Tvrdne mi brucho. Mám ísť k lekárovi?

milujemmesto
15. mar 2015

Ahojte 🙂 chcem sa spytat pred dvomi dnami som citila na pravej strane brucha take tvrdu guču,ako by mi tvrdlo bruchu. Ale malá je aktivna kope za dvoch 🙂 treba ist hned gynekologovi? 🙂 Dakujem

kankam
15. mar 2015

Mne sa extremnou aktivitou malej zacal skracovat krcok maternice, bola som asi ako ty v tom tyzdni.Urcite by som isla.

sanny31
15. mar 2015

v ktorom si tt., ked sa ti to bude opakovať urcite chod

jana_eyre
15. mar 2015

tak aj podla toho, kedy ti brucho tvrdlo.. pretoze niekedy sa stava, ze tvrdne po nejakej aktivite - napr. ides po schodoch a tak trocha stvrdne - ako povedal moj gynekolog, ak to nie je caste, je to normalne..
Myslim, ze ak ti tvrdlo len raz a bolo to len na jednej strane brucha, nie je to akutne a mozes pockat kym budes mat poradnu.. Samozrejme treba stale sledovat, ci je babo ok a ci sa hybe - to ale vies.. Pre istotu si zavolaj do ambulancie, co si o tom myslia a oni ta najlepsie nasmeruju..

mne pri prvom tvrdlo brucho rano v posteli, ked som sa zobudila, a bolo to caste - preto som aj bola na rizikovom - plus som mala makky krcok..
pri druhej dcere mi tvrdlo len ked som sa namahala so synom a to iba obcas..

ilie
16. mar 2015

Keď stvrdne brucho,tak celá maternica je ako kameň,možno sa ti malá natlačila na pravú stranu,nemôže byť? Keď je tvrdnutie už tak 5 krát denne,to je veľa,môžu ťa hospitalizovať na pár dní. Ale ak je to len sem tam,je to ok.

dianab
17. mar 2015

Mne pri druhej tvrdlo aj 20 krát denne, aj ked som ležala, bola som v 25 týždni, riešila som s dokim, vyšetril ma, žiadne mäknutie, tak som sa s tým naučila fungovať a bola som mega aktívna celé tehu... dal mi magnezko a bolo... ale tvrdlo mi do pôrodu a porodila som v termíne.... 😉 😉

helenanovakova
17. mar 2015

choď, mne tvrdlo, ked mi začal mäknúť krčok a následne sa začal skracovať až na 0,5 cm. a to som dva mesiace ležala

kadan
17. mar 2015

mne tvrdlo pri zvýšenej aktivite, poprípade keď sa malý presunul.
ak ti tvrdne pravidelne, alebo často radšej choď doktorovi, pošle ťa na monitor, a určite dá magnézium

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre