Ako prebieha zákrok na odstránenie zrastenej predkožky?

Zodpovedané
2. sep 2019

Dobrý deň,

môj trojročný synček má zrastenú predkožku.

Ako prebieha zákrok na odstránenie zrastenej predkožky?

Robí sa to ambulantne, alebo to prebieha pod narkózou?

Škodí narkóza deťom?

Za odpoveď ďakujem

Dobrý deň,

zákrok sa robí v celkovej anestéze, preto sa väčšinou robí až po 3. roku života - vtedy aj vplyv celkovej anestézy má menej nežiadúcich účinkov.

Je to operácia - každá operácia je pomerne veľký zásah do organizmu, či trvá 5 minút alebo hodiny.

Možné nežiadúce účinky sú vždy, avšak ak je operácia potrebná, nevyhnete sa jej.

Otázne je, či Vás už urológ indikoval na operáciu, niekedy zrastená predkožka sa dá manuálne ambulantne stiahnuť rukou. To už je stav do rúk urológa a on zhodnotí, či to "ide" alebo nejde.

Prajem pekný zvyšok dňa.
MUDr. Denisa Jaššová
Instagram: @pediatricka_denjas