Uspávanie mesačného dieťaťa

katkav123
20. sep 2014

Ahojte, viete mi niekto poradiť ako mám malého odnaučiť zaspávať na prsníku? Inak ho neviem uspať aj keď sa snažím ho dať do postieľky hneď otvorí oči a začne mrnčať a neskôr plakať. Jediný spôsob ako ho viem uspať je, že si ku nemu ľahnem do postele a cucá prsník pokiaľ tvrdo nezaspí a až potom ho viem preložiť do postieľky. Ako to prosím robíte vy? Chcem ho to čo najskôr odnaučiť, lebo neskôr to bude oveľa zložitejšie ☹ ďakujem za každú pomoc 😀

lostris1
20. sep 2014

@katkav123 a preco by sa to mal odnaucat? ved je to este male babo?

esterba
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
katkav123
autor
20. sep 2014

@lostris1 No som prvorodička a myslela som si, že som ho niečo zle naučila ☹

katkav123
autor
20. sep 2014

@esterba No tak to ste ma potešili, budem v tom pokračovať naďalej 😀

esterba
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
culia1
20. sep 2014

Ja som prve dieta do 4 mesiacov uspavala v hojdacom kresle,na fitlopte,alebo v babysatke.potom som pochopila,ze kojenie vyhoda pri zaspavani.takze ked sme boli doma,zaspaval na prse a vonka,v manuce.rovnako to praktizujem aj pri druhom.oducenie od zaspavania na prsniku nastalo v 14 mesiaci a bolo bez problemov. nerobis nic zle,pokial to tvoje dieta akceptuje.

siska53
20. sep 2014

@katkav123 ja som zasadne uspavala obe deti tak. Na prsniku..az kym som maleho zo zsravotnych dovodpv neodstavila v 11m. a aj to este asi mesiac zaspaval mne v naruci cuckajuc mliexkp z flase. Dceru detto,az do 22m,ked som jej zrusila i vecerne dojcenie.ale dodnes sme pri detoch,ked zaspavaju. Prosto nam tak vyhovuje,tak to citime.

Ja by som to nerusila,neviem,ake mas dovody..

pocinka
20. sep 2014
Používateľ pocinka je nedôveryhodný
Je možné, že nejde o reálnu osobu, ale o profil alebo viacej profilov vytvorených za účelom propagovať konkrétne výrobky/služby alebo účelovo manipulovať diskusiu. Pozri príspevky od pocinka.

@katkav123 je to male dietatko ono este nevie rozmyslat ako my 😉

kofoluska
20. sep 2014

@katkav123 Nic zle si ho nenaucila. 🙂 Je to uplne prirodzene. Mojho syna som sice nemohla kojit, no zaspaval dlhe mesiace len na rukach a potom si to sam upravil, ze uz nie na rukach, ale so mnou v posteli. Celu dobu ma objima a tuli sa ku mne, kolko razy mi este pusinku da a zachrape. Su to najkrajsie chvile, ake s nim zazivam. 🙂

0silvia0
20. sep 2014

@katkav123 môj syn sa správal úplne rovnako. Nič ho nemusíš odúčať, on sa odučí aj sám, skôr si tieto chvíle užívaj, nikdy sa viac nevrátia. Neboj, do desiatich rokoch ti na prsníku zaspávať nebude 🙂
Ja som sa zariadila tak, že som syna do postieľky ani neprekladala, spával so mnou v posteli a ráno som ani nevedela, koľko krát sa sám obslúžil. Ja som to brala tak, že bábo patrí k mame. Dnes má takmer 13 rokov
a je to normálny chalan, žiadne následky nemá, akurát také, že máme super vzťah 🙂
Dcéra bola iné dieťa, tá nebola taký prsníkový závislák a to som ju dojčila 3 roky. Každé dieťa je iné a tak aj treba k deťom pristupovať, neexistuje jeden model výchovy a starostlivosti platný pre všetky deti sveta 🙂

girlie_konik
20. sep 2014

kocky, ja sa sama seba tiez stale pytam, co je na tom take hrozne - maleho vecer uspavam len tak a su to krasne chvile emoticon
Vie ho ale uspat aj sam tato, takze maly nie je uplny zavislak.
Preco je to teda podla vela mamiciek zle a nemalo by sa to tak robit?

kofoluska
20. sep 2014

@girlie_konik Pretoze im to husti do hlavy okolie - "skusenejsie" mamicky rovesnicky (slovo v uvodzovkach preto, lebo len ony si myslia, ake su skusene, ked uz maju odchovane nejake to dieta a jedine ich sposob a nazor je spravny) a hlavne generacia nasim mam. Ja ked som niekedy pocuvala svokru, az mi vlasy dupkom stali a pochopila som, preco je moj manzel vo vela veciach uplne bez empatie a ohladuplnosti. Nikto nebol empaticky a ohladuplny k nemu od malicka, nemal sa to kde naucit. Tak sa to uci teraz. Je to smutne a este smutnejsie je, ze vela mamiciek, ac ma pocit, ze robi veci spravne, pod tymto tlakom podlahne a zacne vsetko robit tak, ako im povedia ini. :/

0silvia0
20. sep 2014

@kofoluska keď mne moja babka rozprávala, ako bola dôležitejšia robota ako dieťa, tiež mi bolo z toho smutno. Dieťa ležalo v postieľke, žena len robila a robila a robila aby si nepokazila status dokonalej robotnej manželky hodnej lásky svojho manžela. A keď mi rozprávala, ako sa jedna pred sebou ukazovali ktorá je "robotnejšia" tým, že už o piatej ráno vešali plienky na dvore (aby ich všetci videli), tak som nechápala. Ale každá doba má svoje špecifiká... mali by sme si vážiť, že môžeme byť so svojimi deťmi do troch rokov doma a plne sa im venovať a budovať vzťah s vlastným dieťaťom.

junova
20. sep 2014

@katkav123 Môj syn má 13 mesiacov a zaspava pri kojeni. Nám obom to vyhovuje 🙂

jankatt1971
20. sep 2014

Moja mala bude mat dva roky a zaspava pri kojeni. Nemienim to menit, pokym mala sama nebude chciet.

adawada
20. sep 2014
Používateľ adawada je nedôveryhodný
Je možné, že nejde o reálnu osobu, ale o profil alebo viacej profilov vytvorených za účelom propagovať konkrétne výrobky/služby alebo účelovo manipulovať diskusiu. Pozri príspevky od adawada.

Ved to je malé bábo preboha. Do pol roka ho budeš zbytočne čokoľvek učiť. Iba sa zbytočne budeš jedovať 😀. Potom neskôr by Ti mohla pomôcť kniha - Každé dieťa sa vie naučiť spať.
http://www.sikovnamamina.sk/babatko-nechce-spat/
Moja babula zaspávala na cicke do 8 mesiaca, potom som to zrušila lebo to niekedy trvalo aj hodinu. teraz má 19 mesiacov stále ju kojím a od 10 mesiaca zaspáva bez protestov sama.
Len trpezlivosť.

cinkatko
20. sep 2014

ja uspavam vecer u kojeni a kdyz vidim, ze maly mi tu bradavku uz vylozene zuzle a nepije, dam mu dudlik a on pokracuje v spani. Naucila jsem ho na dudlik, protoze jsem se docetla, ze to je jedna z pomoci proti SIDS. Takze od par dnu po narozeni oba meli dudlik, malou jsem lehce bez problemu odnaucila cca v 6 mesicich.

kiwi82
20. sep 2014

ahoj moja bude mať 3 tyždne, trošku máme problém s kojením, striedam prsník aj fľašku s mojím odsatým mliečkom, ked dopije bud z prsa alebo z fľašky tiež dám cumlík a pekne poťahuje a zaspinká.

gumidekmomo
20. sep 2014

mne tak zaspaval syn skoro do jedneho roka dokial sa sam neodstavil tiez to inak neslo ,zrejme to tak tym detom vyhovuje a my maminy musim byt len trpezlive a vydrzat :D

miku1
20. sep 2014

@katkav123 Moja mladšia má 16 mesiacov a stále zaspáva večer na prsníku. Staršia zaspávala na prsníku do 17 mesiacov, kým som ju neprestala kojiť. 🙂

emmilly
20. sep 2014

Ja nekojim a dieta uspavam stale tak ze pri nom lezim. Za 15min. Zaspi a ho prelozim. Strasne sa pti tom ku mne tuli a je to pocit na nezaplatenie a to ma uz 17mes. A momentalne to este.menit ani nebudem.

kofoluska
20. sep 2014

@0silvia0 Veru, toto "predvadzanie sa" som ani ja nejak nepochopila. Tiez som sa toho hodne napocuvala ci od starych rodicov alebo od svokry. Mama sa skor stazovala, ze ju moja starka vyhnala do roboty, ked som mala pol roka (zili nasi prve dva roky u ocovych rodicov, kym dostali druzstevny byt). Ja som rada, ze mozem byt s malym doma do jeho troch rokov. Neviem si predstavit uz ho mat v jasliach a chodit do prace a travit s nim cas len podvecer.

jolinka
20. sep 2014

ja som uspavala 4 deti na prsniku 😉 😉 🙂 🙂 🙂 na nikoho to nemalo negativny dopad 🙂 🙂 vsetky su zdrave a spokojne.

siska53
20. sep 2014

@emmilly ani nemen,moja mladsia ma 29 a stale tak zaspavame. 🙂 mne to vyhovuje..a ked drahy nie je z dakych dovodov doma,tak tak uspavam obe deti a strasne si to uzivam. Ze sa este tulia,ze sa chcu pritulit. Lebo to obdobie coskoro pominie.
A zaujimave je,ze muz da synovi ipad,on si pozera rozpravky,muz je pri nom,potom maly zaspi..ale pri mne si ho nevyzaduje,asi si pamata,ze ja som ho uspavala inak. Ale zas dakedy sz aj rozravaju a tak zaspi..

emmilly
20. sep 2014

@siska53 moj muz ked uspava maleho tak ja mam len zbytocne nervu lebo je tam hodinu a vysledok? Ze sice maly spi ale chlap takisto a potom ho musim budit..

canama
20. sep 2014

@katkav123 Teraz mas este malicke babo, predpokladam ze uspavanie na prsniku je rychlovka....urcite je to ovela rychlejsie a pohodlnejsie ako poskakovat na fitlopte alebo hojdat dieta v naruci....nezabudaj ze ked si najdes pohodlnu polohu na kojenie (idealne v lahu), kludne si pritom mozes pospat aj ty, kdezto pri hopsani s dietatom tazko....a dalsia vec hopsat s 3-4 kg dietatom je ok, ale co ked bude mat 11 kg? Moje krize teda dostali pri malej zabrat aj tak dost a to sme sa ani nejako velmi nenosili, spavali sme a doteraz spavame v jednej posteli a tiez som ju uspavala pri kojeni v lahu. Najvacsi problem pri zaspavani na prsniku vidim v tom, ze je tazke eliminovat vo vyssom veku nocne dojcenie. A vlastne doteraz ked sa uspavame tak ma dcerka potrebuje fyzicky "citit", alebo teda manzela...