Čo sa vám osvedčilo na posilnenie imunity?

adeli79
22. júl 2014

Náš prostredný syn - 6 rokov - býva častejšie chorý, v podstate každý vírus, ktorý prebehne okolo, sa na na neho nalepí. Na trhu je kopec prípravkov na imunitu. Čo sa vám osvedčilo najviac?

miskatomy
22. júl 2014

@adeli79 asi to najlepsie co moze byt je colostrum .... a vitaaktiv su to dva uzasne vyrobky ....obsahuju vsetko co potrebuje nie len dieta aby jeho organizmus bol posilneny....ak by ste chceli poskytnem aj viac info staci napisat

kinna
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
katarinamarkova
22. júl 2014

normalna ludska strava, pohyb, cerstvy vdzuch, otuzovanie.
ovocie, zelenina - idealne zo zahradky, maso, mlieko ( nie to UHT, kozie je fakt super).....po tom ako malej zistili atopicky exem a nic jej nepomahalo sme doma dost upravili stravu, exem nikde, k lekarke chodime len na preventivne, dvojdnove jesenne sopliky neratam 🙂
vynechat co mozno najviac chemie z potravitn - citat zlozenie - je sranda si precitat zlozenie uz len pri obycajnom pecive. pozor na E, E, E, E, konzervanty, farbiva, sojovy lecitin, margariny a ine blbosti, umele sladidla, mono...di...tri...bla bla bla, soliace zmesi v sunkach - aj tych detskych....atd, atd
ono to uplne nejde 🙂 aj moje deti obcas jedia tieto chemicke cuda, ale ako som to vsetko obmedzila a snazim sa im podavat ludsku stravu - klop, klop, klop sme vsetci zdravi, chripka, sople nas obchadzaju, atopicky exem u najmladsej doslova ze fuc.

zahradka76
22. júl 2014

chodime k uznavanemu p. MUDr. Jesenakovi do Martina na imunologiu, a ten nam odporuca davat rano imunoglukan a vecer Preventan.

sorciera24
22. júl 2014

u nas jednoznacne pomohlo kozie mlieko... (a vyssie spominany dr. ....skoda slov.....v zivote nikdy viac k nemu....ano, chemiu predpise.....ale nejaka pomoc...hmmm.....).....a pritom stacilo to mlieko.....netreba zabudat na pohyb, pestru stravu , otuzovanie, nebabusenie...napr. v zime a pod. ....

klincek
22. júl 2014

@adeli79 u nas ziadne pripravky (ja ich uz vsetky oznacujem ako "gebuziny") nezabrali, tak som to vzdala.
jedine, co preukazatelne funguje, je C vitamin (plus B komplex podla potreby) a otuzovanie. to si moje deti pri kupani priamo pytaju a dokonca sa z neho tesia (po mne to nemaju, ale tesim sa tiez, lebo im to pomaha🙂).

dina14
22. júl 2014

@adeli79 Betaglukan 500.. (zacala som ho brat na zaklade jedneho tv programu, v kt. jeden nas hokejista rozpraval o svojej oslabenej imunite a co mu pomohlo) a mozem len doporucit dalej... je na dlhsiu trat, brala som ho asi 3 roky s prestavkami (najskor je doporucena davka, potom som ho brala preventivne, spolu asi tie tri roky); mala som uplne kolapsnutu imunitu.. kazdy bacil/virus/bakteria si u mna urobili dovolenku, Betaglukan mi ju opatovne vybudoval.. su na trhu aj nizsie davkovane balenia a produkty pre deti, popytaj sa v lekarni.. vela stastia 🙂

lunas
22. júl 2014

a kde to kozie mliecko kupujete? tiez by som to skusila, lebo imunita mojich deti je tiez zial velmi oslabena, stale sme chori, vkuse sa na nas nieco lepi, vybrali sme aj jedno balenie colostrum od lr, ale ani to nam nezabralo... 😒

reppka10
22. júl 2014

@adeli79 určite vyskúšaj toto http://www.lr-slovak.com/vita-aktiv/d-943/. Ak mu chceš posilniť imunitu akýmkoľvek spôsobom, tak min. mesiac pred nástupom do školy. Pre viac info píš do IP.

lunas
22. júl 2014

vlastne ani c vitamin plus b komplex nam nepomohol 😒

lunas
22. júl 2014

@reppka10 a kolko stoji a ako dlho vydrzi??

reppka10
22. júl 2014

@lunas 26,88 € a vydrží na 30 dní (denne 5 ml)

sorciera24
23. júl 2014

@lunas v lete je najlepsie zohnat cerstve, bud od niekoho, kto ma kozy alebo na salasoch mavaju....v zime to riesim susenym kozim mliekom to sa da zohnat cez net: http://biocare.sk/eshop/produkty/kozie-mlieko-a...

lauricita7
13. aug 2014

probiotika Actibax..funguju mi na nich dve deti.. a neviem si vynachvalit.. 🙂

petra_pe_petra
19. sep 2014

na dutiny vincentka

monnaa
19. sep 2014

okrem iného vyššie spomenutého, aj vitamín D určite na zimu 🙂

lorela
19. sep 2014

Ja všetko len v prirodzenej forme, takže žiadne doplnky výživy len čisto výživa - dbám na stravu. A pobyt na čerstvom vzduchu, podľa možností v prírode, mierne otužovanie, žiadna prehnaná sterilita a čo možno najmenej chemikálií 🙂.
Mám 4 ročné dieťatko, ktoré bolo choré 2x (2 dni zvýšená teplota, soplík, kašeľ a to bolo všetko. Žiadne antibiotiká, z liekov len Panadol a sirup proti kašľu doteraz užívala).

momoka85
24. sep 2014

Ja odporucam probiotiká a D vitamin - rybý tuk (my pouzivame Mollers Tran z Norska). A samozrejem vela zeleniny a ovocia a zdrava strava 🙂

amandas
29. sep 2014

nam sa osvedcili probiotika Actibax 🙂

smoni
1. okt 2014

u nás jednoznačne osvedčené kolostrum a probiotic 12

alysea
1. okt 2014

Moj syn mal rovnaky problem,uzival aj lieky z imunologie a nic nezabralo az sme skusili kolostrum a ozaj pomohlo...a odporucam more...

silviaaa21
1. okt 2014

@kinna Ja nad kozím mliečkom tiež rozmýšľam, len sa obávam nákazy napr. od kliešťov. Stačí, keď sa mlieko prevarí? Lebo známa ma od toho odrádza, prave kvoli tým spomínaným potvorám.

safranka
1. okt 2014

imunoglukan a probiofix

kinna
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
reppka10
3. okt 2014

Milé mamičky. Jedinečná vec na posilnenie imunity vašich detičiek Colostrum od LR http://www.lr-slovak.com/colostrum-direct/d-1897/. Tento mesiac v akcii. Pre viac info píšte správu emoticon

maca283
4. okt 2014

Nam sa osvecila echinacina sirup A je aj velmi chutný 😝

lienka1076
5. okt 2014

ja malému dávam už tretiu zimu imunoglukán a neboli sme chorí vôbec. Len kašeľ nás sem tam chytí a keď náhodou nádcha, tak zdvojnásobím dávku a do dvoch dní je po nej. Nedám na imunoglukán dopustiť. 🙂

patinka
5. okt 2014

Ja kupujem kozie mlieko v jednote,maju vzdy len par flias,vola sa Bettine🙂

kukuc2
8. okt 2014

@sorciera24 dobry zaujalo ma to kozie mlieko.uz som ho vcera zhanala lebo mala co zacala chodit do skolky uz je druhykrat chora.a to len zacal oktober.fakt je to tak dobre na imunitu.lebo malej som ho uz nasadila dnes rano ako kakauko co pije kazde rano.