Aké rozprávky a príbehy čítate deťom pred spaním?

radka_pribinacek
Moderátor
30. okt 2017

Čo najradšej čítate svojim deťom pred spaním? Ja som teraz začala Malvínke čítať Autíčko Tydýt a vyzerá, že zatiaľ sa jej to páči. Čítava si s ňou aj jej ocko, je to ich pekná spoločná chvíľa. 🙂 Niekde som ale čítala, že výber príbehu závisí na tom, či chcete dieťatko predovšetkým upokojiť a uspať, alebo či chcete nejakým spôsobom formovať jeho vkus. Aký je váš názor?

erikaemkina
30. okt 2017

Ja mojej Emke čítam knihu
Máša a medveď kedže aj rozprávku pozerá a Mášu ma ozaj rada 🙂 a
s tejto rozprávky má asi všetko 🙂

lussy218
30. okt 2017

Mášu a medveďa, babičkine rozprávky na dobrú noc, alebo len také inšpirované životom 😉

anka2103
30. okt 2017

U nas je akakolvek rozpravka o zvieratkach na dobru noc dobra 😊

radka_pribinacek
autorModerátor
30. okt 2017

@lussy218 vymýšlíte si sami? 👍

radka_pribinacek
autorModerátor
30. okt 2017

@erikaemkina ano, ano, Máša je hodně populární, co jsem postřehla u kamarádek nebo u neteří 🙂 Nám malá teprve dorůstá do věku, kdy si začíná kreslených a pohádkových postaviček všímat. 🙂

babulka82
30. okt 2017

Mojmu to jedno co to aj noviny hadam keby citam len hlavne si uzivame tie chvile spolu ale citam co si vyberie on.Je to cokolvek o zvieratkach atd.klasicke rozpravky 🙂

olivka84
30. okt 2017

My čítame rôzne kvaka a clupa ,Danka a Janka , hanibal pred bránou ,najnovšie si vybral knihu encyklopédia áut tak študujeme ako vznikali prvé automobili

ivankajar
30. okt 2017

Zacala son citat rozpravky svojho detstva Mach a sebedtova dobsinskeho rozpravky basnicky podjavorinskej klasiky a reakcia dietata mam uspech!!! Len Muslim veela citat kazdy vecer teraz🙂

makovicka8
30. okt 2017

Macko pu

karolin2
30. okt 2017

Klasické rozprávky O troch prasiatkach, Snehulienka, Popoluška

radka_pribinacek
autorModerátor
30. okt 2017

@ivankajar to jsou určitě krásné chvíle 😊

radka_pribinacek
autorModerátor
30. okt 2017

@makovicka8 toho mám sama moc ráda 😊

kupcovci
30. okt 2017

My citame knihu.pupo a fazuľka od hany lasicovej velmi pekné čítanie pre deti v predskolskom veku .

radka_pribinacek
autorModerátor
30. okt 2017

@kupcovci na tu se určitě podívám, díky za tip 😊

majuska0
30. okt 2017

Teraz: Jozef Pavlovic - Moje priatelky mysky

miroslavan
30. okt 2017

My citame co si mlady panko vyberie. Najradsej ma knihu "Pinokio"-pribehy uz recituje pekne naspamat 😀 Obcas nieco povymyslame spolu a inokedy zasa na dobru noc spievame 😉

radusiq
30. okt 2017

U nas fici Gruffalo a knihy od Julie Donaldson od malinka, ale momentalne ho drzia hlavne knihy o dinosauroch 🙂

luckyna
30. okt 2017

U nás už rok fičíme na Danke a Janke a teraz na vianoce planujeme kupit o psíčkovi a mačičke 🙂

daniela208
30. okt 2017

My sme akurát dočítali túto učebnicu a môžem iba odporučiť 🙂. Dieťa si pred spaním trocha potrápi hlavičku nad otázkami po prečítaní rozprávky a hneď rýchlejšie zaspí 😀

vroni
30. okt 2017

My zavislacime na Mackovi Puf, ale moze byt aj Hevier, Krista Bendova, pripadne Podjavorinska. A encyklopedie vsetkeho druhu, ale tie cez den, nie pred spanim.

nelly761
30. okt 2017

U nas je top knizka "ako sa farby vymenili" ale inak,zboznuju moje vymyslene rozpravky o dobrom vlkovi, o pandach, ale mali sme obdobie ako cela rodina.chodime na zavody na motorkach do Orechovej Potone a pretekame, naklapame na jednu stranu, na druhu....a cela rodina vyhra a kazdy prinesieme medailu 😁😂
Bez rozpravky,ci uz precitanej,alebo,vymuslenej sa u nas nezaspi... kolkokrat sa sama sebe cufujem,co,dokazem vymysliet 😂😂😂

majocka24
30. okt 2017

Poziarnik sam vláčik tomas ale máme plnu knižnicu knih niečo ešte mojho detstva 😍 a samozrejme niečo si aj vymyslíme 🙂

saskarisko
30. okt 2017

momentalne Sirotcinec slecny pre neobycajne deti, konkretne druhu cast Bezduche miesto 🙂
a popritom dnes zacneme Vianocne mysterium

lussy218
30. okt 2017

@radka_pribinacek Občas áno 🙂

vladkulienka
30. okt 2017

Citame vela. Mladsi ma svoje uspavacie knihy. Dobrodruzstvo na vode - o macickach ug viem naspamat a aj staraia dcerka. Teraz mame najnovsiu Hura do Panamy.. A velmi radi mame slovrnskych autorov..
Na uspavanie mame specialne rozpravky z lesika, ktore vymysla tatinko na zelanie uzvyse roka.

jany205
30. okt 2017

Aj my sme sa konečne dočkali čítania pred spinkanim a je to super. Vždy si sama vyberie knihu a čítame od začiatku, postupne všetky rozprávky, básničky, príbehy❤ Pri nej sa aj my dospelí vraciame do detstva 😍

radka_pribinacek
autorModerátor
30. okt 2017

@vladkulienka jé, to je super, že máte vlastní originální pohádky! 👍🏻😊

radka_pribinacek
autorModerátor
30. okt 2017

@jany205 věřím, těším se, až i Malvínka víc bude vnímat příběhy a děj a budeme si spolu takhle číst 😊

anka3x3
30. okt 2017

Momentálne čítame rozprávky z knihy Zázračný strom (z tejto knižky čítali rozprávky manželovi ešte jeho rodičia, keď bol dieťa 🙂 ) Máme doma rôzne detské knižky, synček 3,5 r. si sám vyberá, z ktorej budeme čítať. Dcérka 10 m. bola zatiaľ stále spokojná s jeho výberom 🙂 Čítanie rozprávok pred spaním našim deťom je pre nás krásny večerný rituál. Niekedy keď som už veľmi uťahaná na čítanie z knižky tak si rozprávky vymýšľam, synček má najradšej rozprávanie o psíčkovi a mačičke a o zvieratkách z dvora 🙂 Aj u nás doma číta rozprávky aj ocko a vtedy si užívam počúvanie rozprávky s deťmi aj ja 🙂