Tehotenské nevolnosti v druhom mesiaci

veeerooonkaaa
17. mar 2022

Ahojte, som zatial v 2 mesiaci tehotenstva ale už teraz ma trápia hrozné nevoľnosti. Sice nezvraciam ale zo všetkého čo zjem a vypijem mam strašné ťažkosti a nieje to občasne ale trvá to celý deň, stále ma páli záha alebo mam kyselinu. Jedinú úľavu mam vlastne len keď spím v tedy to necítim preto sa snažím aspoň čo najviac spať. Na druhej strane toho vela nezjem a z toho prave mi je ešte horšie. Moja pani doktorka mi doporučila aj vitaminy (pregna bio) ale to su skor na vývin babetka. Preto ak máte niektorá skusenosti bola by som velmi vďačná ak by ste sa podelili o rady čo pomáhalo vám. Ďakujem❤️

svetlana16
17. mar 2022

@veeerooonkaaa na nevolnost sa daju aj myslim kupit lízatko v lekarni... A osobne z mojej skusenosti aby mi nebolo zle musela som pravidelne cca kazde dve-tri hodiny niečo zjest (jogut, ovocie, zeleninu,polievku...) aj v noci som si dala budik na 3rano napr. A aspon 5 piškót aby som nemala uplne prazdny zaludok.. Ak bol uplne prazdny vtedy to zacalo,vzdy....

majamat
17. mar 2022

mne pri nevolnosti pomahalo najest sa. nie vela, eln striedmo. zaujimave je, ez z jogurtu, jablka a pod mi bolo blbo dalej, za to chlieb so salamou s syrom mi vyhovoval. nieco podobne obcas mavam. vadi mi taka strava, akoby s nejakou vodnatou a gelovitou konzisteniou, ak som hladna. vtedy musim neico tuhe - chlieb a pecivo.
no a teda bolo mi z toho dobre fakt chvilu.
inak mi este pomahali take tie sumienkove cukriky, alebo kofola.

cyberk
17. mar 2022

ja som mavala k veceru pri posteli croissanty a pohar vody, inak na nevolnosti som pila colu a kysele zizalky 😅
inak radsej jest xx krat cez den kazde 2 hodiny male mnozstvo jedla ako, 3x a velke... 🙂

nika12323
17. mar 2022

Ahoj .. no nepotesim ta .. pretože mne nepomáhalo takmer nič ,,, niekedy keď som aj na silu zajedia aby som nemala
Prázdny žalúdok tak aj to išlo vonku .. tiež som pociťovala úľavu len keď som spala , a vlastne aj zo spánku som sa hocikedy budila pretože mi bolo zle .. takto som sa trápila od 6 týždňa .. teraz som 12+3 a je to o čosi lepšie , ale stále ešte niesom “ fit “ .. tak drzim palce nech ti to prejde čím skôr 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre