Zlepšenie imunity u detičiek

30. sep 2022

Čo sa vám osvedčilo na imunitu pre deti aby neboli často choré ? Ďakujem

zuzkaa1991
30. sep 2022

Ja som vyskúšala vsetko mozne teraz sme mali vyberát nosne mandle som si povedala ze vyskuswm pisledny produkt ktory som sledova vysse roka a klop klop drzime sa 3 týždeň minulý rok vydrzala az 4 dni v skolke viac info v sprave ;)

elizabet173
30. sep 2022

asi som tým už na MK trápna, lebo to píšem do každej podobnej témy, napíšem to ale aj sem. Pestrá strava, skutočne dieťa jedlo všetko, maso, ryby, strukoviny, jogurty, ovocie, zeleninu vrátane kyslej kapusty, minimum sladkostí. Oblečené vždy veľmi naľahko, žiadne babušenie, dostatok spánku, hodiny a hodiny vonku, za každého počasia, aj keď pršalo, snežilo. Pohyb, nie vozenie v kočíku. Doma neprekurovať, v miestnosti, kde spalo pod 20 stupňov, plus otužovanie chladnou vodou po kúpaní, sprchovaní. Sople , kašle sme nemali ani v škôlke, chorí nebývame ani my, dospelí. Dobrá imunita je čiastočne aj vrodená, vidno to na súrodencoch, ale robila som všetko preto, aby som imunitu dieťaťa posilnila. Nepodávala som nič, žiadne vitamíny z lekárne, ani výživové doplnky, iba to, čo som opísala.

dzulli1980
30. sep 2022

Dcére muž dennodenne odštavuje ovocie + dostáva probiotiká s vitamínom D3 od Dr. Swiss + začala plávať ... bola často chorľavá, no po tejto kombinácii sa teda drží neskutočne ... hlavne sa nenechaj nahovoriť na čučoriedkový Narosan od Justu, nie každému pomôže, za mňa zbytočne vyhodené peniaze, žiadny zázrak sa nekonal.

simsalabim
30. sep 2022

Kolostrum. Aj imunologicka realne potvrdila zlepsenie imunity v krvi.

marlent
30. sep 2022

Vybrat mandle...minuly rok v peiemere 3dni v skolke 3tyzdne doma 4 dni skolka 2t doma...cely tyzden neodchodil...skusali sme vsetko vitaminy imunoglukan broncho vaxom za kolostrum som vyvalila sialwnw prachy a nic....mandle mu brali v maji odvtedy chory nebol

autor
30. sep 2022

@zuzkaa1991 veď tu napis že čo…

autor
30. sep 2022

@elizabet173 keď už vravíš o vrodenej imunite, môže byt že aj po mne zdedila zlu imunitu ? Tiež som v detstve mala veľmi slabú imunitu, a v podstate aj teraz často mám chytené hrdlo. Dcéra teraz zase sopel a kašeľ a nevieme sa toho zbaviť stále som len na ocr už ma to štve. Stravu ma celkom pestrú, neje len ryby ale tie do nej nedostanem žiaľ a ani jej to na silu nebudem pchať. Ale skúsim to otužovanie studenšou vodou aspoň

autor
30. sep 2022

@simsalabim ktoré prosím ? Máš aj nejakú konkrétnu značku ?

3nikus30
30. sep 2022

Čo sa týka doolnkov za mňa zelené potraviny -jačmeň a chlorella gw. Neskutočný rozdiel vidno pred užívaním a teraz. + vitamín D + omega 3 davam od zinzina

autor
30. sep 2022

@3nikus30 a dieťatko nemá problém vypiť jačmeň ? Vraj to nieje moc chutne

nikpa
30. sep 2022

Teraz od augusta som začala dávať kozie kolostum C, D a probiotiká. Klop klop ale zatiaľ chodí syn do škôlky. Predtým chodil 2-3 dni a 2 týždne sme doma liečili sople, kašeľ, hnačky...

meringe70
30. sep 2022

@3nikus30 tento jačmeň musím odporučiť aj ja (nie som predajca, takže si týmto nerobím žiadne promo) ale mne to naozaj pomohlo a po pár dňoch mi konkrétne gw jačmeň chutil veelmi dobre, aj keď prvýkrát som z neho nebola nadšená 🙂 ale tie chute sa spravia, aspoň teda moja skúsenosť a aj z môjho okolia. Pre mňa je to láska, teraz ho neberiem ale na zimu chcem zas 🥰

elizabet173
30. sep 2022

ťažko povedať, nie som pediater ani imunológ, ale určite imunitu čiastočne dedíme, pretože si ináč neviem vysvetliť, že v rodine s tromi deťmi je jedno choré oveľa viac, ako ostatné dve. Niekedy aj dvojčatá majú rozdielnu chorobnosť a rastú v tom istom prostredí, rovnaká je aj strava, pobyt vonku a pod. Ale čo si všímam, tak imunitu ovplyvňuje najmä životný štýl rodiny. Ak dieťa vidí, že rodičia jedia zdravo, športujú, trávia veľa času v prírode, kopíruje to. Ale ja to, ak presedia celé víkendy v prekúrenej obývačke pred TV s chipsami. To neprekurovanie a obliekanie podľa počasia a nie podľa kalendára považujem za dôležitejšie ako zdravú stravu. Veď si zajtra všimni, koľko detí už nosí zimné bundy pri teplote 18 stupňov a vlnené čiapky. Nohavice a pod nimi pančuchy, na čo? Dostatok spánku je tiež veľmi dôležitý a možno to prekvapí, ale aj to, že má dieťa doma určité pravidlá, ktoré musí dodržiavať. Keď je výchova veľmi benevolentná, dieťa je po nástupe do škôlky vo veľkom strese, lebo sa netočí celý svet podľa neho. A vystresovaný organizmus ochorie oveľa skôr. Ryby by som do dcérky určite nepchala, môžeš u nej vyvolať odpor, tiež ich veľmi nemusím, chorá nebývam. Nezje ani tuniaka? S otužovaním ale treba začať, keď je dieťa úplne zdravé, najlepšie je začať na jar. Možno by som na tvojom mieste dbala na to, aby v byte nebolo prekúrené a aby nebola veľmi naobliekaná,

autor
30. sep 2022

@elizabet173 veď my ešte ani nekurime a chodieva normálne oblečená von, nemá ešte zimnú bundu a ani pančuchy nedávam, ale zas neposlem ju do škôlky v mikine keď bolo ráno 5 stupňov

elizabet173
30. sep 2022

veď to je jasné, že ju nepošleš v mikine, dôležité je, či aj v škôlke učiteľky dbajú na to, aby deti neboli vonku oblečené v tom, v čom prišli do škôlky, keď teplota stúpla o minimálne desať stupňov a či dozrú na to, aby sa dieťa prezlieklo po príchode z vonku, keď je spotené. Ty sa môžeš doma potom aj roztrhať, ak na toto nedozrú

autor
30. sep 2022

@elizabet173 toto máš pravdu na toto nedozeraju absolútne

elizabet173
30. sep 2022

😠

3nikus30
1. okt 2022

Nie nemajú problém vôbec. Ani ročná ani 5 ročná. Viem poradiť aj to ako na to 🙂 nejaké receptíky som pridala aj do mojej skupinky Zelene zdravie,kludne si pozrite.

3nikus30
1. okt 2022

@meringe70 áno aj u mňa začiatky boli tažšie,pila som jačmeň v džúse,ale akonáhle som sa prečistila ako píšeš spravili sa chute 🙂

marlent
1. okt 2022

Ja zaa peidam moju skusenost. Ohladom dedenej imunity...
Ja ani manzel chori nebyvame ozaj ze vobec...pozname sa 7 rokov za ten cas ani ja ani muz sme nemali ani blbu chripku ani teplotu teda okrem prveho covidu. V rodine nemame nikto alergie astmy noc proste...
Syn bol od obdobia ked bol v bruchu v kontakte so psami a mackami denno denne. Bol kojeny do 1.5 roka..
Chodime von za kazdeho pocasia ci do prirody ci na ihriska...neobliekame ho neprekurujeme...vonku ho necham zaspinit kolko sa mu raci (samozrejme v ramci normy).
Ovocie a zeleninu na kila dokonca odmieta sam od seba sladkosti zakusky kolace.
Ma alergie astmu a je sustavne chory..vyskusali sme hadam vsetko dostupne na trhu a nic...v maji sme mu dali vytiahnut nosne mandle a az to sa zda ze pomohlo...

natalala
1. okt 2022

Neobliekat zbytocne prehnane, byt vonku za kazdeho pocasia, zdrava strava a davam malej imunoglukan, cecko a decko od polky augusta az do jari. Za prvy rok v jaslickach bola chora 3x, takze si myslim, ze to je fajn bilancia. Kamoska mi odporucala aj kozie kolostrum, to sme zatial neskusali.

simsalabim
1. okt 2022

Neviem ti poradit znacku, bolo to uz davno, moje deti su uz takmer vsetky dospele.

mirkaknm
21. feb 2023

@elizabet173 Dobry den. Mliecne vyrobky by ste odporucili a pecivo?

mirkaknm
21. feb 2023

@elizabet173
@dzulli1980 Mozem sa prosim blizsoe opytat na tie probiotika, ktore to su?