Je nebezpečná zápcha v treťom trimestri?

27. feb 2024

Zeny sice mam stolicu kazdy den ale mam pocit neuplneho vyprazdnenia a potom mam cely den bolesti podbruska, pocit tlacenia v podbrusku, pichanie a krce. V pondelok mam poradnu, urcite to budem rieist s lekarom. Ale moja otazka znie, moze zapcha v 3. trimesti poskodit? Nedajboze sposobit otvaranie, skracovanie krcka kvoli tomu “tlaku”? Poprosim neradit ako doplnit vlakninu a podobne, bojujem s tym od 1. Trimestra skusam vsetko, vzdy to prejde ale aj sa to zas vrati. Neni to nic strasne, su to mierne prejavy ale citim sa nekomfortne. Dik

minenkak
27. feb 2024

Je

autor
27. feb 2024

@minenkak mate osobnu skusenost? Na nete som nasla toto, kde sa lekar smeje ze to nie je nebezpecne

minenkak
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
minenkak
27. feb 2024

moja sestra mala a doktorka jej povedala ,že môže skôr porodiť,musela si stolicu vyberať prstami

beatrixx1525
27. feb 2024

Ležala som v nemocnici mesiace kvôli skracovaniu krčka, zápcha prirodzene z toho ležania prišla tiež a bola v takom štádiu že som mala pocit že na tom záchode porodím jak som niekedy musela tlačiť. Kŕčok nakoniec vydržal do konca 35tt takže ak v takom prípade to nepoškodilo, myslím si že si safe 😁

autor
27. feb 2024

@minenkak ja ale na toaletu kszdy den chodim, takze vyprazdnena asi ako tak som, len zrejme neuplne..dakujem precitam

autor
27. feb 2024

@beatrixx1525 ďakujem za podporu. Snaď to bude fakt uplne ok 🙏

mmirka02
27. feb 2024

Skúšala si sušené slivky ? Namočiť na noc do vody a na lačno ráno zjesť a vodu vypiť .... Cez deň veľa piť

lillyd
27. feb 2024

Pokial chodíte každý deň tak to zápcha nie je.. neúplne vyprazdnenie je v tehu normálne a uricte je to menší problém ako tehu zápcha.. ja msm problémy s krčkom od 16tt musím len ležať, celé tehu chodim max 2x za tyzden na wc a to nie uplne (to je tehu zápcha), v nemocnici som od 32tt naordinovali mi ešte 2x železo denne a z od vtedy tych 2x do týždňa ledva 2-3 bobky zo mna vyjdú s prepáčením aaa aktualne koncim 38tt a krčok mám spotrebovaný a nemá ani 0,5cm.

autor
27. feb 2024

@lillyd ďakujem, áno chodím normálne každy de, ale tie bolesti a kŕče v črevách a pichanie všade až zospodu v konečníku, podbrušku sú šialené vždy z toho neúplného vyprazdnenia ☹️ a asi aj zo zastavenych vetrov…teraz mam problem sa isť vycikať lebo pri zatlačeni hrozne bolesti…už som s tym 2x skončila na pohotovosti, lebo som nevedela o čo ide a ono to bolo len to, že som bola neuplne vyprazdnena..
Och to mi je veľmi ľuto, držim vam velmi velmi palce, nech všetko dobre dopadne. Ale krasne ste to potiahli❤️

autor
27. feb 2024

@mmirka02 pijem aj 3l vody, slivky som skušala už tiež..

lillyd
27. feb 2024

Áno poznam to, na tie bolesti pomáha eśpumisan dokonca nám ho v nemocnici dávali aj na bolesti z falošných konkracii lebo je to spasmolytikum ktoré uvolnuje hladké svalstvo.. ja mám už 2 mesiace malu v pôrodných cestach a presne niekedy sa nemozem ani vycikat ked mi zatlačí na močovú trubicu, tá má potom reže pali trvá to cca poldna a ona sa potom pohne inak aa uvoľní to a cikam o sto sesto.. v nemocnici mi koli tomu opakovane brali cievkovany moc a vsetko bolo ok. Proste musíme len vydržať ;) a ďakujem 🙏🏻

autor
27. feb 2024

@lillyd ja som mala aj stale mam strach keď pride to pichanie, že čo to je a potom sa zrazu vykľuje toto cele z toho a už sa nebojim lebo aspoň viem o čo ide..no a tie zvuky čriev a prelievanie uff🙈 verim, že to bude dobre všetko…musíme veru vydržať ako hovoríš🙏 ja sa aj dosť bojim tlačenia na wc, tak potom určite aj psychika prispieva k tomu…

lillyd
28. feb 2024

Áko ja sa toho nebojím, mne to proste nejde ked tam mala tlači a to extrémne cítim ked vrti tou hlavičkou take pichave bolesti úplne na spodku vaginy až.. môžem tlačiť koľko chcem ale nevycikam sa poriadne lebo mi priľahne močovú trubicu ale je to len na par hodín ptoom to povolí vždy.. to sa dá vydržať .. ja osobne sa skôr bojím dat si cipok - pretože som to raz v živote skúsila a presedela som 2 hod na záchode a práveže napr známa v decembri porodila predčasne, chytila covid cely deň hnačky a zvracala a to jej vyvolalo stahy maternice a pôrod pritom mala krčok v naprostom poriadku..

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre