Zrastená predkožka u dvojročného

10. máj 2022

Mám 2 ročného syna, veľmi sa v sťahovaní predkožky nevyznám, robím mu to od roka vždy vo vode ako mi odporučila pediatrička. Ide mu trochu zvrchu ale potom je jasne viditeľné, že je na dvoch stranách akoby zrastený. To zrastenie je v poriadku? Alebo nemá byť tá predkožka vôbec zrastená a je to problém? Ďakujem

zorkahorka
10. máj 2022

Nema byt zrastena, ale nie je to zasa katastrofa. Spomente pediatricke, nech vam da vymenny listok k urologovi. S velkou pravdepodobnostou da kortokoidnu mast. S nou treba stahovat aj 2x denne. Ono sa to krasne upravi

nika1971
11. máj 2022

https://slovenskypacient.sk/zuzena-predkozka-ne...
netreba s tym nic robit...v puberte sa to odlepi samo vplyvom hormonalnych zmien

victoriab
11. máj 2022

Nás rovno poslala k urológovi na zakrok, ale povedala som jej, nech da najprv mast, ze skúsime tak.maly si ho nechce dat ani poriadne chytiť, tak nevien, ako. By som mu to mala robiť..

zorkahorka
11. máj 2022

@victoriab na zakrok? Pre boha, to sa robi len ojedinele...

bajka16
11. máj 2022

Nás tiež tlačí pediatricka na zákrok a to malý nemá ani 3 roky. Nesúhlasím s tým neželám si to tiež neviem čo robiť malý si ho nedá chytiť ani vo vani

zorkahorka
12. máj 2022

@bajka16 o zakroku rozhoduje urolog

autor
12. máj 2022

Takže vlastne ak mu stiahnem tú predkožku tak do polovice a tam potom vidim, že to ma na dvoch miestach ako keby zrastené alebo prilepené tak to už je zlé a mám to začať riešiť aj keď s močením a podobne nemáme žiaden problém?

zorkahorka
12. máj 2022

Moj syn mal takmer 1,5 roka a len par tyzdnov predtym sa mi ju konecne podarilo stiahnut. Stale sa neda uplne. Urolig povedal,ze na ten vek super,hlavne,ze dokaze bez problemov cikat.ze ked pridu ranne erekcie, same sa to napravi. Ani masticku zatial nedal. Ja by som sa nebala, 2 roky je malo. Zrastenu predkozku maju aj starsie deti

mikuskatn
13. máj 2022

My sme toto riešili keď mal syn 3roky a pod predkožkou, ktorá sa mu nedala stiahnuť, sa mu urobila akoby hrčka z bieleho mazu. Šli sme k obvodnej a tá nás poslala k urológovi, ktorý mu to stiahol, namastil framykoinom a hotovo. Doma sme máčali v bylinkách a natierali framykoinom.....Dodnes je to O.K.

victoriab
13. máj 2022

@mikuskatn aj môj má hrčku 🤦