Kratšia stehenná kosť o 2 týždne v 33. týždni plus 0 dni

bubkalienka
8. apr 2024

Ahojte dievčatá. Mali ste niektorá kratšiu stehennu kost o dva týždne a vsetko bolo v poriadku?
Ostatne rozmery sú plus mínus ôk... par dni pozadu max..
Len ta stehenna kosticka ma straší. Doktor povedal, že bude len drobnejsia...

ivka_makovica
8. apr 2024

Áno, bolo nám to povedané v neskoršom štádiu tehotenstva a "zaostávanie" bolo tuším o 3 týždne. Išli sme na sono k inému doktorovi a ten nám vysvetlil, že to nemusí vôbec nič znamenať. Pozrel sa na mužove nohy a povedal, že čo chceme, veď bude asi po ňom :D A tak aj bolo. Neboj

petronellla87
8. apr 2024

@bubkalienka áno aj moja mala

alen99
8. apr 2024

Mňa tak lekár vystrašil pred 3 týždňami, poslal ma na 4D sono, tam ma vydesili tak že som tyzden nespala... ale bola som potom pre svoj vnútorný pokoj aj pri inom gynekológovi a tomu sa teda kratšia nezdá a ani nezdala... tento týždeň idem na poradňu k svojmu lekárovi, tak uvidím ako nameria on...

alen99
8. apr 2024

@alen99 len dodám že som pred 3 týždňami bola
v 30tt

bubkalienka
autor
8. apr 2024

@petronellla87 a vsetko dopadlo dobre?

bubkalienka
autor
8. apr 2024

@alen99 mňa síce nikto nevydesil, ale tak už sa mi zda ze dosť zaostáva...

dominikamacakova
8. apr 2024

Áno bude malá. Moja mala zase dlhšie stehenné kosti a je vysoká. Každé dieťa( človek) je inak veľký.

alen99
8. apr 2024

@bubkalienka neviem, mne jedine môj lekár povedal, že buď to neznamená nič alebo niečo.. že možno ho menej vyživujem a bude musiet ist skorej von (poslali ma na hematologiu a genetiku) alebo bude vzrastovo malý (a tým myslím malý celý život)... druhý gynekolog len povedal, že pokiaľ v rodine nie sme nejaký dlhý (čo veru nie sme aj ja mam kratšie nohy) tak to môže byť preto.. ale ako vravím on žiadne odchylky nenameral... tak uvidíme..

bubkalienka
autor
8. apr 2024

@alen99 takže odpoveď nemáš? Akože dva týždne sú ešte norma ale tak predtým to bolo len pár dní....

petronellla87
8. apr 2024

@bubkalienka áno, všetko ôk teraz má 14 mesiacov a ani by som teda nepovedala že je na svoj vek nízka. Ona to mala stále ešte aj po termíne čo sa chodí už na kontroly do pôrodnice a tam jej ju namerali menšiu. Ale nejako to nikto neriešil akurát sa pýtali či sme v rodine nejakí nízky. Ae vystrašená som bola celkom tiež aj kvôli tomu že som potom googlila kktiny😁

bubkalienka
autor
8. apr 2024

@petronellla87 hej Google 🤣, no verím ze už to nebude horšie.... a váhu mala akú, keď sa narodila?

petronellla87
8. apr 2024

@bubkalienka treba ho vypnúť 🤣 mala 3240g tuším. Matka roka, neviem to presne, viem že 3200 a dačo 🙃😆

bebotka
8. apr 2024

@bubkalienka ja som bola v 36+2 a stehennu kosť mala 33+ 3. Doktorka to nejak neriešila, len zapísala merania do knižky. Na moju otázku, či to je v poriadku sa len usmiala a povedala, že bude nízka po mamičke.

bubkalienka
autor
8. apr 2024

@bebotka a predtým bolo ôk? Ci len vtedy vyskočila taka.odchylka?

bebotka
8. apr 2024

@bubkalienka merania pred tým boli v pohode, všetko bolo približne rovnaké

bubkalienka
autor
20. máj 2024

@alen99 ahojky ako ste dopadli, už máš dieťatko? Ja som včera porodila, malička je zdravá, akurát mensia 2810g a 48 cm.narodila sa o tyzden skôr betarka 🙂

alen99
20. máj 2024

@bubkalienka ahoj.. tak môj malý je už tiež na svete 🙂 lekári sa rozhodli urobiť planovanú sekciu v 36tt lebo malý už narástol vôbec .. narodil sa 2.5. s váhou 2030g a 47 cm ale našťastie je úplne v poriadku ❤️🥰... len sme ešte teda v nemocnici a čakáme kým priberie na 2500g aby sme mohli ísť domov

bubkalienka
autor
20. máj 2024

@alen99 takže nakoniec mame zdrave detičky🙂 teším sa 🙂

alen99
20. máj 2024

@bubkalienka áno 🥰❤️ vďaka bohu a vďaka za ne❤️

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre