Placenta preavia marginalis v 16tt, je možný prirodzený pôrod?

777januska777
29. sep 2019

Dobrý deň som v 16 tt a zistili mi placentu preavia marginalis na zadnej strane iba som sa chcela spýtať či je nejaká možnosť, že sa vytiahne aj na zadnej strane a či je možnosť pri pôrode rodiť prirodzene, keby sa náhodou nevytiahla alebo sa vždy vykonáva cisársky rez. Ďakujem za skúsenosti.

sabina897
29. sep 2019

Ahoj, aj ja som ju tak mala a tiež som chcela rodiť prirodzene. Lekári sa zhodli, že placenta sa môže v priebehu tehotenstva, aj celkom ku koncu tehotenstva vytiahnuť a môžem rodiť prirodzene. U mňa sa to nestalo, rodila som cisárskym 🙂

engel76
29. sep 2019

Ja som mala od 20tt, lezala som poctivo viac ako mesiac, nic nerobila a sa to upravilo, potom som chodila aj na prechadzky a rodila prirodzene.

evitka83
29. sep 2019

@777januska777 mne sa to casom vytiahlo, 16tt este nie je tak dlho

dracikdrahosko
29. sep 2019

Súhlasím s názormi mamičiek vyššie - u Teba je ešte veľká pravdepodobnosť, že sa placenta vytiahne, lebo máš ešte dosť času do pôrodu. Mne ju zistili až v siedmom mesiaci a už vtedy ma pripravili na cisársky rez, nakoľko v tomto čase je už veľmi malá pravdepodobnosť, že sa placenta vytiahne. Musela som úplne vynechať namáhavé činnosti, veľa oddychovať, prechádzať sa, nič ťažké nedvíhať, proste kľudový režim s čo najviac odpočinkom. Situácia ostala takáto už do konca tehotenstva a tým pádom bol pôrod ako lekári predpokladali - cisárskym.

777januska777
autor
29. sep 2019

A môže sa to stať aj keď ju mám na zadnej stene? Lebo som počula, že väčšinou sa posunie len keď je na prednej stene.

cickamon
29. sep 2019

@777januska777 ja mam tiez na zadnej stene a vytiahla sa za 2 mesiace tak ze uz krcok neprekryvala ale bola 2 cm nad brankou-dalsi mesiac sa neposunula a teraz som sa zabudla na poradni opytat...ja som teraz 27tt takze este mam 3 mesiace do terminu porodu tak uvidim ci to pojde prirodzene (velmi dufam ze ano)...no posunut sa posuva pomalicky urcite aj na zadnej strane (ps: kamoske sa tiez vytiahla na zadnej strane tolko ze mohla ist prirodzene no neviem kolko cm to nakoniec bolo)

777januska777
autor
29. sep 2019

@cickamon a ležala si či normálne si fungovala, len trošku s trošku kludnejsim režimom?

cickamon
29. sep 2019

@777januska777 normalne fungovala a fungujem cely cas len sa mam setrit a mam zakazane cvicenie a dlhe prechadzky (chodila som predtym kazdy den peso cca 6-7km) a nesmiem dvihat tazke veci...no dceru 14kg dviham obcas aj tak 😀...inak taka klasika-malu vodit do skolky ci na nakup idem vpohode aj domace prace porobim-len uz nie tak rychlo a vtakom mnozstve ako predtym

zuzu1111
30. jún 2022

@cickamon
@777januska777 ahojte žienky, keď môžem oživiť starú debatu.....vy ste mali v súvislosti s nižšie položenou placentou aj špinenie alebo krvácanie? Ako vam nakoniec dopadol pôrod? Normálne či sekcia? Aj ste ležali v nemocnici počas tehotenstva, či len doma sa šetrili? Vytiahla sa placenta vyššie?
Mne zistili nižšie položenú placentu asi v 16-17tt,keď som šla k dr ,že som začala špiniť. Všetko ostatné bolo oki, tak to vyhodnotila, že to z tej nízko položenej placenty. Teraz sa v 21tt zopakovalo to špinenie, pohotovost v nemocnici, zas to trvalo len jeden deň a ostatné oki. Ale teraz po 3dnoch zas, už som z toho na nervy, neviem či zas ísť niekam, či počkať do zajtra, že čo z toho bude. Som na PN, snažím sa šetriť, ale také domáce práce bežné robím. Vraveli, že nemusím vyslovene ležať. A ešte, že to nemám až také zle, lebo že placenta neprekryva krcok, ani doňho nezasahuje.

777januska777
autor
30. jún 2022

@zuzu1111 nie nekrvacala som a ani nespinila, len sa mi rýchlejšie opotrebovaval krcok, takže kľudový rezim. Ku koncu tehotenstva sa placenta posunula vyššie a tak som mohla rodiť normálne, ale ležanie do pôrodu. Zo spinenim poradiť neviem, ale ja osobne by som išla pre istotu.

zuzu1111
30. jún 2022

@777januska777 a ležala si doma či v nemocnici? Odkedy sa ti začal opotrebovavat krcok? Lebo mne vraveli, že krcok je v poriadku zatiaľ, som 21-22tt

cickamon
30. jún 2022

@zuzu1111 takmer rovnako ako januska...spinenie ani krvácanie nebolo, krcok sa skrátil a pootvoril cca 27-28tt nepamätám presne,pozerám že tesne po tom čo som tu písala lebo pamätám že začiatkom októbra som ležala v nemocnici ..cca 2 týždne ležanie v nemocnici potom do konca tehu doma...rodila som prirodzene skoro na termin

777januska777
autor
30. jún 2022

@zuzu1111 aj doma aj v nemocnici. Ani neviem, možno tak okolo 20 týždňa pomaličky.

zuzu1111
30. jún 2022

@cickamon
@777januska777 jaaaaj baby, čo si my ženy musíme vytrpieť, že? .....ja zas mám krcok oki, klop,klop,aby to tak bolo čo najdlhšie, ale to špinenie mi vyrába stresy 😞 ...a už tretíkrát....zatiaľ to za deň, dva prestalo, tak dnes som zvolila stratégiu čakania, čo bude zajtra, lebo je to také slabé, len po toalete a mierne stopy na intímke. Dr.mi vtedy vravela, že keby bola červená krv alebo nejaké zhluky, tmavá zrazená krv, tak hneď smer nemocnica. Ale také nemám našťastie.....a tie dva razy, čo som sa nechala vyšetriť, všetko oki, takže ani nejakú príčinu presne mi nepovedali, že možno prasknutá cievka po námahe alebo aj z tepla 🤷

777januska777
autor
30. jún 2022

@zuzu1111 nezávidím ti, ale držím ti palce nech to dobojujes úspešne do konca. 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre