Uspávanie 11-mesačného dieťatka

24. apr 2024

Ako uspavate a ako davate do postielky spinkat
Ja mam... taky problem,,, ze som si zvykla lahnut s dietatkom na postel a tak sme zaspali a tak som si zvykla a robim to cca pol roka a ak zaspi na posteli snazim sa pomali zobrat a dat do postielky ale otvori oci zacne plakat hned zase dam na postel lahnem a spime a necham uz pri sebe
Ako uspat ako davat do postielky?
Dakujem za vsetke rady skusenosti

gabriela2952
24. apr 2024

Ja som raz skúsila položiť q odísť a zaspala, zapla som jej zvonkohru a do 5 minút spinka

autor
24. apr 2024

@gabriela2952 ale je pri mne zvyknuta spinkat lahne si ku mne papa mliecko kojim ju tak si lahne ulozi sa a spi. Tazko zaspi ze len ju polozim hned sa taha ku mne zvyknuta so mnou spat preto sa pytam ako skusat do postielky

liliana8
24. apr 2024

Pravidlo 10-15 minut. Odsleduj, kedy zaspi a v tomto intervale od zaspatia preloz. Je vtedy uz tvrdsi spanok a dieta sa vacsinou nezobudi. Funguje to v 90% pripadov.

minesasubu
24. apr 2024

ja som uspavala na paperovej perinke tak sa mi lahšie prenášal lebo na rukach sa vzdy zobudil , poprípade počkaj 10-15 minut kym prejde do hlbšej spankovej fázy a vtedy prenes

autor
24. apr 2024

@liliana8 Ďakujem uz som aj slusila a nezobudila sa a spinka uz v postielke ak sa zobudi dat ji zase lahnut ku sebe na postel a dat prsnik alebo len na rukach uspat?
Ak som ju mavala pri sebe na posteli mozno som zle robila ak sa prebudila hned som jej dala prsnik a tak zaspavala syale tak preto neviem co teraz ak sa zobudi v postielke je

autor
24. apr 2024

@minesasubu aj ja od malicka stale som mavala pod nou vankusik nieco som musela mat lebo inak som ju zobudila lepsie sa mi ju berie ak na niecom spi s cim ju mozem prelozit do postielky.
A ak sa mi zobudi ako ju uspat ?

minesasubu
24. apr 2024

@autor ja uspavam aj douspavam na prse cize s týmto neviem poradiť
podľa toho ako zaspáva predtým či len ležite možno je stačí ju položiť do postielky a hladkat, rozpravať , dat dudel to ja nvm ako to máte ked zaspáva na posteli s tebou

liliana8
24. apr 2024

Skus iba ucicikat hlasom, ked nezaberie hladit/tapkat po ritke (ukludnuje to niektore babatka) alebo polozit na babo ruky, a ked zaspi po 10-15 minutach ich pomalicky odtiahnut. Ked nezaberie, uspat na rukach a tiez prelozit do postielky 10-15 minut od zaspatia, podrzat na malej ruky v postielke a pomaly ich odtiahnut, aby bol ten odchod plynuly.

295anicka
24. apr 2024

Tu sa pripnem lebo som si rovnako zavarila mam pocit

ivangeline
25. apr 2024

Nedavaj do postielky.

autor
25. apr 2024

@ivangeline preco?

autor
25. apr 2024

@295anicka a ako uspavate ?
Ja som slusala na rukach uspat po ritke som tlapkala uspavanku som spievala hmkala ale nepokojna kruti sa mi
Musim lahnut a dat prsnik :/

autor
25. apr 2024

@liliana8 skusam nezabera nepokojna na rukach kruti sa mi
Lahla som s nou :(
Nemoze prist jej zle ak citi ze nelahnem s nou ako je zvyknuta

ivangeline
26. apr 2024

Keď sa ti pri tom zobudí, tak ho nechaj predsa spať na posteli.