Trisomy test pozitivny DS

pato6541
8. jan 2022

Dobry den , prosim vas je tu nejaka mamicka ktora porodila dcerku pri ktorej trisomy test vyššiel pozitivny na DS ?
Nas este caka amnio snad ten trisomy je falošný :/ .
Mala niektorá z vas taketo skusenosti s trisomy testom ?
Dakujem .

basska_b
8. jan 2022

Aké bolo šijove prejasnenie (NT) v 12-14tt? Malo by byť 1,niečo, ak je medzi 3-4, žiaľ, to nevyzerá dobre. Amnio bude najpresnejšia, držím palce! Trisomy je tiež len určitá pravdepodobnosť, 100% to nie je. Skôr má odfiltrovat ženy, ktoré by na amnio šli zbytočne

luciannka83
8. jan 2022

@pato6541 geneticky usg nic neukazal?

pato6541
autor
8. jan 2022

@basska_b teraz sme len v 14 tyzdni . Zial neviem ci pani doktorka ide podla postupu
Nemal by sa nahodou robit najprv tripple test a potom na základe výsledkov trisomi ?
My este tripple test nemame .
Mali sme na zaciatku tehotenstva špinenie , aj pocas mame nejake výtoky . Ci to tiez ten trisomy test nemohlo ovplivnit ? Samozrejme tieto veci boli ozname p doktorke a neriešila ich .
Pisem za manzelku ak Vam to nerobi problem lebo ona je psychicky velmi zle natom .
Dakujem ze nam odpisujete

denden77
8. jan 2022

mam skusenost.. tripple "pozitivne" 1:50, trisomy pozitivne, amnio pozitivne.. ak mas otazky, posli spravu 🍀

pato6541
autor
8. jan 2022

@luciannka83 na genetiku ideme 11.7 utorok . Ale na ultrazvuku zatial nic nezbadala doktorka .

petamich
8. jan 2022

@basska_b trisomy test v pripade DS je takmer 100%, kedze ide o jednu z trizomii a ta je z analyzy DNA dietata takmer jednoznacna

autorka nie, zial ziadne spinenie ani nic podobne vysledok trisomy testu nemohlo ovplyvnit, nakolko sa analyzuje volne DNA dietata, uvidite este amnio, drzim paste ale trisomy je zial co sa vysledkov tyka takmer 100%, tripple je len vypocet pravdepodobnosti a v porovnani s trisomy je uplne inde, co sa spolahlivosti tyka

na trisomy ste vlastne sli preco? indikoval lekar alebo ste chceli?

drzim paste 🙏🏻🤞🏻

sunshine1311
8. jan 2022

@pato6541 nezvyknem sa veľmi zapájať do podobných diskusií ,ale teraz mi to akosi nedá. Ja len , že chcem vás povzbudiť, máme doma 4 ročné slniečko s DS, áno bol to šok,slzy možno až beznádej. Každý kto to zažil nám hovoril, že po čase pochopím , že sa nám stala narodením dcérky úžasná vec...a mali pravdu. To čo sa všeobecne o tejto diagnóze píše je dosť vzdialené od skutočnosti,vlastne DS ani nie je diagnóza. Máme doma šikovné dievčatko, usmiate,aj tvrdohlavé, možno jej ide veľa vecí ťažšie a pomalšie,ale všetko sa láskou a trpezlivosťou dá prekonať a zdolávať a hlavne nás naučila spomaliť, užívať si každý moment a tešiť sa z obyčajných vecí. Nech vám to dopadne akokoľvek ,verte, že v oboch prípadoch budete šťastní rodičia úžasného -VÁŠHO- dieťatka 💚

ckatka
8. jan 2022

Trisomy sa v takomto prípade nezvykne mýliť. Prítomnosť alebo neprítomnosť tej vady je dosť jednoznačná. Držím,palce aby všetko bolo v poriadku

tinkavvv
8. jan 2022

@pato6541 a trisomny ste si platili, resp preco ste nan sli?
Drzim palce

matkahelka
8. jan 2022

@pato6541 tripple testy su absolutne nespolahlive, mnoho lekarov (vratane toho mojho) ich uz ani nerobi, kedze mamicky len zbytocne vystrasia. trisomy a nifty su takmer 100%-ne, nezvyknu sa mylit, ale pre potvrdenie je nutna amnio. drzim palce 🍀

pato6541
autor
8. jan 2022

@tinkavvv ano platili 530€ , na základe ze nam to odporučila kamaratka .

any_soj
9. jan 2022

@pato6541 tu možno nie je, ale odporúčam prečítať si napríklad túto mamičku 🙂 ❤️https://m.facebook.com/story/graphql_permalink/...

any_soj
9. jan 2022

@sunshine1311 och ani netušíte, aká som šťastná z tejto vašej reakcie! Viac takýchto žien, ktoré majú skúsenosť vzťahu s človekom s DS! Vždy pri takejto diskusii zdieľam aj toto svedectvo ( https://m.facebook.com/story/graphql_permalink/... ). Ale tak veľmi treba, aby priamo sem písali ženy, ktoré túto skúsenosť majú (za seba nemôžem písať, lebo my sme nedávali ani Triple test robiť ani raz).
Autorovi: nie, nemám dieťa s DS. Ale v žiadosti na adopciu sme mali vyslovene napísané, že prijmeme dieťa s DS. (Žiaľ, žiadne také nám neponúkli a ani naše bio deti DS nemajú). Ale mám skúsenosť vzťahu s niekoľkými ľuďmi s DS a proste je to zbytočný strašiak. Tí ľudia, čo ti tu napíšu, že boli na potrate pre takú diagnózu, takmer isto nemajú skúsenosť vzťahu s človekom s DS. Autizmus je podľa mojej skúsenosti pre rodinu oveľa ťažší, nakoľko narúša schopnosť vzťahu. Naopak, vaše dieťa (je to isté, z ktorého sa tvoja manželka azda ešte včera tešila - aj dnes sa z neho smie tešiť 🙂 ) - má práveže pravdepodobnosť zvýšenej schopnosti nadväzovať vzťah, prejavovať lásku. Ja neviem, ale proste mne to nepríde ako tragédia.

basska_b
9. jan 2022

@any_soj Aj môj bratranec ma dieťatko s Downovým syndrómom, pravdepodobne to bude jeho jedine dieťatko, lebo jeho žena mala 42, keď sa narodil... a je to krásne slniečko, veľkú radosť z neho majú. Samozrejme i starosť... ale ako píšete, ten vzťah tam je, obojstranný a veľmi vrúcny.

charlottemoly
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
sisa2802
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
sisa2802
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
anjelikdianka
29. apr 2022

@pato6541 Ahoj.Ako sa máte?Potvrdilo sa DS.Ja čakám dvojičky a vyšiel my Trisomy test pozitívne na DS.Bola si na odbere plodovej vody?

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre