Môže zápcha a tlačenie na stolicu vyvolať pôrod?

19. apr 2024

Keď som otvorená na 1cm (predčasne) a mám zapchu, ktorou trpim celé tehotenstvo a nič, ale že nič z možných produktov mi nepomáha (lekar zhodnotil že ide o hormónalnu zmenu), môže mi tlačenie na wc spôsobiť otváranie? Celý deň cítim šialený tlak na wc, viem, že musim isť ale bojim sa tlačiť keďže som už otvorená, síce len na prst, ale som. Nemáte niektorá vlastnú skusenosť s takým problémom? Ďakujem.

viestta
19. apr 2024

daj si glycerinovy cipok a to ti pomoze vyprazdnit sa bez prilisneho tlacenia

really8
19. apr 2024

Nie som lekar ale ja si myslim ze ti to moze oslabit krcok. Ja som bola chora, brutalny nasel ze som isla pluca vyplut. Samozrejme kazde zakaslanie je aj tlak na spodok a na kontrole mi skonstatovala doktorka makky krcok a odporucila kludovy rezim.

timea301196
19. apr 2024

Ano môže

sasenka5
19. apr 2024

Trpím tým istým, dr. o tom vie, nič to vraj nemôže spôsobiť ani ublížiť dieťatku. Neboj sa a nepočúvaj neodborné rady tu, radšej sa opýtaj lekára. Keby si bola na 3cm, tak nepoviem, ale na 1cm baby fungujú aj 2 a viac mesiacov niektoré…ale jasné, treba skúsiť všetko pre zmäkkčenie, aj keď mne tiež nepomáha nič…

barbora0308
19. apr 2024

Ja som mala tiez tento problem pocas tehotenstva. Od 22tt som lezala v nemocnici, predcasne som sa otvarala. Lekari mi radili chodit na velku potrebu iba vtedy, ked to uz doslova "malo zo mna vypadnut"...ziadne tlacenie. Ale tak so zapchou, to nebolo vobec jednoduche. Skusala som glycerinovy cipok, rozne stavy na to urcene, strava upravena...a mne nic nepomahalo, uz som bola zufala. Az nasledne som zaradila do stravy chia semiacka, kazdy den za lyzicu do jogurtu. Odvtedy som nemala ziadny problem 👍.

anavixy
19. apr 2024

Davaj si mikrolyzmu.

majlo1234
19. apr 2024

Nie, ale hemoroidy ano

autor
19. apr 2024

Baby ďakujem, nejako sa mi dnes podarilo. Nasadila som si všetko možné zasa, snáď to už do úspešného konca dotiahneme. Ďakujem🙏

kitycat
19. apr 2024

Mozes si aj dva cipky dat, ja som si tak savala pred istym zakrokom na pokyn lekara

timea301196
19. apr 2024

Skús lactulosu. Ja som ju používala ked som ležala kvôli krčku

nikpa
19. apr 2024

Pomleté ľanové semiačka sú topka, skus.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre