Ako na uspávanie 2 ročnej dcérky?

3. máj 2021

Ahojte dievčatá potrebujem radu, ako vy uspávate svoje deti napríklad poobede? Moja mala začala vystrájať poobede ju neviem uspať. Prebieha to tak, že ležím s nou na posteli a ona skáče po posteli a aj po mne, skáče mi po nohách, chodí po mne jasné že ju dávam stale ľahnuť ale ona nič. Večer to mám tak isto, nechce zaspať hádže sa po mne aj mužovi, váľa sa po nás, dokonca dneska už aj spadla z postele čo si vyčítam lebo som ju nezachytila :( už mam nervy v ťahu :( Vo svojej postielke nechce spať ked ju dáme do jej postielky uteká k nám do našej postele :( Čo robiť dievčatá ? som zúfala.

veronicka1901
3. máj 2021

O kolkej rano vstava? Aky mate rezim doobeda? Zvykali ste ju zaspavat od malicka v postielke, ci zaspavala s vami v posteli?

vikybotka
3. máj 2021

U nás to vyriešilo že sme jej dali veľkú posteľ, od vtedy ju neuspavam na obed ju len položím a idem a večer prečítame rozprávku a idem 🙂

autor
3. máj 2021

@veronicka1901 vstáva o pol osmej a zo začiatku spala v postielke len som spravila chybu raz som ju dala k nám na postel a už sa to tak ťahá :(

sona96
3. máj 2021

My máme v detskej gauč hneď vedľa postele. Sedíme tam, kým malý nezaspi. Držíme sa za ruky, pozeráme knižky, rozprávame sa, spievame, hladkam ho, alebo sa on naklana po pusinky. Pred dvomi týždňami mal maly dva týždne a toto je moja obľúbená časť dňa s ním 🥰

autor
3. máj 2021

@vikybotka moja ma tiež velkú postielku ale vôbec v nej nechce spať :(

veronicka1901
3. máj 2021

ja so tie u oboch dievcat tlacila na spanok v postielke. A naucili sa celkom, boli samozrejme aj vymyslacky, ale vzdy to preslo, treba vydrzat a skusat a skusat. Ale moje baby vstavali uz okolo siestej, naobed isli spat medyi 12:00 - 12:30 Doobeda sa snazit byt co najviac vonku, nech sa unavi. Ale na strane druhej, nie vsetky deti chcu uz cez den v dvoch rokoch spat :(. Ked nakoniec zaspi, je mozne ze je dost neskoro a potom ma vecer problem zaspat?

hariet
3. máj 2021

my mame postielku stale bez bocnice pri posteli a ked ideme spat ci na obed alebo vecer, len vedla neho lezim, alebo mu nieco rozpravam, chvilu drzim za ruku, pohladkam. Ale on ma rad svoj priestor ale zaroven moju blizkost, je to taky dobry kompromis, ze sa takto vsetci dobre vyspime.

domak2
3. máj 2021

Ak naozaj chces aby spala vo svojej posteli tak ju tam zanes naspat, aj 100x tie prve razy. Do troch dni pochopi, ale priprav si zelezne nervy. Prvých pár krát jej kludne povedz, že musí späť vo svojej posteli, potom už bez slov.

agentka017
3. máj 2021

aj my sme mali takyto problem ja do toho este tehotna (tak sme zrusili obedny spanok)

ibrunova
3. máj 2021

Ja keď som tak učila mladšieho, tak prvý večer vyliezol 200x, druhý večer 40x a tretí večer ani raz. Chce to torch trpezlivosti, ale dá sa to, treba jej dať jasne najavo, ako to má byť a nenechať si po hlave skákať.

cimage
3. máj 2021

Mala mozno nie je unavena ked tolko vymysla. Skus na nu netlacit a uvidis ci sa sama ulozi,slebo vydrzi do vecera. Deti sa potrebuju poriadne unavit. Maju lepsie baterky ako my, hlavne vecer. Moj starsi nespaval cez den uz okolo 2,5roka. Ked spinkaju pocas dna,tak vydrzia lozit, skakat ked my sme uz vystaveni v postely.

silvike
3. máj 2021

Ja mojho 2r. aj 2 mes. uspavam normalne v kociariku. Uhajkam a prelozim do postielky. Aj cez den (ma jeden spanok okolo 12-12:30) aj vecer (okolo 21h). Cez den zaspi do cca 10min. Ale sem tam sa stalo ze strajkoval, tazsie zaspaval cez den, tak troska sa rezim rozhasil ale to bollo asi 2-3 dni, potom sa to znormalizovalo. Vecer tazsie zaspava, ale to sem tam ked vidim ze v kociku ne a ne zaspat tak ho prelozim este teda nespiaceho do postielky a lahnem si na svoju postel (postielku ma zatial normalne v nasej spalni) A vacsinou zaspime obaja 🙂 Ja asi prva, ja nikdy ani neviem kedy zaspi. Tak u nas asi tak.

trixi12
3. máj 2021

Mňa by zaujímalo, či keď poobede dcérku uspíš, koľko tak reálne spí? Lebo z tvojho opisu to skôr vyzerá tak, že dcérka možno aj unavená je, ale je už zvyknutá, že v posteli sa blázni a že sa jej to toleruje. Potom samozrejme že nechce spať sama, vo vlastnej posteli nie je toľko zábavy ako s vami. Budete asi musieť byť prísnejší čo sa tohto týka, skúste napr. zaviesť režim ide sa do postielky, prečíta sa rozprávka, pomojkáme sa, a ide sa spať. nejaký čas zostať pri nej, netolerovať skákanie, ležíš a hotovo, a neustúpiť, ona si zvykne. moja má tiež 2 roky, od pol roka bolo zaspávanie problém, musí byť stále v pohybe a stále niečo robiť, smiať sa, rozprávať, alebo staví na kartu, že chcem sa mojkať :D ešte aj teraz má dni, kedy jej musím založiť ruky a nohy pod perinu (podobne ako sa zavinujú bábatká), a ked sa konečne prestane hýbať, zaspí do 10 min. a uspávať každý deň v tom istom čase. Niektoré deti sú také, že potrebujú pravidelný a striktný režim, inak je to hrôza :D

lucik194
3. máj 2021

nase obe deti v 2r prestali spavat, tak ju nedaj spat, k veceru uz bude mrzuta, ale v pohode o 19:00 bude v posteli a spat az do rana
sorry ale aby po mne dueta skakalo, blblo.... tak nech nespi

ivangeline
4. máj 2021

Ak nevies dohovorit,naucit spat samu...nech nespi,ked nechce. Vecer odpadne... Moj ma 2r a 4m a rad je,ked som pri nom ale vie zaspat aj sam. Malokedy vystraja. No nie vzdy na povel zaspi...ani nam nejde vzdy spat. ;) Zato mladsia mala rok a je to presne to..co popisujes ty.. Takze ak nechce a nechce,odpadne o pol 6 az 6 vecer. Snazim sa uz nestresovat a nenervacit...