asi nastudovala, vsetko okolo toho a potom zacnite.... Hlavne si odsleduj kedy mas ovulku, lebo ked ju netrafite zbytocne budes cakat ze si v tom....

bajana
12. júl 2016

@sibalka21 plodne dni po stupnuti BT nezacinaju, ale koncia 😉

5peta1
12. júl 2016

@sardinka335 Tak a teraz mi prosim ta povedz, ako konkretne si svojou odpovedou pomohla zakladatelke? Naco sa zapajas do diskusii, ked k nim nemas co povedat a iba zbytocne urazas ... a nerobis to prvy krat. To je taky typicky profil zeny, ktora vsade bola, vsetko vie a len jej odpovede mozu byt spravne.... obcas si po sebe radsej tri krat precitaj a dva krat premysli, kym stlacis to zazracne tlacidlo enter ... bez urazky, ale uz sa tie tvoje reakcie nedaju citat. Maj pekny den

5peta1
12. júl 2016

A zakladatelke drzim palce. Ja som zistila, ze som tehotna este pred tym, nez mi prisla prva menstruacia po oplodneni, dost skoro, nakolko som plus minus presne vedela, kedy som pocala. Ak si zvedava, sprav si test

sardinka335
12. júl 2016

@5peta1 ak sa nedaju čítať, tak ich nečitaj. Neviem ako ty, ja mam večer... 😉 Pá... 😉

bajana
12. júl 2016

@5peta1 sardinka je podobne ako napriklad aj ja unavena stale dokola sa opakujucimi dotazmi, ktore su variacoou na temu "som tehotna?" a asi aj pristupom dnesnych "snaziliek" ktorym akoby chybal respekt k prirode a celemu procesu "plodenia" a chcu mat odpoved teraz, hned, okamzite...to je dnesny trend, vo vsetkom - urychlovat, riesit, pitvat, sledovat sa, planovat....a testovat od polovice cyklu ... a potom sem hadzat fotky testov,negativov, vyvolavat duchov...naco je to dobre?

5peta1
12. júl 2016

@bajana ok, to je tvoj (Vas) postoj, ale precitaj si svoju odpoved, ktora bola k veci a precitaj si jej odpoved, ktora bola uplne mimo. Ja som zase unavena zo zien ako je

nikoolaa
autor
12. júl 2016

Ja som sa normálne a normálnych ľudí pýtala.!!! Keď vás to nebavy čítať tak načo strácate čas s tým ? A ešte aj odpisujete ?

zuzanaete
12. júl 2016

@sibalka21 Odporucam dostudovat. 🙂 Bazalna teplota stupa po ovulacii, urcite nie pred.

5peta1
12. júl 2016

@bajana sorry, zle tlacidlo. Takze pokracujem. Zo zien ako je ona, som z toho znechutena. Naco je dobre to, co robi ona? Vsetci mame pravo vyjadrit svoj nazor, ale ty mi povedz naco je dobre, zapojit sa do diskusie, ku ktorej prakticky nemam co povedat s cielom urazit alebo ponizit niekoho. Myslela som si, ze tato stranka je tu na to, aby si zeny mohli poradit a vymenit si vzajomne skusenosti a nie na to, aby sa tu vzajomne urazali. Dnes som sa takto mimo zapojila aj ja, aj napriek tomu, ze to normalne nerobim, jednoducho som citila potrebu sa zakladatelky zastat, lebo nalozit jej za taku banalnu otazku, somarinu, je dost aj na mna. A da sa to napisat aj normalnejsie

bajana
12. júl 2016

@5peta1 v podstate mas pravdu...
tiez som mala take obdobie, ze som pomerne jedovato odpovedala na kazdu podobnu otazku, ale uz ma to preslo...MK presiel za tych 10r zmenami, aj uzivatelky sa zmenili, ja som este z tej starsej konikovskej generacie, na zaciatku som sem len chodila citat a "zbierat rozumy", trvalo mi dlho, kym som sa niekam zapojila, aj to bola vo velkej vacsine skor odpoved nez otazka...ale dnes pride nova uzivatelka, miesto vyhladavaca alebo obycajneho googla rovno vytvori diskusiu a spamuje to tu "problemom", ktory sa tu uz X krat riesil, naposledy tak par hodin/dni dozadu...potom zanikne ovela originalnejsi, zavaznejsi dotaz...
A k tomu stylu pisania - toto je verejne anonymne forum, netreba ho brat vazne ani osobne 😉

sibalka21
12. júl 2016

@bajana ospravedlnujem sa, len z toho co pisala mi to prislo logicke :D nerozumiem sa do toho 🙂.....
@zuzanaete nepotrebujem studovat, ja taketo veci nesledujem, nepotrebujem silou mocou vsetko hnat a nahovarat si veci podla bazalnej teploty.... podarilo sa to aj bez toho 🙂 cize sa do toho nerozumiem lebo to nepotrebujem 🙂

bajana
13. júl 2016

@sibalka21 tak ked sa nerozumies, tak sa radsej zdrz komentarov...tvoje poucovanie potom vyznie viac nez usmevne 😉

sibalka21
13. júl 2016

@bajana ja som rada ze o tom nic neviem aspon nevyzeram ako niekto kto ocividne tlaci na pilu a sexuje len za ucelom plodenia deti 🙂 a ja som nepoucovala, treba lepsie citat, ja som len radila.... som stastna ze o tom nic neviem a je smutne ked niekto to je ocividne zdravy, vie o tom az chorobne vela ;)

renimac
13. júl 2016

@sibalka21 na jednej strane suhlasim, na druhej mi neda reagovat na Tvoju vetu: "som stastna ze o tom nic neviem a je smutne ked niekto to je ocividne zdravy, vie o tom az chorobne vela".... napr. my sme zdravi, presli sme vsetky vysetrenia a na MK som sa prihlasila az po 2 rokoch snazenia. Ovulacne testy som pouzila raz, BT zacala merat kvoli tomu, ze mi to odporucil lekar. Ano, po 3 rokoch viem toho chorobne vela, ale to by vedela kazda, ktora nemoze otehotniet. Takze zeny, ktore s tym nikdy nemali problem, tieto veci nikdy nepochopia a len zbytocne urazaju tam, kde netreba. Som rada, ze ty s tym problem nemas, ale co poradis zenam, ktore sa prvy rok nesledovali vobec, sexovali pre potesenie, nie kvoli plodeniu a aj tak dieta nemaju? Maju cakat na zazrak do 40-ky?

sibalka21
13. júl 2016

@renimac nie, presne preto som to tak napisala... Lebo viem ze su pary ktore nemozu niekolko rokov otehotniet, samozrejme ze som nikoho nechcela urazit... Lebo verim ze to maju tazke... Ja som to skor myslela na zeny ktore si povedali ze ideme ,,plodit,, a uz prvy mesiac si meraju bazalku, a ked sa co i len o 0,2stupne zdvihne tak si nahovaraju vselico... Videla som tu uz viac takych prispevkov... Toto nieje myslene na zakladatelku ale na ine slecny.....

renimac
13. júl 2016

@sibalka21 priala by som si, aby si tu zeny pisali v priatelskom duchu 🙂 ja mam tiez niekedy nervy na baby, ktory uz prvy mesiac robia to, co ja po 2 rokoch. Ale na druhej strane, kazdy k tomu pristupuje inak, okolo nas je tolko informacii, tolko bezdetnych parov, ze sa potom zlakneme a od zaciatku riesime co riesit netreba. Je to problem spolocnosti, ale mali by sme sa tu podporit. Staci niekedy zvolit iba inu skladbu slov a hned to vyznie inak 😉. Za seba, keby som nemala na MK okruh tak skvelych zien, s ktorymi si piseme uz skoro rok a podporujeme sa, mne by uz naozaj z tohto cakania preplo. Vdaka nim som stale pri zmysloch 🙂.

zuzanaete
13. júl 2016

@sibalka21 Podla tvojho prveho prispevku mi prislo, ze sa v tom vyznas alebo si to teda aspon myslis, ale ohladom teploty si napisala blbost. Preto sme reagovali. A to, ze sa v cykle/teplotach niekto az "chorobne" vyzna, neznamena automaticky, ze to potreboval k plodeniu deti a ze z milovania sa stala "vyrobna deti". Pre mnohe zeny je prirodzene poznat svoje telo a ako funguje aj do detailov aj napriek faktu, ze su zdrave.

mailinka4
25. júl 2016

Merali ste si niektoré z vás bazálnu teplotu len orálne? A ak áno, v akom rozmedzí sa pohybovala pred menštruáciou? ďakujem

chelly
25. júl 2016

@mailinka4 podla BT velmi nezistis, ci sa blizi ms. jedine vtedy, ked klesne pod hranicu poovulacnych teplot, to ale nemusi byt vzdy, niekedy pride aj pri vysokej teplote. a je jedno, ake konkretne cislo ma ta teplota, dolezite je vyhodnotit graf ako celok.

mailinka4
25. júl 2016

@chelly dakujem za info, mam totiz pred MS a kazde rano pri vyssej teplote si nahovaram, ze asi sa MS neblizi, ale bude to tehu 🙂 ale tak teraz si ma v podstate odrovnala, kedze ani to nie je ziadna istota :/

chelly
25. júl 2016

@mailinka4 istota je ked urobis test na 14dpo alebo ked sa teplota drzi hore viac ako 18dpo. kolko si dpo?

mailinka4
25. júl 2016

@chelly ked predpokladam, ze ovulacia bola 18DC tak som 17dpo. Mam nepravidelny cyklus, 29-35 dni a dnes je 35. den, takze este nechcem robit test, lebo co ak to este zajtra pride.Co myslis?

chelly
25. júl 2016

@mailinka4 mozes ukazat cely graf? ak si naozaj 17dpo tak by to uz znamenalo s vysokou pravdepodobnostou tehotenstvo.

mailinka4
25. júl 2016

@chelly no ja som si to myslela tiez, ale kedze nemam ziadne priznaky, tak sa mi tomu nechce velmi verit. Poslem graf

mailinka4
25. júl 2016

@chelly tak som poslala graf, asi 3 dni nemam zaznamenanu teplotu. Hlavne preto,ze 36.1 mi ukazoval teplomer niekolko dni po sebe, aj ked som ho skusila dat priatelovi, takze som si radsej kupila novy a tentokrat aj bazalny. Co si o tom myslis?

chelly
25. júl 2016

@mailinka4 velmi ti skace ta teplota. to moze byt aj tym, ze merias v ustach, ale nemusi. keby som velmi privrela oci, tak ovulacia mohla byt 14.7. alebo 17.7., skor urcite nie. a tazko povedat, ci vobec bola... skus merat dole, je to ovela presnejsie.

mailinka4
25. júl 2016

@chelly tak asi to skúsim, len mi to prišlo pohodlnejšie 🙂 a veruže to skáče dosť, sama sa v tom nevyznám...

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?mesiace tehotenstva
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre