Bolesť brucha a následné necítenie plodu a tvrdnutie brucha

brigushka
26. okt 2017

Ahojte baby....bolesti brucha mavam dost casto pocas celeho tehu...som 25tt, a predvcerom som citila pichanie v pravom boku ale az take ze sa mi nedalo poriadne sediet stat nic.....vcera poobedie to iste a plus som mala pocit akoby som mala zacat menstruaciu....najvacsie obavy vsak mam kvoli malemu pretoze som ho citila naposledy vcera rano....a to sa vzdy ozyva ked sa ide spat a vstavame....vtedy je aktivny velmi....dalsia vec, ktoru neviem ako riesit je tvrdnutie brucha....neviem ako identifikovat ci mi brucho tvrdne alebo nie pretoze ho mam skoro vzdy tvrde uplne ako skala....aj ked lezim tak vstrede taky tvrdy pasik vydureny...maminy som sa tiez pytala ze co znamena ked mam tvrde brucho a ked mi chytila tak mi povedala ze moje brucho je tvrde...a je take skoro stale....zajtra rano idem k lekarovi aj na test tehotenskej cukrovky ale ak ste mala niektora skusenost s niecim podobnym ukludnili by ste ma na noc urcite

maminuska
26. okt 2017

@brigushka cítila si malého naposledy včera ráno ??? v 25 týždni ?? Už dávno si mala byť na pohotovosti .

brigushka
autor
26. okt 2017

@maminuska ja som to nejak ani neregistrovala az dnes poobede ked som si lahla a rozmyslala som kedy som ho citila naposledy....a uz som s tym bola tak ze rano aj tak musim k lekarovi....snad som nespravila blbost :(

adalea
26. okt 2017

@brigushka keď necítiš pohyby, leť na pohotovosť

adalea
26. okt 2017

Ale zajtra ideš na ogtt, a zajtra môže byť aj neskoro. Choď teraz! Radšej viackrát aj keby bolo všetko ok, než raz niečo zanedbať.

maminuska
26. okt 2017

@brigushka v 25 týždni musíš už bábätko citiť viacmenej pravidelne. Mala by si ísť na pohotovosť ešte teraz . Pohyby sú veľmi dôležité .

deni73
26. okt 2017

Utekaj na pohotovosť, a neseď tu pred MK! A daj nám vedieť, ako si dopadla.

jankaga
26. okt 2017

Bez na pohotovost presne

brigushka
autor
26. okt 2017

dakujem baby...pisem potom co mi povedali

ankare
26. okt 2017

Píšeš, že v strede brucha citis tvrdý pasik vydureny... to nie je tvrdnutie brucha, to sa malé asi len vypuca, vyduva. Keď Ti brucho stvrdne, akoby taký kŕč je to, stvrdne Ti úplne celé brucho.
Napnute bruško som mala často aj ja. Dokonca ma aj pupok stipal.
Držím palce!!
Napíš, ako si dopadla na pohotovosti. Silno na Vás myslíme!

lussy211
26. okt 2017

Okamžite pohotovosť,nikdy nevieš čo sa môže stať stojí ti zaháľanie a pochybovanie za možný malý život?Nechcem strašiť ale radšej treba ísť ozaj.

maaaaaaaria7
26. okt 2017

držím palce, snáď má len lenivý deň.. teraz stále necítiš?

flakulka
26. okt 2017

Urcite pohotovost

cica120
26. okt 2017

Dufam ze budete v poriadku!

veronikaniak
26. okt 2017

Synček bol lenivec v bruchu ale keď kopol tak poriadne tak snáď to aj u teba tak bude.

sapetka
26. okt 2017

Urcite by som isla na pohotovost, ja som isla aj ked bol raz velmi hyperaktivny v brusku nezvycajne ako inokedy dali ma na monitor a vsetko bolo ok.

brigushka
autor
26. okt 2017

Ahojte baby...tak som uz doma...srdiecko bije, ale sono nerobili....len pozreli bitie srdiecka a vysetrili ma zo spodu...krcok mam zavrety ale krvaca mi...na to mi nedali priamo odpoved ze preco....ze je trochu naruseny...a pritom sme ani sex nemali aby som to mala z toho :( na krce si mam dat magnezium zvysit davku a zajtra k svojmu lekarovi....ich odpoved bola asi take ze aj ked sa nehybe ale bije srdiecko tak je v poriadku....156/min

ankare
26. okt 2017

@brigushka teším sa, že malé je v poriadku!
Nemôže to byť, že krvacas po vysetreni?

sapetka
26. okt 2017

Bude vsetko ok😉len sa setri ber magnezium babo je na 1mieste😉👶🍼

sweetlip
26. okt 2017

@brigushka ja len nechápem prečo ti neurobili sono 😲

brigushka
autor
26. okt 2017

Ani ja nechapem preco nerobili sono :/ no doktorka ma najprv vysetrovala a ona sa aj zlakla ze som krvava a spytala sa ma ci nemala prilis drsne ruky ale necitila som ze by mala a lekar ma pozrel tiez a potom s nejakym svetielkom mi tam zasvietili a povedal ze mam naruseny krcok...idem si pospat a rano hned k lekarovi...napisem co mi povedal on

cica120
26. okt 2017

@brigushka drz sa !!

lubi051
26. okt 2017

@brigushka mne tiež veľmi tvrdlo bruško, tak som musela brať vysoké dávky magnézia. (Neviem či nie až 6 tabletiek denne). Veľa oddychuj ak sa ti dá, asi by som nemala ani styk. Zajtra daj vedieť ako si dopadla. 😊

adalea
26. okt 2017

@brigushka všetko bude dobré, neboj. Drž sa

brigushka
autor
26. okt 2017

@lubi051 aj mne tak povedali 3x2 tabletky

brigushka
autor
27. okt 2017

ahojte baby....prave som dosla od lekara....nepacil sa mu pristup lekarov na pohotovosti...ze ak som krvacala, museli mi zatlacit prsty prilis dnu a s tym mi mohli vyvolat aj potrat...nastastie je malicky v poriadku...vazime 630g a povedal ze lezi ritkou dole a v inej polohe a ze preto ho necitim teraz....aj tlkot srdca 156 povedal ze to je nezmysel...na krce mi dal magnezium ale 2x denne jednu tabletku takze som uz kludna 🙂

dai
27. okt 2017

@brigushka tak neviem, ten tlkot by mohol byt, mam pocit ze dokonca je vyssi v tom veku... inak ja si davam pravidelne prestavky v praci pocas dna - presne z tohto dovodu co popisujes - ze som mala dni kedy som mala toho vela a nejak som nestihla ani vnimat ci sa drobko hybe alebo nie a potom som vecer stresovala... takze si radsej pocas dna spravim par prestavok kde sa skusam sustredit cisto len na babo - aj ked teda ja som v 27tt a uz kope silnejsie, takze aj ked robim tak citim🙂 ale v tom 25tt , hlavne ked sa otocilo nejak smerom dovnutra a tak , tak som tiez niekedy necitila😉
drzim palce aby bolo vsetko dobre, skus oddychovat viac, byt viac v pohode😉

brigushka
autor
27. okt 2017

@dai on mi povedal ze ma byt medzi 120-130 v tomto tyzdni

dai
27. okt 2017

@brigushka nie som lekarka... akurat viem ze ked sa mi maly narodil tak na jiske mal daleko nad 130 a bolo mi povedane ze je to normalne... skusala som teraz na nete hladat a vacsinou pisu ze normal je od 90 do 160... ale lekar hadam teda vie lepsie😉

atrami
27. okt 2017

@brigushka hlavne si dávaj na seba pozor. Na pohotovosti postupovali VEĽMI zle, určite mali urobiť sono a hospitalizovať Ťa na pozorovanie.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre