MUDr. Čunderlík - 1. trimestrálny screening

malymonkes
15. júl 2022

Caute zienky. Vcera som mala 1. trimestralny screening v 13tt u MUDr. Cunderlika. Utz a samotne vysetrenie su v poriadku, mala som si zavolat v pondelok na vysledky z krvi. Dnes mi uz volala sestra ze vysledky su negativne a ze ich posielaju mojej gynde. Mam si este v pondelok kvoli niecomu volat alebo tento “negativny vysledok” zahrna uz aj vysledky zo syndromov a komplet vsetko? Podrobne cisla z tych pravdepodobnosti mi uz povie moja gynda na zaklade vysledku ktore obdrzi? Alebo tie sa pocitaju az ked mam zle vysledky? Akurat ma zobudila zo spanku tak som este mimo 😇😀 Dakujem 😁

lucecyta
16. júl 2022

@malymonkes ahoj … poviem ti takto môj 1. screnning bol negatívny aj genetické testy Nifty pro negatívne ❤️Tešila som sa ako malé dieťa a v 16 tt my vyšiel pozitívny sceenning na tri syndromy :( skoro ma porazilo - čakal ma genetik a následne odobratie plodovej vody najhoršie moje 2,5 týždňa života :( a to som počula že v 16 tt nie sú povinne lebo len zavádzajú … teraz som 20 tt a všetko dopadlo na amnio dobre - ešte ma čaká morfológia - ale ja už neverím ničomu

malymonkes
autor
16. júl 2022

@lucecyta ahoj, to fakt? no teda jak citam tak presnost takto skorych vysetreni je dobre mimo. idem najblizsie na dalsie velke v tom 20tom zaciatkom septembra tak verim ze bude vsetko ok. bola si konkretne u MUDr. Cunderlika?

lucecyta
16. júl 2022

@malymonkes nie ja som sa objednala k Mudr.Holanovi lebo on je aj kardiológ a je veľmi skúsený a bola som uňho už v roku 2015 … ale topka v Ba je Holan , Cunderlik ;) áno daj pokoj aký stres som prežila :( ja som povedala je už uverím iba keď uvidím pri pôrode ❤️

lucecyta
16. júl 2022

@malymonkes ja som bola taká záhada lebo som si zaplatila nifty za 500 e a boli negatívne a že genetika sa nemýli … horšie by bolo pozitívne nifty - ale aj tak máš stres a riadny …ja som mala na výber ešte buď odobratie krvi mňa a muzovej - čo nepripadalo do úvahy lebo je mimo SR ale zopakovať genetiku za peniaze zase alebo amnio … Amnio som si vybrala ba základe toho že kebyže sa mi potvrdí vada babatka tak môžeš ísť na prerušenie … ale keby mi to vyšli zasa z genetiky tak nemôžeš iba na základe amnio…Vieš čo cele choré ❤️Ty buď kludna lebo máš všetko ok ❤️A aj budes mať ❤️

malymonkes
autor
18. júl 2022

@lucecyta dobre vediet to s tou amnio, snad na to nikdy nebudeme musiet ist 😵‍💫, mna caka morfo 8.9. az, tebe drzim strasne palce a dakujem za rady 🌹😊

lucecyta
18. júl 2022

@malymonkes ďakujem
❤️

kris_tin257
18. júl 2022

@lucecyta tie tri syndrómy čo ti vyšli pozitívne skúma aj nifty pro alebo sa nifty na nej nezameriava?

lucecyta
18. júl 2022

@kris_tin257 pozri toto boli moje výsledky vzhľadom na nifty pro hneď dva sa vylúčili ale bohužiaľ nifty pro neskúma Slos syndróm… a ja som mala možnosti odobratie krvi obidvom čiže mne a mužovi ale to nepripadalo do úvahy nakoľko bol mimo SR potom som mohla zaplatiť ďalšie testy tuším trizomy tie širokospektrálne kde už Slos vyšetrujú ale keďže na ukončenie potrebuješ amnio tak som sa rozhodla pre amnio - chcela som si zaplatiť prednostne amnio výsledky ale nepripadalo to do úvahy lebo Slos sa vyšetruje až 14 dni … predbežne výsledky mi došli hneď vten večer z krvi okolo 22:00 negatívne plodová voda do 48 hodín negatívna …. Slos až 14 dni trval … to mi zavolali z genetiky vten moment mi srdce prestalo fungovať lebo som sa bála nakoľko všetky výsledky mi došli meilom .. Geneticka mi volala
Lebo to skúmali úplne do pordrobna a vysvetlia co tam našli a povedala mi že bábätko je zdravé nech sa nebojím … ale ja mám strach aj tak nakoľko som prežila taký stres ako nikdy :( jedna vec - ktorú som vedela že keď ti zoberú plodovu vodu a je číra tak to znamená že plod je na 99 p zdravý ;) a ja som tam mala študentov a keď im povedala aká je krásna čistá tak mi odľahlo ;) ešte ma čaká morfológia u mudr.Holana ❤️Je to stresujúce Ale chcela som sa podeliť nakoľko keď hľadáš na nete každá skúsenosť je dobrá ❤️

kris_tin257
18. júl 2022

@lucecyta ok ja sa pýtam iba pre to že či ti nifty vyšli mylne alebo neskúmali problém ktorý tebe našli 😊 slos robí len trisomy, máte aj genetickú predispozíciu na slos? Lebo čítala som ževraj obaja rodičia musia mať aby malo dieťa ... Akurát som sa rozhodovala totiž že ktorý test absolvujem či nifty či trisomy

lucecyta
18. júl 2022

@kris_tin257 presne tak obidvaja a u manžela je to nepravdepodobné nakoľko je úplne iná etnia;) vieš niekto povie že trisomy zbytočne vyplašia ja osobne by som asi išla už do trisomy miesto nifty lebo nemáš vtom Slos …ale mne gyn povedal že stačia mi nifty oni boli negatívne aj to čo skúma nifty v plodovej vode vyšlo negatívne …ale pozor ja mám už 40 rokov ale tri zdravé deti ibaže nikdy nevieš ;)

kris_tin257
18. júl 2022

@lucecyta no veď práve, ja som sa dnes zahlásila akurát na nifty lebo čo som si prečítala o slos tak som to vylúčila že u nás to nikto v rodine nemá takže nie je tam genetická predispozícia. Tak uvidím za mesiac aj pol, každopádne držím ti palce 😊

lucecyta
18. júl 2022

@kris_tin257 vieš čo ani unas nikto preto môj gynekológ nechápal a vyšlo 1:17 ….ale zase keď sme sa bavili otom doma kto vie čo bolo u našich predkov chápeš ? … fakt nikdy nevieš … a ďakujem ❤️Aj tebe prajem len to najlepsie ❤️

antonka
20. júl 2022

Mne vyšlo všetko zle. Tripple testy 1:70 na raštep nervovej trubice, morfo sono potvrdené, niekoľko stavcov bolo 'nevytvorenych' či čo, proste diera v chrbtici, viditeľná aj na fotke... A hľa doména zdravý chlapec.
Pokúšali sa má dostať na amnio, aby som sa vedela rozhodnúť 🤦 no ja som sa rozhodla hneď pri dvoch ciarkach na teste, že dieťatko na tento svet príde a prišlo. Je druhak a veľmi šikovný.👍
Sranda je tá, že má stále deptali v 20 rokoch s tým že budem mať postihnuté dieťa, že si ani nevšimli, že mám dva mesiace zapálené slepé črevo, ktoré po pôrode bolo v tak zlom stave že som urgentne išla do 20 hodín od pôrodu pod nôž.
Malý sa vypýtal v 35. Tt na svet a tým nás oboch zachránil.
Som zdravotná sestra a poviem vám, doktori nevedia všetko...
Teraz čakám tretie, už pri druhom som odmietla vedieť výsledky Tripple testov a pri treťom má to nebude trápiť rovnako ako vtedy.
Majte vieru ❤️ držím palce nech vám všetko dopadne dobre.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre