Pozitívny screening v 2. trimestri - čo znamenajú výsledky?

Zodpovedané
15. okt 2022

Dobrý deň,

prosím viete mi konzultovať tieto výsledky?

Výsledky zo screeningu v 1. trimestri boli negatívne ako aj všetky usg vyšetrenia doteraz. Som momentálne v 18 tt. Podľa onoiod lekárskom som mala znížený estriol, ostatné parametre asi v norme. A vzhľadom k veku to takto vyhodnotili.

Ďakujem.

Dobrý deň,

doporučila by som vyšetrenie ultrazvukovým špecialistom. Čím skôr sa objednajte, aby ste dostali termín a informujte ho ohľadom pozitívneho výsledku skríningu.

Vzhľadom na vek Vám vyšlo vo výsledku vyššie riziko Downovho syndrómu (od 1:250 považujeme výsledok za pozitívny). Okrem toho však máte v poznámke uvedené zvýšené riziko Smith-Lemli-Opitzovho syndrómu.

Druhou možnoštou je genetická konzultácia, kde Vám pravdepodobne doporučia amniocentézu. V tomto prípade budete mať 100% presný výsledok.

Krásny deň Vám prajem,
MUDr. Tóthová N.
Gynekológ-pôrodník