Môže byť príčinou tvrdnutia brucha v 22 tt hnačka?

Zodpovedané
23. máj 2022

Dobrý deň,

niekde som chytila črevnú chrípku. Hnačkovala som celý deň a na druhý deň ma po obede strašne nafúklo, mala som aj zastavené vetry a strašné kŕče, pri tom mi tvrdlo prvýkrát brucho. Dala som si magnézium aj dnes, lebo mi raz tvrdlo brucho, ale stále cítim ako keby taký tlak úplne dole, ako keby som si cítila celý krčok.

Prosím vás, myslíte, že ten tlak dole, cítenie si krčka a tvrdnutie môžem mať z tých kŕčov a zastavených vetrov, vlastne tým podráždením z celodennej hnačky?

Ak mi bude zaberať magnézium, myslíte, že by som aj tak mala ísť za gynekológom na prehliadku? Mohla by som sa otvárať? Alebo by sa mi mohol skracovať krčok?

Naposledy som ho mala 5 cm dlhý a som 22 tt. Bábätko si pravidelne cítim, kope.

Ďakujem pekne.

Dobrý deň,

pocity sú spôsobené pravdepodobne iba v dôsledku hore opísaných ťažkostí. Tvrdnutie bruška teda takmer určite.

Čo sa ale týka tlakov odspodu, doporučila by som absolvovať pre istotu gynekologické vyšetrenie, aby sa vylúčilo predčasné otváranie krčka.

Krásny deň Vám prajem,
MUDr. Tóthová N.
Gynekológ-pôrodník