Počítanie každého centu

26. apr 2024

Ahojte, prosím bez odsudzovania prečo nemáme rezervu a pod, nikto nevie koľko starosti a problémov sme mali za poslednú dobu takže to mi nijak nepomôže...sme vo veľmi ťažkej financnej situacii,manžel prišiel o prácu, mame obrovske výdavky, oprava auta bez ktoreho sa nepohneme, vela vecí ktore musime splatiť, má len posledný mesiac v nej a sme bez príjmu,teda len už môj rodicak a pridavky..odstupné nedostane to nerieste..mame 2 deti..samozrejme hneď si hľadá prácu ale nie je to také jednoduché a aj keď ju nájde budeme počítať možno nie každý cent ale každé euro...
Prosím len o povzbudenie ak ste boli v takej situácii a ze ste to zvládli, a plus tipy na setrenie, príp tipy na nejaké dobré setriace profily na ig alebo blogy alebo tak...viem ze je veľa takých rodín ale potrebujem o tom citat a inspirovat sa aby som to prekonala a psychicky zvládla...
Pre seba samozrejme nebudem kupovať nič okrem stravy,problém mám ze deťom kupujem často hlúposti proste len preto ze viem ze sa velmi z toho tešia...to musím zrušiť...no je toho veľa na čo som bola zvyknutá a už nikdy nebude...ale taký je život,hlavne aby sme boli zdravi a mali strechu nad hlavou a na jedlo....

sense
26. apr 2024

Nepíšeš vek detí, ale ma mesiac na nájdenie ďalšej práce, plus hľadať prácu si môžeš aj ty.
A ďalšia rada prestať kupovať deťom hlúposti. Malé deti nepoznajú hodnotu peňazí a hlúposti k životu nepotrebujú obzvlášť ak je finančná tiesen

domka222
26. apr 2024

Nárok na podporu tiež nemá? Tak teraz si len dobre rozmyslieť, či budeš kupovať hlúposti, alebo len dôležité veci.

gribka1
26. apr 2024

S koľkými eurami je nutné mesiac vydržať po odpočítaní nutných výdavkov?

colsami
26. apr 2024

Ake stare su deti? Asi sa budete chvilu striedat co sa tyka prace, muz pride domov a mozes ist ty, brigadne, poluvazku a pod.... Aby ste to obdobie preklenuli.

mane01
26. apr 2024

Pozri, ked ide len o preklenutie tohto obdobia, tak si zriaďte na ucte kontokorent, cize moznost ist do minusu. Ja som takto riesila ked obcas prislo obdobie s vyssimi vydavkami, ale pozor, je to dobre riesenie len kratkodobo.

chodec15
26. apr 2024

Je bezne , ze v zivote pridu dobre, aj horsie obdobia. Tazke situacie sa zvladaju s pomocou rodiny a na buduce sa iba poucite a majte rezervy na zle obdobia. Teraz zosekat vsetky zbytocne vydavky a zobrat hocijaku brigadu, jeden aj druhy,... Poproste rodinu o pomoc.

autor
26. apr 2024

Samozrejme ze hlúposti kupovať nebudem...len som napísala ze mám a tým problém...na podporu nárok nemá...deti 10 a 1 rok...keď príde muž z práce o 5tej neviem si predstaviť kde ma zoberú na brigádu napr.od 6tej..také niečo aj existuje? Dieťa sa mi bude v noci nonstop aj 20x, takže neviem ako by som fungovala keby som robila napr.do polnoci a potom spala 4 hod prerusovaneho spanku...
Fungoval tak niekto?

catherinah
26. apr 2024

1. Práca, brigáda
2. Finančná pomoc od rodiny, priatelov
3. Okresat výdavky na zdravé minimum
4. predat co nevyhnutné nepotrebujete

autor
26. apr 2024

@mane01 ved práve že moji rodičia tak žili väčšinu života a z toho debetu sa potom nevedeli už dostať...ani my to potom nebudeme mat z čoho platiť keďže vysoká splátka hypo atď...tak to radšej nie

Rodina nám nepomôže..je to len na nás

olimuc
26. apr 2024

Nepotrebujes IG profily ale pouzivat vlastny rozum. Setrit nemas z coho … Spis si prijem a fix vydaje. Ste 2 … prestriedajte sa s bridadami jeden s detmi druhy v praci. Pripadne chlap na turnus mimo zarobit … prezili ine prezijes aj ty a samozrejme jasle a ty mozes ist do roboty. Prezit sa da vsetko. Chlap moze chodit na nocne a t do roboty cez den

sense
26. apr 2024

Autorka žijem v krajine kde je materská 4 mesiace, do prace som nastúpila keď mala dcéra pol roka na čiastočný úväzok, keďže len z mu živého platu by sme nevyzili a mali sme obdobie keď bola hore každých 45 minút.... A prežili sme... Je to docasne obdobie... Ale účty platiť treba a jesť tiež.... Treba hľadať spôsob ako to ide a nie dôvod prečo to nejde
A ak to nejde cez týždeň kým chlap chodí do práce, tak treba hľadať prácu na víkend alebo dní keď muž v práci nie je

luccija
26. apr 2024

Z akého ste kraja?je šanca, že muž si do mesiaca nájde prácu, alebo to môže byť aj dlhšie, keď žijete niekde kde to je s prácou zle?Hlavne, keď si nenájde prácu nečakaj dlho a poziadaj o odklad splátok.Brigadu si skús nájsť cez víkend, keď sa dá...

ingridpisarova
26. apr 2024

a ako vieš že si hneď nenájde prácu , a dajme tomu lepšie platenú ?? taká možnosť nie je ?? píšeš ako keby išiel koniec sveta.

cecilia29
26. apr 2024

Vieš, možno je to aj dobre, taka škola šetrenia. Kupovať deťom hlúposti nie je ani ekologické ani ekonomické ani výchovné.Naucit deti skromnosti je dobre pre ich budúcnosť. Aj my sme mali obdobie, že sme rátali. Kúpili sme auto a pozemok a následne manžel prišiel o robotu. Vďaka Bohu ju aj skoro našiel aj rezerva bola. Ale aj tak je to blbý pocit. Ale my šetríme stále. A základ je vážiť si to euro . Odkladaj si bločky a analyzuj co bola dobra kúpa a co somarina
A možno by si mohla nepotrebné veci predať na bazári. Zase nemať doma somariny znamená mať aj poriadok vo veciach a menej upratovania. Držím prsty

marsmykkok
26. apr 2024

Ja ti dám rady konkrétne, nejdeš riešiť čo a ako, na to sa nepýtaš. Var podľa akcii, hlavne lacné jedlá, lacné je aj nejaké akciové mäso ak kúpiš a môžeš urobiť na paprike, na razci, ak ostane nejaká zelenina alebo mrkva urobiť s ňou. Okresať drogériu, stačí prach na pranie, aviváž a rôzne blbosti nepotrebuješ, stačí nejaký čistič wc, jar na riad a nejaký univerzálny na podlahy a povrchy. Skús niečo popredať, každé euro sa počíta, Ak máte paušály, tv a podobné, skús zistiť, či neskončila viazanosť a neviete inde výhodnejšie, prípadne čo neviete predlžiť zmluvu a získať pár mesiacov zadarmo.

bibina32
26. apr 2024

Skús si pohľadať brigádu cez víkend. Pozri si leták, čo je v akcii. Zostav si jedálny lístok na celý týždeň, podľa toho koľko eúr budeš mať na týždeň. Napíš si na lístok, čo ideš kupovať v obchode a nič iné nekupuj. Bude to zo začiatku ťažké, ale určite to zvládnete.

viky173
26. apr 2024

No to je tak, ked si narobia deti nezodpovedni a uplne nezabezpeceni ludia... lebo ozaj nemat ani co to odlozene ako rezervu je nonsens. Ty si pred tym nepracovala? Muz tiez nerobil, ked nema ani narok na podporu? Luto mi je jedine deti, ze musia mat tak nezodpovednych rodicov a prezivat z mesiaca na mesiac.

katica06
26. apr 2024

Autorka,boli sme v podobnej situácii. Ja na RD ,firma kde muž pracoval rachla,. majiteľ sa vyparil keď dlžil zamestnancom 3m mzdu, o odstupnom sme mohli iba snívať.
Muž šiel do banky aby na čas znížili splátky hypo. Hlúposť som nekúpila ani pred tým, to zrušiť. (Mala som vtedy deti 3r. a 1,5r)Obaja sme intenzívne hľadali prácu je jedno akú, aj mimo odbor. Brigádu som mala už predtým. Po mesiaci.som mala práce, o dva mesiace aj.muž. Jedno dieťa šlo do mš pri druhom sa striedali ako sa dalo. V týždni pracoval muž 2-3x vrátane víkendov ale 18h v kuse a potom s dieťaťom, čiže bolo treba zabezpečiť dievča na staženie iba 1-2x do týždňa.
Zaťatými zubami ale dalo sa

autor
26. apr 2024

Nehľadám dôvody ako niečo nejde ale reálne uvažujem ako by bolo také niečo možné, ako sklbenie mužovej práce, mojej nejakej brigády a starostlivosti o 2 deti úplne iných potrieb, uz rok som nespala viac ako 4 hod čiže aj to samozrejme hra rolu keďže infarkt dostať nechcem, a zároveň s nulovou pomocou rodiny atd...čiže nie je to jednoznačne ze- aha jasné ja brigáda, muž práca a vybavené...preto som napísala aby som poprosila o radu ...a ďakujem všetkým čo čítajú s porozumením a odpovedajú na to co sa pýtam...nad komentármi typu to je tak keď si narobia deti nezodpovedni sa iba pousmejem...neviete o mne nič ale dáte si námahu ma ponizit a kopnut ma do chrbta...každý v živote sa môže dostať do situácie kedy nevie ako ďalej...mam vysokú školu, normálne som 10 rokov pracovala aj keď na nízko platenej pozicii ale nadrela som sa...ale áno neviem hospodáriť s peniazmi tak ako by som chcela..to znamená ze vlastne som ani nemala mať deti..ach kam sa vytratila z ľudí ľudskosť

marcellka32
26. apr 2024

Neviem odkiaľ si, mám tu plnú tasku veci na 10 ročného chlapca po synovi, neznicene, darujem

liliana8
26. apr 2024

@marsmykkok mozes skusit vyrobu vlastneho prachu na pranie. Da sa na tom vela usetrit.Postup napriklad tu: https://www.myaustria.sk/diy-navody/ako-vyrobit...

pieksamaki
26. apr 2024

Normálne si dajte na papier.....a kupujte nejakú dobu minimum......my sme mali 4x hypotéku počas života....je to bežná súčasť....treba si sadnúť a zhodnotiť realne život.....ja hovorím ak sa niekde nedarí dlhodobo...treba zbaliť kufre a ísť tam kde človek bude finančné vychádzať....ceny služieb sú v regiónoch iné.....aspoň trosku

autor
26. apr 2024

@marcellka32 ďakujem krásne si zlatá no mam dievča a ta už hocičo na seba neoblecie..

michaela4242
26. apr 2024

@viky173 ty si fakt totálny odpad spoločnosti ak dokážeš toto napísať niekomu, kto je v núdzi.

misinka20
26. apr 2024

Nevsimaj si ustipacne poznamky... vies dopredu, ze sa budete musiet uskromnit, takze... spis si prijmy a vydavky... na kazdy tyzden si urci sumu, s ktorou musis hospodarit, urob si tyzdenny jedalnicek a podla toho tyzdenny zoznam nakupu. Var minimalne na 2 dni, nakupuj v akcii, cestoviny, rychle polievky, privarky, upec chlebik... nekupuj hluposti detom, radsej im upec rychly lacny kolac, lievance, krupicovu kasu... popri nech muz zoberie hocico, vykladat tovar, pomocne prace, hocico, ego musi ist bokom, ty skus veci po detoch predat a kupit z toho veci z bazarika... neboj to zvladnete... treba len vydrzat, stanovit si rozpocet a uskromnit sa... bude dobre ❤️

cecilia29
26. apr 2024

Neviem ci si pred tým riešila letáky, zľavy a pod. Ale vcelku sa dá dobre nakupit keď máš prehľad. Variť na 2 dní, alebo zvyšok napr zmraziť. Nrvyhadzovat jedlo. Alebo sú v obchode vždy prezrieť regal s potravinami pred koncom spotreby. Ten bazár ako som písala vyššie. Si v byte? Lebo aj dom, vieš si co to este zasadiť (ak by ti niekto daroval priesady, kopovat ich je drahe)
Inak super sú lievance - ja tam vždy kixnwm to co treba spotrebovať - mrkvy, špenát, jablko, banan, hrušku..

michaela4242
26. apr 2024

1. Zrušiť všetky mesačne platby, ktoré sa dajú. (Napr. paušál, a dať si napr. kredit Radosť za 20€ na mesiac, všetko neobmedzene, ak máte nejaký netflix alebo nejaké iné predplatné tak všetko zrušiť, ak máte skylink na TV, vieš si ho prepojiť s rodinou a platiť len jedno predplatné spolu s rodinou, pripadne ponížiť balík na menej programov.)
2. Vysvetliť deťom, že sa musia uskromniť a nekupovať im “blbosti”
3. Predať doma veci, ktore nepotrebujete, aspoň spravíš poriadok doma
4. Požiadať rodinu o akúkoľvek pomoc, napr. stráženie deti, pomoc s jedlom, alebo akákoľvek pomoc
5. Hľadať si nejakú možnosť privirobenia, brigáda a podobne
6. Spýtať sa na úradoch, či nemáte nárok na nejaké dávky
7. V prípade extrémnej núdze, jedine kreditka.

Verím, že sa vám polepší a držím palce.

natalka13
26. apr 2024

Brigada sa da najst aj v obchode aj upratovanie po 18.00.
Ked muz nema narok na podporu asi ju uz cerpal v nedavnej dobe.
Setrit budes musiet takze to pride samo.
Slecna si na cas bude musiet obliect to na co mate. Kludne aj zo sekaca.
Viem ze to nechces pocut, ale to ze nemate nic odlozene na takuto situaciu je velka chyba. Doteraz si nesetrila kupovala blbosti takze bolo z coho odlozit.
Doma zili vkuse vasi na dlh, nemala si kde vidiet setrenie.

rozculena
26. apr 2024

@liliana8 to je blbosť,domáci prášok na pranie sa nerobí z prírodného mydla,to má vysoký obsah tuku,tuk sa zachytí v prádle a bude smrdieť,keď už,tak sa na to používa normálne pracie mydlo.

sasa1310
26. apr 2024

však sa ty vráť do svojej práce a manžel nech ide na materskú