Placenta previa

maminab
19. aug 2013

Má niekto skúsenosti s diagnozou placenta previa marginalis? Je istá sekcia? Som v 36tt, je možnosť posunu placenty smerom hore? Mám 17mm od vnútornej strany krčku maternice...

radusiq
19. aug 2013

Mne robili utz v 34tt a zase na konci 36tt ci nahodou, ale neposunula sa, mala som sekciu. Ale ked to kontrolovali, asi sa este mohla...

maminab
autor
19. aug 2013

Ďakujem za odpoveď, rátam už aj ja so sekciou..

miub
19. aug 2013

@maminab
V tomto tyzdni tehotenstva sa uz placenta nezvykne posunut smerom hore :( vsak ale co Ti povedal gynekolog?

deny81
19. aug 2013

@maminab uz sa hore nevysunie, tato nadej tu je zozaciatku ako ti zacne rast amternica, teraz uz nema kam. si myslim ze na 100% sa nevyhnes cisraskemu. drzkaj sa neboj ;)

maminab
autor
19. aug 2013

@miub
@deny81
dakujem za odpoved...... som pripravená na sekciu!

salome51
29. okt 2013

dievčatá, mňa by zaujímalo čo bude nasledovať ak sa mi placenta vôbec neposunie a zostane tak ako je. Lekár mi povedal, že je uložená kdesi na boku maternice. Viem, že to ohrozuje naše dieťatko, ale je to naozaj také hrozivé? Mám sa pripravovať aj na najhoršie? Zatiaľ som v 17 týždni a cítim sa výborne, chodím normálne do práce, len si dávam väčší pozor. Napriek tomu mám veľký strach.

lienka2407
28. nov 2013

@salome51 ahoj ako si na tom teraz posunula sa ti vyssie? Mne vcera povedal ze ju mam dost nizko o tri tyzdne mam morfo tam uvidime ci sa dvihla

salome51
29. nov 2013

@lienka2407 ahoj, posunula sa mi o 1, 8 cm. Ale teraz v stredu som bola v poradni a už sa žiaľ neposunula. Je stále nízko. Primár mi povedal, že je naozaj na zlom mieste a dieťatko možno bude málo vyživované z placenty. Teraz sa bojím aby sa to naozaj nestalo. Momentálne je náš synček čo sa týka parametrov výborne, len aby to tak aj pokračovalo a neprestal sa vyvíjať.

adriana89
29. nov 2013

@salome51 zvlaste ze si neni na rizikovom...ja som to mala tiez a som bola cele tehu na PN a od 14tt na materskej (zijem v rakusku) a placenta sa mi posunula cca v 16tt ale ja cakam dvojicky takze rodim tak ci tak sekciou....

lienka2407
29. nov 2013

@salome51 ahoj dakujem za odpoved mne bolo povedane ze je iba 18 mm od krcka maternice, ale ze by sa mala dvihnut tak som uz z toho trosku nervozna ale verim ze pojde hore,my tiez cakame chlapceka a zatial je tiez vsetko fajn velkost zodpoveda tyzdnu snad to tak ostane,ty aj pracujes ci si doma na pn?

bianka0111
29. nov 2013

ahojte, ja mám placentu praevid centralis, je to niečo podobné? som v 26tt...mali Ste podobný stav placenty a posunula sa hore?

matriarcha
29. nov 2013

@bianka0111 ahoj mám títo diagnózu.placenta dá nezvykne uz posunúť.ja som uz týždeň hospitalizovana,včera ma previezli do martina.ja som mala predtým dve sekcie,teraz mám koli tejto diagnóze život ohrozujuci stav.nakoľko pri sekcii to bude masívne krvácať.ja ju mám dokonca ešte prerastenu k vnútornej jazve.mám veľmi nízku hladinu železa čo ešte viac komplikuje môj stav.pretože dá im nemusí podariť zastavit krvácanie.takže počítajú aj so zlými výsledkami :( teraz im ide hlavne o to až dá mi nezačne odlucovat.najlepsie by bolo keby t o vydržala do 35 tt.až to majú vsetko pekne naplánovane.inak mi uz pichli aj kortikoidy na pľúca pre babo,keby náhodou a chystajú sa mi železo podávať vnútro zilne.tak sa modlíme až sa mi to polepsi a nech vydržím čo najdlhšie

bianka0111
29. nov 2013

@matriarcha dakujem za odpoved, aj ked som sa pri týchto čítaniach dost vyplašila, moj lekár mi povedal, že sa mám šetrit, nič viac, že sa to zrejme neposunie, ale ako tu čítam príspevky tak som zostala trochu dost nervozna....vobec mi nespomínal, že by sa malo ist skor do nemocnice ležat preventívne. Je možné, že celé tehu dotiahnem bez hospitalizácie? som na PN od začiatku tehu...

matriarcha
30. nov 2013

@bianka0111 možné je všetok.záleží ako to u teba vyzera.

salome51
30. nov 2013

@lienka2407 stále chodím do práce. Nie som na PN. Primár povedal, že nie je potrebné aby som bola doma - zatiaľ. Cítim sa dobre a nemám manuálnu prácu ani fyzicky náročnú. Som učiteľka, takže to nie je až tak náročné. Doma by som sa zbláznila, ale samozrejme ak to bude potrebné, zostanem doma.

lienka2407
30. nov 2013

@salome51 no jasne rozumiem 🙂 tak drzim prsty tebe aj mne nech sa nam tie placenty dvihnu 🙂

87kattka
31. jan 2017

@matriarcha možem sa spýtat ako to cele dopadlo ? Ja som nato tak isto čaká ma to o tyzden!

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre