Screening v prvom trimestri

natik25
20. jún 2022

Ahojte neviete mi povedať čo tu je "Zlé" keď sa píše že negatívny screening a pritom mi sestrička volala že tam je niečo pozitívne a mám ísť na špeciálne vyšetrenie? Moc tomu nerozumiem

petamich
20. jún 2022

nie je tam nic zle ale treba este ultrazvukom zmerat NT = sijove prejasnenie, nie je to specialne vysetrenie, NT sa meria pocas ultrazvuku v 12tt

kedze tieto testy co mas su len statisticke zhodnotenie rizika este sa meria aj NT, ktore tiez vie indikovat pripadny DS

rovnako ako neskor este budu merat nosovu kosticku a jej pritomnost, to su vsetko merania a vysetrenia zamerane na vyvratenie rizika DS

ale si si ista, ze ti vravela NT? a nie NTD? lebo to mas nehodnotene - ak NTD tak to je razstep neuralnej trubice a tiez sa kontroluje na morfologickom sone v 12 a/alebo 20tt - kedze tu ti z nejakeho dovodu riziko nevypocitali (ja ho napr. mam)

petamich
20. jún 2022

reagovala som na tu poznamku co tam mas napisanu rukoz 🙂 kazdopadne bude to NT alebo NTD

natik25
autor
20. jún 2022

@petamich no bola som na tom screeningu u svojej Dr. ale nemerala NT lebo nato nemá prístroj to je ešte stará dr. Preto ma asi poslala do Trenčína k inému Dr. Ale nechápem tomu mu ze prečo mi sestrička volala že jej volali z genetiky že sa mám rýchlo objednať na to NT vyšetrenie lebo že vyšlo niečo pozitívne na tej genetike ale ako je na tom papieri tam je screening negatívny tak prep nechápem že ktoré hodnoty sú tam zlé

petamich
20. jún 2022

@natik25 neviem posudit co povedala ale z tohto papiera nic pozitivne nevyslo - riziko DS ti dokonca upravili na podstatne nizsie 🤷‍♀️ tak neviem, co sa jej mohlo nezdat - chystas sa k nej este ze by si sa spytala? alebo ti da nejaky sprievodny listok pre toho dalsieho lekara, tam mu musi napisat, co sa jej nezdalo, inak nebude vediet, na co sa zamerat - ale mozno sa mylim

natik25
autor
20. jún 2022

@petamich ved práve že ani ja neviem čo sa jej nezdalo ale dnes som si bola pre výmenný lístok idem pozrieť co tam je vlastne napísané... Lebo mne povedala len ze to vyšetrenie NT treba 🤷🏻‍♀️idem odfotit ten výmenný a dnes idem do Trenčína

natik25
autor
20. jún 2022

@petamich no podľa tohto ide len o doplnenie toho NT vyšetrenia ale stále nechápem prečo mi povedala ze tan vyšlo niečo pozitívne 🤦🏽‍♀️

petamich
20. jún 2022

@natik25 no nic tam nepise take ale nie som odbornik - mozno len preventivne, ak tomu rozumiem spravne tak si mala pred tym missed abort 1x, gravidita intacta je napr. ze vsetko je zatial v poriadku

natik25
autor
20. jún 2022

@petamich áno mala som minulý rok MA aj kyretaz... A tomu intacta som nerozumela ale ďakujem lebo ja tomu vôbec nerozumiem už čakám na vyšetrenie tak uvidím 🙏

petamich
20. jún 2022

@natik25 vsetko bude v poriadku ❤️🤞🏻🤞🏻

natik25
autor
20. jún 2022

@petamich no tak mám po a že všetko je v poriadku ❤️

petamich
20. jún 2022

@natik25 tak tomu sa uprimne tesim 😁😁 a prijemny zvysok tehotenstva

natik25
autor
20. jún 2022

@petamich ďakujem moc ❤️😊

vedvieskto
20. jún 2022

@natik25 neviem aký si týždeň ale samotný PAPP nie je prvotrimestrálny screening, PAPP sa môže brat od 10+0 po 12+0 a usg sa robí od 11+0 do 13+6, a ty si mohla byt v tom týždňovom okne, tak ťa poslala na iné pracovisko, lebo ona asi nerobí sono, ten výmenný lístok je nešťastný a asi by tam malo byt prosím o prvotrimestrálny screening a nie NT, potom keď od podstúpis triple test tak sa to spojí dokopy a budeš mat najpresnejší výsledok, netreba sa ničoho báť

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre