Krvná skupina - nesúlad

martinvaculik
6. jan 2024

Ahojte, mám otázku. Narodilo sa nám dievčatko ( 9.11.2023) malička po pôrode malo problém s krvou s tým, že mala ma krv po mne ako otcovi A+ a že matka ma 0+.
Avšak moja priateľka tvrdí že ona Má B+..
Ako si mi niečo nesedí. Ak niekto ma skúsenosť alebo niečo budem rad za info či radu. Ďakujem

thereisabear
6. jan 2024

@martinvaculik kto je "ona"? Dcéra?

kengurica
6. jan 2024

@martinvaculik
Nejako sa strácam. Ty máš A+, dieťa má A+, a matka by mala mať 0 ale má B+ ?
Čiže čo nie je jasné? Kto povedal, že matka má 0 ?

martinvaculik
autor
6. jan 2024

@thereisabear partnerka

martinvaculik
autor
6. jan 2024

@kengurica v nemocnici. Mám pred sebou lekársku spravu. Malíčku museli osvetľovat lebo vraj ma inú skupinu ako matka a nemá vybudované protilátky.dnes mi partnerka povedala, že nechápe prečo tam píšu že ma 0+ keď ona ma vraj B

kengurica
6. jan 2024

@martinvaculik a kto tvrdí, že matka má 0 ?

nivea777
6. jan 2024

@martinvaculik je jedno ci ma matka 0 alebo B.. v kombinácii s A z toho môže byť kľudne A

martinvaculik
autor
6. jan 2024

@deti95060810 ja som toto pozeral, ale ona tvrdí že ma skupinu B a v nemocnici že ma 0. Jej obvodná cely život všade pise že ona ma B. Potom ale nechápem prečo dieťatko malo problém s krvou pri skupine 0 a A

nivea777
6. jan 2024
kengurica
6. jan 2024

@kengurica tak možno má o svojej skupine zlú informáciu. Stávalo sa, že sem tam to popletú.
Problém býva skôr pri Rh faktore, a ten máte všetci +. Bola priateľka niekedy na nejakej operácii?

luxus10
6. jan 2024

@martinvaculik problem moze byt v rh faktore ak ma matka minus a dieta plus....? problem nie je v pismenku...

kengurica
6. jan 2024

@martinvaculik keď malú osvetlovali, zrejme mala novorodeneckú žltačku, tá je bežná, máva ju naozaj veľmi veľa novorodencov.

januska12323
6. jan 2024

Nech si dá zistiť krvnú skupinu a bude vedieť kde je chyba.

martinvaculik
autor
6. jan 2024

Pridávam foto. Lekárska sprava. Ona podľa nemocnice je 0+ ja A+ teda je faktor v pohode. Ona tvrdí že je B od narodenia aj podľa tehotenskej knižky od gynekologicky.

luxus10
6. jan 2024

@martinvaculik ak dieta ma ine pismenko krv. sk. ako ma matka, tazsie sa mu rozpadaju cervene krvinky, dieta ozltne, ma novorod. zltacku, ide pod modre svetlo, kt. urychli rozpad cerv. krv., ak by ho tam nedali, moze to poskodit mozog dietata...

kengurica
6. jan 2024

Jediný problém zrejme je, že partnerka nemá jasno, akú má krvnú skupinu.
Krvné skupiny máte úplne normálne , otec (A+) + matka(O+)=dieťa (A+), a aj otec(A+) + matka(B+)=dieťa(A+)
Nech si dá priateľka preveriť krvnú skupinu a bude mať jasno. Nevidím problém.

martinvaculik
autor
6. jan 2024

@luxus10 však áno ale ak matka ma B dieťa A a ja mám A oni tam píšu o probléme s 0 tak tomu nechapem

martinvaculik
autor
6. jan 2024

@kengurica teraz sme kukali jej papiere. Ma tam napísané B+ v tehot. Karte B+ ale v sprave od nemocnice 0+

luxus10
6. jan 2024

@martinvaculik no ale teraz pozeram ten papier, dieta ma krv. sk. A, a ma v krvi protilatky-anti A, preto to vsetko asi robia, to co tam v sprave je uvedene...to su uz moderne vyskumy, a manzelke to skutocne mohol niekto v nemocnici vysvetlit...

martinvaculik
autor
6. jan 2024

@luxus10 áno ale na základe krv. Skupiny 0 a to je celkom mätúce podľa mna a nechápem prečo. Je možné že by to boli gény iného otca? Opýtam sa na rovinu

deti95060810
6. jan 2024

autor, nemocnica popíše kde aké blbosti...osobná skúsenosť.
mne roky uvádzali že som mala pôrod cisársky - nemala som ho ani raz. ja som si to nevšimla čo napísali, ale dcéra mala problémy zdr. a lepšie si moju dok. prezrel lekár v nemocnici v Petržalke. - Antolská. a on mi to oznámil že z akého dôvodu som mala cisársky - ktorý vlastne ani nebol.

luxus10
6. jan 2024

@martinvaculik ale toto matke dietata mohol ozaj niekto vysvetlit...

viestta
6. jan 2024

@martinvaculik nanapadlo ti, ze v prepustacej sprave moze byt aj omyl v krvnej skupine matky?

kat_
6. jan 2024

pozri, krv to nie je len pismenko a plus/minus... su tam rozne zlozky, podkategorie... ja, muz aj syn mame B+, vsetci... a napriek tomu sa mne vytvorili v tehotenstve akesi protilatky, kvoli ktorym nemozem viac darovat krv

benit
6. jan 2024

@martinvaculik hladas ako dcera nie je tvoja dcera?
Behni ju prihlasit detskej lekarke a daj si to vysvetlit.

martinvaculik
autor
6. jan 2024

Nehľadám nič, ale uprimne asi každý by ostal zneisteny.

jana_eyre_2
6. jan 2024

My máme presne tak muž A-, ja B+, prvé dieťa AB /mal silnú žltačku po narodení, dostal infúzie, bol na svetle, ale nepotreboval zmenu krvi/, druhá ma 0, žltačka silnejsia, a tretiemu nezistovali krv.skupinu a žltačku mal miernu..

To čo píšeš, vyzerá že sa tam stal nejaký omyl, preto by ste si to mali preveriť v nemocnici a spýtajte sa aj pediatricky aj u svojho dr nech si žena preverí svoje záznamy krv skupiny/kedy jej to zisťovali? V tehotenstve?/ Že kde je problém..

martinvaculik
autor
6. jan 2024

@viestta áno v matkynej môže. Ale je to aj v lekárskej sprave malej

martinvaculik
autor
6. jan 2024

@benit určite nie milujem ženu a aj malíčku. Ale asi každý by ostal zneisteny..

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre