Môžu kratšie stehenné kosti bábätka predznamenávať downov syndróm?

alojzova
19. okt 2019

Ahoj môžem sa spýtať môžu kratšie stehenné kosti o 1t a štyri 4dni naznačiť že bábätko bude mať dawnov syndróm?

sisa_s
19. okt 2019

@alojzova Typickym znakom je vacsie sijove prejasnenie, skratenie nosnej kosticky... Ak sa bojite, ze by babatko mohlo mat downa, zaplatte si lepsie testy a budete to vediet

alojzova
autor
19. okt 2019

@sisa_s Dakujem

sara07
19. okt 2019

fetalecho v košiciach kde sa na toto špeciliazuju, komplet vyklad pri sone, všetko ukažu, povedia, vysvetlia , samozrejmost je správa
bola som 3x a teda nelutujem
okrem typ znakov daw ti pozru srdce chlopne,,komplet
škoda že takýchto pracovísk nie je viac na sk

miskamilka
19. okt 2019

@alojzova môžu znamenať DS, ale aj nemusia... a môžu byt aj nepresne odmerane..treba to posúdiť komplexne a premerať viackrat

ukulela
19. okt 2019

@alojzova môj starší mal na jednej kontrola od týždeň kratšie stehenné kosti. doktorka nerobila paniku len povedala že to premeria nabudúce a to dobehlo dovtedy. Medzitým som bola na morfologickom sone a tam bolo všetko v poriadku. Pri mladšom som si zaplatila trisomy, najmä kvôli môjmu veku a spokojnosti.

miskamilka
19. okt 2019

@alojzova ešte dodám, že mne v 16tt tiež namerali stehennú kosť o týždeň pozadu a v 18tt už bola ok, dokonca aj jemne popredu.. vysvetlili mi, že meranie ultrazvukom zas nie je úplne presne, stačí 2mm hore dole a už im to nesedí do tabuľky.. záleží aj od kvality ultrazvuku, 3D sú kvalitnejšie ako tie v bežnej ambulancii

felycity
19. okt 2019

Treba zajst na podrobnejsi ultrazvuk pripadne testy, len stehenne kosti su kratsie? Moze to nieco znamenat a nemusi....

alojzova
autor
20. okt 2019

@felycity Dakujem

alojzova
autor
20. okt 2019

@felycity Áno iba stehenné ale lekár na to nič nepovedal len ja som To pozerala

nelca0510
20. okt 2019

@alojzova a nikdy si sa lekara nepytala ci je vsetko v poriadku?

alojzova
autor
20. okt 2019

@nelca0510 Pútala som sa len povedal že áno a nič viac

nelca0510
20. okt 2019

@alojzova tak potom mu ver. Napis si vsetky otazky,na ktore potrebujes odpoved na papier a na poradni ti snad odpovie...triple testy su statistika...to,ze mas zvysene riziko DS neznamena.ze to dieta bude mat aj DS...tieto stresy mu viac skodia...

alojzova
autor
20. okt 2019

@nelca0510 Máš pravdu len vieš pozerala som si v teh knižke a vidím že hlavička a stehenné kosti rozdiel 1tyzden a 4dni tak som sa zlakla

nelca0510
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
h_petra
20. okt 2019

@alojzova smer psychiatria

alojzova
autor
20. okt 2019

@nelca0510 ďakujem pekne

felycity
20. okt 2019

@h_petra nerozumiem na co je dobre takyto koment, smutne je, ze v dnesnej dobe uz nevieme druheho vypocut, nie kazdy ma prehlad a moze si vykonstruovat rozne predstavy o dg. , ale preto netreba hned niekoho posielat na psychiatriu, len preto, ze dr neinformoval/ nevysvetlil zapisanu informaciu

h_petra
20. okt 2019

@felycity takto by som to zhrnula:
Daj si do vyhladavaca nick zakladatelky temy a mozno porozumies mojmu komentaru.
Pani ma nejake psychicke problemy, uz niekolko tyzdnov, snad dva mesiace denne zaklada temy s otazkami, ci to alebo ono napoveda tomu, ze jej dieta bude mat DS.

h_petra
20. okt 2019

@felycity dostala asi sto odpovedi, odporucani, a pod.
Ale ona opakovane zaklada temy tohto druhu.
Zda sa mi, ze je uz po 24. tyzdni, ale neustale analyzuje udaje zo zaciatku tehotenstva.
Proste nejaka uzkostna porucha, obsesia, alebo nieco.

felycity
20. okt 2019

@h_petra dakujem, skusala som, ale nic mi to nevyhodilo, preto somostala zarazena, betiem spat svoj koment

h_petra
20. okt 2019

@felycity ked das do googlu, najde ti vela tem dozadu, ktore pozakladala...

alojzova
autor
20. okt 2019

@felycity neverte im sú veľmi zle

ukulela
20. okt 2019

@alojzova Prepáč, ale ty máš naozaj psychicky problém. Pre tvoje dobro konzultuj toto tvoje správanie so psychológom.

alojzova
autor
20. okt 2019

@ukulela chod ty ku psychologovy

ukulela
20. okt 2019

@alojzova Ja to nemyslím v zlom. A keby som tu za mesiac položila asi 1000 rovnakých otázok a ignorovala všetky rady a odpovede a strach by ma zožieral a pýtala by som sa znova, minimálne niekomu z môjho okolia by trklo, že je to už obscesia. To je na pomoc, rovnako ako depresia. Lekár ti na morfosono nič zle nepovedal. tak nerieš. lebo si len pohoršis. Už ťa vidím, ako po pôrode riešiš, či je dieťa zdravé a budeš vidieť znaky doména tam, kde nie sú.

alojzova
autor
20. okt 2019

@ukulela sa určite nie

ceklis
20. okt 2019

@alojzova prosím ta a k tým rozmerom a porovnaniam stehenných kosti si kedy prišla? To študuješ teraz aký ultrazvuk? Z ktorého týždňa?
Inak, naozaj tomu dieťaťu držím silno palce aby malo v pohode život. Ešte ani na svete nie je a chudatko ma jeden problém za druhým. Čo len ty budes robiť ak sa narodí? Aj tak si myslím, že toto nie je skutočný príbeh 😂

ceklis
20. okt 2019

@felycity ona prvú tému založila už začiatkom septembra!!!! A odvtedy je toho ozaj viac než dosť. Každá čo sme jej písali a radili, sme jej chceli len dobre a ona z toho nespravila že ani mäkké “f” 🙈 a zakladala ďalšiu a ďalšiu tému. Až sa dostala do stadia že už akákoľvek diagnoza je na riesenie prilož neskoro. Je podľa mna už v 26tt aj keď si myslím že je to len daka haluz ktorú si niekto vymyslel na provokovanie žien 😆 ona sa tu dobre baví na nás čo sa už na nej pár týždňov vytacame 😂😂😂

ceklis
20. okt 2019

@ukulela
@h_petra
Rada vás opäť vidím 🤪🤪🤪
Do konca roka to tu ešte bude veselo

veronikaszabova
20. okt 2019

Uz zasa?? 😳

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre