Trápi ma dlhotrvajúci kašeľ

michaelam2
5. aug 2021

Ahojte, už niekoľko mesiacov ma trápi kašeľ. Väčšinou je to suchý kašeľ, občas aj vlhký kedy cítim v hrdle hlieny ale nedokážem ich vykašľať. Trvá to už dlho, občas to na pár dní zmizne a potom sa zas objaví. U doktorky som s tým bola niekoľkokrát ale vždy mi lieky zabrali len na chvíľu. Robila mi nejaké testy a zistili mi streptokoka (to sme vyliečili) a prekonané pľúcne chlamýdie. Nemáte skúsenosť čo by mohlo pomôcť na takýto dlhotrvajúci kašeľ? A z čoho to môže byť? Ďakujem.

vamajka
5. aug 2021

@michaelam2 neprekonala si v minulosti COVID?

michaelam2
autor
5. aug 2021

@vamajka prekonala ale kašeľ začal už pred tým ...covid mi ho našťastie nezhoršil ...to je aj ten problém u doktorky, že keď spomeniem, že som mala covid tak už ďalej nič nerieši aj keď sa snažím vysvetliť že som kašľala už predtým

akinom0077
5. aug 2021

@michaelam2 /treba dokladne vysetrenie, alergologia, imunologia, plucne....krv an chlamydie....

moninah
5. aug 2021

@michaelam2 znama tak sucho drazdivo kaslala cele mesiace a nakoniec to bola sarkoidoza.

michaelam2
autor
5. aug 2021

@akinom0077 idem v pondelok zmeniť doktorku a rovno jej poviem nech ma niekde pošle na ďalšie vyšetrenia....krv na chlamydie mi brala a zistila, že som ich prekonala...ani som nevedela, že ich mám

michaelam2
autor
5. aug 2021

@moninah mala aj iné príznaky?

trinneo
5. aug 2021

Ja to tiez tak mam uz rok kaslem a je podozrenie na nejaky typ refluxu.ale ja som covid nemala a zostal mi kašeľ po chorobe vo februari 2020.ci to vtedy bol kovid alebo nie, nikto uz nezistí...

michaelam2
autor
5. aug 2021

@trinneo ten reflux ti nejako vysetrovali?

trinneo
5. aug 2021

@michaelam2 na plucnom po rtg pluc vyjadrila podozrenie doktorka v aprili ento rok a este minuly rok aj na ORL po vysetreni,vraj to moze byt toto,ale najprv sa musela vylucit infekcia a alergia...a momentalne cakam na to, co povie dalsi doktor, ked budem 3 mesiace užívať nejake lieky...nechceli robiť hned sondu

michaelam2
autor
5. aug 2021

@trinneo dobre vedieť, tej sondy sa bojim velmi :D

engynka
5. aug 2021

@michaelam2 ja kaslem takto od nepamati. Nikdy mi na nic neprisli. Kedysi som fajcila tak som aj myslela ze tym ale teraz je to uz 5 rokov bez fajcenia a som si ista ze to s tym nesuvisi. Navyse mam pocit ze mam lepsue a horsie obdobia. Ked som napr bola tehotna tak som vobec nekaslala 9m, v den ako som porodila som sa rozkaslala zase.
Kolecko po lekaroch som absolvovala uz niekolkokrat ale teda ak to pomoze tak ja okrem krvych testov a vyterov u obvodnej som bola na plucnom, RTG, alergolog, imunolog, kardiolog, gastro, ORL.

kacena4
5. aug 2021

z chlamidii sa kasle dlho - mesiace a kludne to moze byt skryty reflux ja na to beriem lieky a kasem presiel

ejbyk
5. aug 2021

Potravinové alergie, histamínova intolerancia....reflux...vyšetrit u imunuloga pripadne skor gastro....

michaelam2
autor
5. aug 2021

Dakujem dievcata, v pondelok idem k novej doktorke tak dufam ze ma posle na nejake vysetrenia

mv77
15. jan 2024

@trinneo ahoj, prosim ta ako si dopadla s tym kaslom? ja sa tiez borim 4. mesiac s dlhodobym zapalom priedusiek, mesiac do seba fukam asmanex, a mam pocit ze to len stlacam nizsie. drhnem cire hlieny, stale ma bolia priedusky, citim tam akysi opuch. rtg 2x ok, vytery ok, serolgia ok, cakam este imuno a ct hrudnika. zufaly som uz.

trinneo
18. jan 2024

@mv77 sondu mi nerobili a kaslem uz 3. rok, podozrenie na reflux, ale ani lieky na to nezabrali...takze si pekne kaslem stale, ale medzi tým som bola aj viackrat tehotna a sonda a nejake extra lieky sa neriešili a po pôrode kym kojim, tak sa to neriesi, alebuz som skúšala aj fyzioterapiu, a problem bude ak v správnom dýchaní....

mv77
18. jan 2024

@trinneo ahoj, aj citis nejake bolesti, zapal, tlak na priedsukach? astma to nie je?

mv77
18. jan 2024

@michaelam2 ahoj, ako si dopadla s tym kaslom? ja tiez zapasim uz 4 mesiace, po nedoliecenej viroze drhnem, chytene priedsuky uz asi chronicky, fukam do seba inhlatory, a stale nic moc.

trinneo
19. jan 2024

@mv77 nie astma sa nepotvrdila vobec a bolesti a tlak nemam, ale podla plucnej som pred 2 rokmi mala na rtg niečo na prieduskach a vraj to moze drazdit ten zaludok a reflux, ked mi prepúšťa niečo zo zaludka ale nemam vobec pálenie záhy, takze vsetci sú bezradní vratane mna....kedysi sa to zlepšovalo v lete a pocas tepla, minuly rok to ale uz tak nebolo...teraz som chora, sle ked sa z toho dostanem, tak si asi zase pojdem obehnut lekarov a pojdem viac po tom refluxxe

michaelam2
autor
21. jan 2024

@mv77 ahoj, ja som mala vsetky vysledky ok a preslo to casom ked som sa zacala viac hybat a chodit na fyzioterapiu kde ma naucili spravne dychat

jankaryan
3. máj 2024

@trinneo
@trinneo jedna známa mala dlho kasel vraj jej zabral smrekový sirup a HS to isté kaslem už 4 mesiac idem skúsiť ten sirup