Placenta praevia centralis v 20.týždni

lavanilla
22. jún 2020

Ahojte, dnes som bola prepustena z nemocnice po slabom krvacani s diagnozou placenta preavia centrallis. Som v 20tt. Neviem, ako narabat so vsetkymi tymi informaciami o moznom masivnom krvacani, prisnom kludovom rezime...jednoducho som vystrasena a potrebujem od vas poradit, utesit, poznat vase pribehy...vediet, ze vsetko stale moze dobre dopadnut...

heln
22. jún 2020

Ahoj, ja som prave 2 tyzdne v nemocnici s touto diagnozou, som 35 tt. Sama som prekvapena lebo, mi cez tehotenstvo tvrdili len ze mam placentu nizko, resp ze len ciastocne presahuje cez branku. Pred dvoma tyzdnami som sa trochu ponahlala a sla som rychlejsie a vecer som zacala krvacat. Nie velmi, len trochu, tak som sla na urgent a povedali ze mam placentu praevia centralis. Krvacanie zastavili, ale domov ma uz nepustia. Riziko je velmi velke, keby sa placenta odtrhla, mohlo by dojst ku krvacaniu z maternice a tam uz ide o zivot. Ale tym som ta nechcela vystrasit, len treba to brat vazne. Dodrzuj kludovy rezim, nic nedvihaj, nerob, lez, oddychuj a bude dobre. Keby si zacala nahodou krvacat, tak hned do nemocnice. Neboj, bude dobre, len dodrzuj kludovy rezim.

ivus32
22. jún 2020

Ja som mala placentu pri dcérke pred 14rokmi, klidovy režim, žiaden sex nič ťažké nezdvihat, aj keď som všetko dodržala dcérka sa mi narodila v 30+2tt nakoľko som začala krvácať, ale mne vzápätí odišla aj plodová voda, preto mi robili akútny cisársky,nastastie som bola práve hospitalizovana v Bratislave lebo mi robili cť ci ju nemám zrastenu do maternice. Dcérka je úplne zdravá

kiki68
22. jún 2020

@lavanilla ja som mala do 26tt marginalis a vytiahla sa. Len klidek, pekne v rezime relax a chodit tak normal na prechadzku, okolo domu. Nic tazke nedvihaj a nesed v tureckom sede. Vzdy pod zadok vankus a tak nasiroko klacat. Aspon tak mi poradili na joge a to bola ulava hotova. Ja som tu placentu citila ako zavazie. Hlavne sa nestresuj a bude dobre. Potom naplanuju cisarak a budes oki. Zase oni to budu sledovat. Dolezite je nic tazke nedvihat a ziadne domace roboty kde si v podrepe a nieco tahas a pod.

lavanilla
autor
22. jún 2020

@heln
@ivus32
@kiki68 Baby dakujem za pozitivny pohlad ;) Budem sa snazit vsetko dodrziavat. Viem, ake su priority ;)

lejluska
26. jún 2020

Ahoj, ja mám presne to isté, momentálne som v 23tt a v 20tt na morfologickom ultrazvuku mi tiež povedali, že mám placentu praevia...nariadili samozrejme kľudovy režim, šetriť sa....ja som ale zatiaľ 🙏 vďaka Pánu Bohu nekrvacala a bojím sa toho tiež lebo som čítala rôzne katastrofické scenáre...mne 2 lekári povedali, že sa mi môže placenta trošku vytiahnuť, jedna lekárka, že v žiadnom prípade...tak neviem...tak držím palce aj tebe, nech to dobre dopadne ♥️ nejak to musíme vydržať...🙂 Ale ja verím, že to bude dobré 👍

lavanilla
autor
29. jún 2020

@lejluska Dari sa ti oddychovat?

lejluska
29. jún 2020

@lavanilla snažím sa... ale už mám 2 deti tak je to ťažšie...ako bežne navarim (väčšinou na 2dni teraz), vyperiem ale ľahnem späť...a ty oddychujes ?

lavanilla
autor
30. jún 2020

@lejluska snazim sa...asi podobne ako ty...pomaly urobim, co treba doma a davam si casto prestavky lezmo. Ale nejaka namaha s kosackou alebo motykou sa uz nekona

lejluska
30. jún 2020

@lavanilla tak presne..toho roku som sa vykašlime na to a robme iba to, čo je nutné... snáď to dotiahneme do konca a bude to dobré...😉

lavanilla
autor
30. jún 2020

@lejluska bolo mi povedane, ze.mojou ulohou je vynosit zdrave babatko...tak.plnim tu ;) Nepredstavovala som si to takto...ale tak...zaklad je neplanovat ;)

lejluska
30. jún 2020

@lavanilla veru ani ja som si to takto nepredstavovala...ale teraz hlavne je donosit zdravé bábätko tá najdôležitejšia úloha 🙏🙂

lavanilla
autor
30. jún 2020

@lejluska tak ja som byvali 3x tyzdenne v posilke, stihala som aj tanecnu s manzelom a pilates...nehovorim, ze ked sa rozpeknelo, bol by aj bike a korcule, pripadne tura...takze som sla zo 100 na 0...Je to pre mna narocne, ale babo je nadovsetko ;)

lejluska
30. jún 2020

@lavanilla no to si pekne aktívna, musí ti to chýbať 😉...ale ani ja veľmi neposedim, vždy som v pohybe ale teraz až nezvyk u mňa takto nečinne ležať.... ale vydržíme 😉 potom si všetko vynahradíme ☺️

lavanilla
autor
30. jún 2020

@lejluska jasne, ved to stoji za to ;)

lejluska
15. júl 2020

@lavanilla ahoj, ako sa držíš ??? Oddychuješ ??? Mne dnes na rizikovej poradni povedali, že už mám definitívne placentu praevia centralis, s tým, že už určite sa nevytiahne, že to tak ostane...tak už mi plánujú magnetickú rezonanciu aby zistili, či mi niekde nevrasta....tak uvidíme....

lavanilla
autor
15. júl 2020

@lejluska Ahoj, tak to ma mrzi :( Neboj sa, dobre to dopadne, minimalne sa o tom vie a si pod kontrolou. Ale uplne chapem tvoj strach pri kazdom sadnuti na WC. Ja sa tiez snazim Mne uz ju na poradni preklasifikovali na ciastocne zasahujucu. Tak dufam, ze to tak zostane. Ale stale "poslucham" a snazim sa co najviac oddychovat. Ozvi sa, ako si dopadla. Budem na teba mysliet ;)

lejluska
15. júl 2020

@lavanilla supeeer, že už iba čiastočne zasahuje 🙂 možno sa ešte viac vytiahne 🙏 ja sa bojím veľmi, povedali mi dnes asi všetko čo ma môže postihnúť s takou placentou takže 🤦 ale potom dodali, že nič z toho nemusí byť môj prípad, len ma musia oboznámiť-to chápem...ale v auguste má už asi hospitalizuju takže budem pod dozorom.... Tak aspoň to 🙂 tak sa drž, snáď to bude už iba dobré 🙏🙂

lavanilla
autor
15. júl 2020
keithy
12. jan 2021

@lavanilla ahoj, ako si dopadla? Mne dnes tiež Dr povedala túto nepríjemnú správu, tak som v strese. Nemám žiadne ťažkosti ani nič, ale na kontrole mi to zistila. Tak prísny kludovy režim. Mám doma skoro 3 ročného syna a ťažko si predstaviť, že budem v nemocnici ale najradšej by som tam už do konca tehotenstva ležala, lebo mám strach.

lejluska
12. jan 2021

@lavanilla ahoooj 🙂 no dopadla som super aj keď som prišla napokon o maternicu keďže placenta bola trošku vrastena, nič hrozne ale maternicu mi už nemohli zachrániť aj keď sa spočiatku zdalo, že to pôjde.... vydržala som krásne do 37tt bez krvácania, špinenia vďaka Bohu...7.10.2020 sa mi narodil zdravý krásny chlapček 💙 a aj rýchlo som sa zotavila 🙂 vôbec to nebolo také hrozné, aj keď mi vzali maternicu zotavovanie bolo rýchle a ani to veľmi nebolelo 😉 malý mal 3 mesiace a ja už ani neviem, že som po operácii 🙏🙂 a ty ako ????

keithy
14. jan 2021

@lejluska ahoj, ja som písala, autorka diskusie sa neozvala.
Mrzí ma, že si prišla o maternicu, ale pre bábo to vlastne malo super scenár 🙏🏼
Keď si vôbec nekrvacala, tak si bola v nemocnici, alebo doma? Musel byť v inkubátore?
Ja som dnes začala 21tt, žiadne špinenie, žiadne krvácanie, občas mi stvrdne bruško, ale mám na to magnerot a snažím sa 90% času oddychovať. 4.2. mám kontrolu, to budem akurát 23+0, tak stále dúfam, že dovtedy bude ok a kiežby sa aspoň čiastočne vytiahla. Bojím sa cisárskeho, ale najdôležitejšie je pre mňa, aby bola malá čo najdlhšie vo mne 🙏🏼 kopka má stále, len občas cítim také akoby pichanie v boku, a tazobu, to je placenta? Dr mi povedala, že s touto Dg nesúvisia bolesti podbruška.
Som rada, že ste obaja v poriadku, verím tomu že aj ja s malou to doklepeme čo najďalej a zdravé ❤️🙏🏼

lejluska
15. jan 2021

@keithy ahooj 🙂 ja som bola do konca doma... vlastne ma v 35tt už hospitalizovali, poležala som si ešte 2 týždne a plánovali sekciu 🙂 čiže všetko pripravené, naplánované...boli pripravení na mňa 😁
Malý musel byť v inkubátore lebo bol maličký 2240g a 46cm ( jeho placenta už veľmi zrejme nevyživovala) ale dýchal sám a v inkubátore bol 4 dni, s tým, že ho na dojčenie vyberali 🙂
Myslím, že tebe sa môže ešte vytiahnuť aspoň čiastočne,mne na placentu praevia prišli v 20tt, k tomu ešte aj skrátený krčok 🤦 tiež som len ležala...ale oplatilo sa vďaka Pánu Bohu 🙏🙂 no ja som cítila iba ťažobu hlavne keď som stála ( ja som si myslela, že je to tá placenta ) bolesť podbruška som nemala vôbec ale toto bolo moje tretie tehotenstvo...tak možno preto...
Držím silno palce 🙏❤️ nech to dotiahnete aspoň tak ako my...🙂 Ale snáď sa ti tá placenta aspoň trošku vysunie..a bude lepšie 😉❤️ mne dr.povedala, že do 30tt sa to môže ešte zmeniť...mne sa to veľmi nezmenilo ale viacerym ženám sa to zmenilo tak verím, že ty budeš jedna z tých šťastných 😉 ale hlavne nech ste obidve ok 🙏🙂

keithy
15. jan 2021

@lejluska ahoj ❤️ ďakujem ti veľmi pekne, úplne mi zlepšila deň tvoja správa, trošku ma ukludnila. Aj mne to zistila v 20tt, začala som včera 21tt a je mi jasné, že každá žena to má inak a je to asi hop alebo trop, ale tak dúfam, že keď nemám žiadne krvácanie ani špinenie, že to potiahneme čo najdlhšie. 🙏🏼
Mne Dr tiež povedala, že ešte sa môže vytiahnuť, ale čo som čítala pri centrálne vcestnej placente je to šanca asi 0.02% 🤷 no kiežby. 🙏🏼 Aj krcok mám chvalabohu v poriadku.
Ďakujem ti ešte raz a gratulujem k drobcekovi, že ste zdraví je najviac. ❤️

lejluska
15. jan 2021

@keithy určite to dáte ❤️ viem aká je to stresujúca diagnóza a keď mi na to prišli...keď si predstavím koľko som sa naguglila 🤦 hľadala som, čo a ako.... všetky možné scenáre som sa dočítala..tak som rada, že aspoň trošku som ti zdvihla náladu, naozaj viem úplne presne ako sa cítiš sa čo prežívaš..ale bude to dobré 🙏😉 tak sa drž, výdrž s maličkou čo najdlhšie 🙏 nech ste obidve zdravé 🙂 a ak sa budeš chcieť niečo opýtať pokojne napíš..ak budem vedieť pomôžem ❤️😉 ale dobré bude všetko 🙏

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre