Tehotenstvo a práca v rizikom prostredí

27. mar 2022

Ahojte, ako je to s PN-kou v tehotenstve? Musíte mať vážnu diagnózu alebo sa zohľadňuje aj "rizikove" pracovné prostredie? Učím v rómskej osade, chytila som od žiakov dávnejšie tuberkulózu, pľúcne chlamýdie, blchy, vši atď 🤷 určite sa opýtam gynekológa, ale zatiaľ je to čerstvé a uvažujem nad tým, čo s prácou. Nerada by som ohrozila bábo... Kolegyne mám staršie, dávnejšie žiadna nešla na materskú, takže sa v práci nemám ani koho opýtať. Ďakujem vam

petamich
27. mar 2022

rizikove zamestnanie ma riesit zamestnavatel a nie lekar 🤷‍♀️ kazdopadne zalezi od gynekologa, niekto na PN vypise iba ked je realna diagnoza a niekto prihliadne aj na takuto vec, drzim paste! 🤞🏻

mogaa
27. mar 2022

No PN je práceneschopnosť z dôvodu choroby...takže gro gynekológov ťa vypíše len ak máš diagnózu....naozaj pochybujem že gynekológ ťa vypíše na niekoľko mesiacov s tým že učíš rómske deti.....ešte ak by išlo o MŠ kde treba občas zdvihnúť dieťa, ale takto.....

lukina20
27. mar 2022

Zavisi od gynekologa… niektori nemaju problem odporucit PN a niektori ano.
Kazdopadne mu to urcite spomen predsa len no… nechytila si prijemne veci

martina123s
27. mar 2022

Urcite zalezi od gynekologa...mne pnku dala, kedze robim v rizikovom prostredi tiez.

autor
27. mar 2022

Ďakujem, tiež si myslím, že to asi bude záležať od gynekológa. Uvidim 😊

miskamicha
27. mar 2022

Aj by som ti napisala sukr.spravu ale neda sa

viestta
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
viestta
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
autor
27. mar 2022

@viestta bohuzial v školstve sa neda preradiť na inu poziciu, kde by som nebola v priamom kontakte s deťmi. Uvidim, že čo mi povie riaditeľka a gynekológ

viestta
Odpoveď bola odstránená
Zobraz

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre