Je to výtok alebo plodová voda?

28. mar 2024

Ahojte, viem že nikto z vás mi nebude vedieť s určitosťou odpovedať, skôr by som chcela zistiť či mal niekto podobný prípad.

Včera som mala vyšetrenie v nemocnici, dnes som 40+1tt všetko bolo v poriadku, ctg, sono aj vysetrenie odspodu.
Večer keď som vysla zo sprchy tak zo mňa vyletelo pár kvapiek na podlahu, boli sfarbené do ružova (čo pripisujem vyšetreniu) no odvtedy mám vždy po malej potrebe vlhkú vložku/nohavičky, cítim ako zo mňa niečo vytečie, farba číra/sem tam do žlta.. som celkom zmätená čo robiť, či utekať do nemocnice kvôli plodovej vode, alebo to je len výtok alebo je to dôsledok vyšetrenia..

Nestretli ste sa niekto s niečim podobným?

pinkgirl
28. mar 2024

To už vyzerá na postupne odchádzajúcu plodovú vodu. Choď do nemocnice na gynekologyckú pohotovosť - urobia ti test na vložke na plodovú vodu. Pozor, vložka nech je tá pôrodnícka, nie menštruačná.

alexandraas
28. mar 2024

Podla opisu mi to pride ako plodova voda. Ja som tiez bola na vysetreni 41tyzden cez den to nevyzeralo na porod.. v noci mi zacala odtekat voda po kvapkach nakoniec sa spustila riadne abnasledujuce rano o 11:30 som porodila 🙂

562012
28. mar 2024

Choď určite do nemocnice.Tiez som to tak mala.Bol to začínajúci pôrod 😉 držím palce ✊

weja07
28. mar 2024

Keďže si už 40tt tak by som išla do nemocnice nech zistia podľa testu či je to plodová voda. Ja som tak išla ráno do nemocnice ale doslova sa zo mňa voda liala (mala som aj dg.nadmerne množstvo plodovej vody) a uznávam že jej bolo VEĽMI VEĽA a takisto mi robili test z vložky. Tak šup šup držím palce 🙏🍀🫶

gabriela2952
28. mar 2024

Môže byť, ja som sa ráno zobudila mokrá, umyla som sa a opäť som mala mokro, dala som si poporodnu vložku a bolo to sfarbené do ružová 🙂 prajem rýchli pôrod 🤩

pinkgirl
28. mar 2024

Milá autorka, ako sa máš? Porodila si? Verím že je všetko v poriadku🙂.

autor
29. mar 2024

Ahojte, keďže odpovede boli jednoznačné s mužom sme sadli do auta a vyrazili do nemocnice 🙂 všetko bolo v poriadku, roztok negatívny, ctg, sono tiež dobré a pri vyšetrení mi nahmatali neporušené obaly, tak potvrdili že je to zvýšený výtok, ale krčok skrátený o 1 cm oproti predošlému dňu🫣 našťastie mi dali trošku roztoku aj domov a v stredu sa mame hlásiť na príjem. Takže dovtedy budem aspoň ako tak v klude hádam 🙂
Uvidíme či sa rozhodne sám alebo mu budú musieť pomôcť 🙃

pinkgirl
29. mar 2024

🙂 dobre si urobila že ste šli do nemocnice. Radšej 3x zbytočne ako niečo zanedbať. Uži si posledné dni do pôrodu🍀🌷.

autor
29. mar 2024

@pinkgirl ďakujem 🫶🏽

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre