Som v 11. týždni a trápi ma zápcha

11. apr 2022

Ahojte, mám na vás velmi závažnú otázku. Je mi trošku trápne a zároveň smiešne o tom rozprávať😅 no k veci som v 11týždni tehotenstva a pomerne od začiatku ma trápi zápcha. Ale takým spôsobom že nedokážem ísť aj 3-4 dni keď nie viac na velkú potrebu a keď to konečne príde tak zomňa vyjde jedno hovienko a zase sa to zasekne alebo ako by som to povedala. Proste cítim že mi fakt velmi treba ale už to proste nejde a zase čakám niekoľko dní.. ja sa ospravedlňujem za výrazy aj keď som niekoho nejakým spôsobom pohoršila len som sa chcela spýtať máte niekto s tým skusenosti, či je to normálne, alebo čo by mi mohlo pomocť lebo už si neviem rady…

rachel36a
11. apr 2022

Je to bezne v tehotenstve...kup si slivkovu stavu

pininka1
11. apr 2022

Pozname, mne pomahali hrozienka.

pribinak
11. apr 2022

Nasad si probiotiká

veronika3110
11. apr 2022

veru, je to bežne… ja to mám takto bežne keď nie som tehotná, ale doktorka mi povedala že je to v tehotenstve nebezpečne… preto že sa orgány posúvajú a tie čreva majú malo miesta atd a že môže potom nastať nejaký problém… mala som si davat glycerinove čipky, ale to ma po 2 ešte prestalo baviť. Teraz si dávam 1PL lanových semienok do mlieka alebo jogurtu a idem každý druhé deň jak hodinky 😁😁

ivanavin
11. apr 2022

Ked je zle (mne by po 3-4 dnoch nevyprazdnenia bolo) tak si dať krušinový čaj - ale staci fakt jeden, aby sa zapcha nezmenila na opačný problém 😅. A inak veľa vlakniny - ľanové semienka, psylium 🙂

kitycat
11. apr 2022

Brokolicu na pare ako príloha k uplne vsetkemu a ono sa to pohne

mia_von_prag
11. apr 2022

To je bežné, až do konca tehotenstva. Mne odporučila Dulcosoft sirup. Je to vhodné pre deti aj tehotne.

kantruska
11. apr 2022

Ja mam stále taký problém, ale hlavne po pôrode, keď mi nasadili železo. Ale veľmi mi pomohlo pravidelne (napr. Ráno) vypiť pohár teplej vody alebo jest jogurt izbovej teploty s ovsenými vločkami. Alebo nastruhaj si jablko s mrkvou, hrozienkami. Tieto veci mi pomáhali pred pôrodom aj po 😉

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre