Krvná skupina A- a vyšetrenie protilátok

anicka246
2. apr 2013

Ahojte, ešte mám jednu otázku, mám krvnú skupinu A- a sestrička mi kázala prísť aj s priatelom na krv, vraj kôli nejakým protilátkam ked sa narodí, viete o tom niečo bližšie??

aduskatt
2. apr 2013

ak mas ty Rh negativ a priatel pozitiv, mozu sa vytvarat v krvi protilatky, preto je treba skontrolovat jeho krvnu skupinu a po porode Ti dat injekciu, ak mate obaja Rh negat, je to v poriadku

anicka246
autor
2. apr 2013

aha, takže je to naozaj ok hej?

helenka2
2. apr 2013

krv ti budu brat na protilatky, ci nahodou tvoje telo nevytvrara vela protilatok proti babetku, berie sa to kazdej mamicke s rh negativnym faktorom ale neznamena to nic zle...aj ja som A- a mam dve krasne zdrave deticky...prva gravidita nebyva ohrozena vobec a u kazdej dalsej sa riziko stupnuje...

aduskatt
2. apr 2013

@anicka246 hej, bud mate Rh rovnake a je to v pohode, alebo rozdielne a po úporode dostanes injekciu a tym padom je tiez v pohode.len teda si tu injekciu skontroluj, ci ti ju fakt daju, ak nie, treba si pytat🙂)

liuba84
2. apr 2013

ja mám tiež A- a manžel má B+ takže som po pôrode dostala inekciu, keby som ju nedostala tak dalšie tehotenstvo by sa moje telo bránilo ako pri chorobe a zničilo by plod

dai
2. apr 2013

Ako baby pisu je jedno aku mas skupinu dolezity jw rh faktor - my sme tiez ja Bminus a moj muz Bplus - preto som tiez po prvom porode dostala injekciu a pri druhom tehotenstve bola sledovana na protilatky - nastastie pohoda

sense
2. apr 2013

...protilatky sa mozu vytvarat aj ked mater sice rovnaky rh faktor ale odlisnu skupinu, ja mam skupinu B+ a priatel A+ a v tele sa mi protilatky vytvaraju.....problem to velky nieje len budes castajsie sledovana ak sa potvrdi ze ti telo vytvara protilatky....

adriana1980
2. apr 2013

Záleží od toho,aký RH faktor bude mať bábätko.Ak bude RH+,dostaneš po pôrode inekciu,ak bude RH-,tak nie.Ak je priateľ RH+,je väčšia šanca,že aj dieťatko bude RH+ 😉

jamabe
2. apr 2013

@sense to máš pekne pomýlené! Veď koľko je párov, keď majú rodičia rovnakú krvnú skupinu? To by bolo rizík! VŽDY je to len o Rh faktore - ak má žena negatív a muž pozitív, ale riziko je len ak bábätko zdedí po otcovi pozitív. 😉

sense
2. apr 2013

@jamabe no pomylene to ma potom asi moj lekar.....kedze som sledovana na protilatky....cele tehotenstvo...a kazde dva tyzdne mi beru krv, ci sa protilatky nezvysuju a chodim kazdy tyzden na dopplerovo vysetrenie kvoli protlatkam....faktorov preco sa zene vytvaraju v tele protilatky nie je len odlisny rh faktro....treba sa spytat lekara....

jamabe
2. apr 2013

@sense súhlasím, že môžu byť rôzne faktory vyvolávajúce vznik protilátok (ale akých? na čo?) - ale nie odlišné krvné skupiny rodičov. To si pamätám už od strednej, lebo keďže mám 0- vždy ma to zaujímalo. A musela som si nájsť chlapa s A+ . Doktorku zaujímal len a len Rh faktor otca, nie krvná skupina

sense
2. apr 2013

@jamabe no mojho zaujimal nielen faktor nas oboch,, ale praveze aj krvna skupina, ako aj to ci som nemala zamlcany potrat,, ci som nebola na potrat, ci mi nebola v minulosti podana transfuzia atd atd...a ja som gynekologiu nestudovala, ale tiez si myslim ze tvrdit ze protilatky vzniknu len pri odlisnych rh faktoroch tiez nie je pravda....a u mna na doppleri kontroluju to ci je dieta kvoli tym protilatka dostatocne vyzivovane a ci ma dobre prekrvovany mozog a ci sa mu dostava vsetko z mojho tela co ma....ale ako vravim nie som odbornik, takze sa nehadam, a viem len co mi povie lekar a ake vysetrenia mi robi pravidelne cele tehotenstvo kvoli tomu.....

opicaskorica
2. apr 2013

Mam b- a po porode som nedostala ziadnu injekciu (aspon co si pamatam)... je to velky pruser?

dkb
2. apr 2013

@opicaskorica aj ja mám B-, dva pôrody za sebou a tiež som žiadnu injekciu nedostala, pretože obidve deti majú Rh- 😵 . Keďže máme spoločný Rh faktor, protilátky sa nevytvorili, žiadnu injekciu som nepotrebovala. Skontroluj si krvnú skupinu dieťaťa.

opicaskorica
2. apr 2013

@dkb moja logika! Kojenim somo nu prisla 🙂 dik

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre