Zápcha v 14. týždni tehotenstva

24. sep 2020

Som v 14 tyzdni tehotenstva, a dnes je 3 den co ma trapi zapcha. Mam stale pocit, ze mi treba ist na wc, a ked tlacim tak mam pocit, ze tam mam tvrdu skalu. Tlacim opatrne, ale uz ma az ritka pri tlaceni boli, a nic nejde. Jem susene slivky, jablka a nic sa nemeni. Uz neviem co mam robit. Spytam sa sprosto, ale to mi zmakne ta stolica, ci ako tu tvrdu skalu vytlacim? Som uz zufala.

veronika180384
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
nikpa
24. sep 2020

Nejes tehotenske vitamíny? Obsahuju vela železa a to zapeka. Skús kamilkovy čaj, ten preháňa

alikal
24. sep 2020

glycerinove cipky,bezpecne pre tehotne, velmi ulahcia namahu, ja mam zapchu skoro od zaciatku tehu, ci som brala vitaminy alebo nie, ale trochu sa to zlepsilo odkedy znova pijem kavu (prve tri mesiace mi nechutila)

84mirkaba
24. sep 2020

Ahoj.ja cakam tretie babo a poviem ti pri vsetkych mam zapchy.Treba si tym asi len prejst ale mne dost pomaha acidofilne mlieko,vela ovocia a zeleniny,namocene lanove semienka

jaskolka
24. sep 2020

Mne jedine ovsené kaše pomáhali, a cereálie v mlieku. Slivky, šťavy, lanové semienka, všetko som skúsila, nič, len tie kasicky pomohli. Čiže iba skúšaj, a skúšaj

domka1205
24. sep 2020

Ahoj,ja som po pôrode používala pár tyzdnov toto.myslim že môžu aj tehotne ženy ,keď mohli kojace

amelia000
24. sep 2020

Zeny, sirup lactuloza mne osobne zachranil creva...odporucam vsetkymi 10timi

autor
24. sep 2020

@alikal Bola som si teda kupit tie glycerinove cipky, a teda ozaj mi pomohli 😊. Dakujem za skvelu radu 😊.

katka281
24. sep 2020

Ochhh uplne ti rozumiem...este par tyzdov dozadu ma trapil rovnaky problem a viem presne ako sa citis 😄 ja som uz v 24tt a chvala bohu ma to preslo, uvidime ci na stalo. Pomohli mi pravidelne prechadzky 2xdenne, acidko, jogurt activia, jablcka (papat aj so supkou) a dodrziavat pitny rezim. Vsetko toto muselo mat dennu pravidelnost a zapcha mi presla asi po tyzdni, od vtedy ani naznak ze by sa vracala. Ale pocula som ze dobre zaberaju aj tie cipky ako pisu dievcata, tak len skusat 😊

makda
27. sep 2020

Skús si kúpiť výťažok z čakanky. Obsahuje inulin, krásne upravuje stolicu

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre