Falošné kontrakcie a problémy s nimi spojené

zubrienka77
24. aug 2011

mam falosne kontrakcie ale nikdy neviem zistit ci su to isto oni alebo nie mozeme sa podelit o svoje skusenosti 🙂

vejinka
24. aug 2011

ak sa jedna o prave tak nastupuju v intervaloch musis prerusit cinnost cize aj spanok bolia .ja som dva krat sla do nemocky o 4 rano a este raz a to bol falosny poplach. Pri prvom mi povedali ze staci mat slabe kontrakcie a mam prist na cr maly bol kp.druhy bol klasicky porod v 37 tt som nabehla ze ma boli jazva a asi sa mi roztrhne.bola som na pozorovani a na druhy den ma poslali domov ze ruptura nehrozi.a v 40tt som sla bolesti neboli silne ale nemohla som spat a opakovanie kontrakcii kazdych 10minut nepovolili ani ked som sa presla do dome.sprchu som si nedavala lebo som citila ze by bola zbytocna a sli sme.na 4 prsty otvorene krcek spotrebovany a uz si ma tam nechali.

lyongirl
24. aug 2011

Ahoj, mňa včera večer chytili kontrakcie, ale len také sem, tam, nepravidelné, ale normálne som si myslela, že už to začína a ono to prestalo. Pol noci som ale od strachu nespala a teraz mi nič nie je, až na to, že ma od včera bolia hrozne kríže a som unavená, nohy spuchnuté, ledva chodím...je to normálne? Ja som to nikdy nezažila, krpci sa narodili predčasne a to keď začalo, tak to bolo úplne iné...teraz neviem, či mám čakať, že sa to rozbehne, alebo byť úplne v kľude, čo sa mi samoška nedá, som nervózna...a už 3 týždne som otvorená na 2cm, v pondelok som bola na poradni a stav nezmenený...

zubrienka77
autor
24. aug 2011

@lyongirl no ja som mala raz ku veceru a potom nad ranom jeden den nic a potom dneska rano to iste ale som mala aj hnacku aj ma tislo na malu ale vobec nic tak tiez neviem co to je .... lebo ja som nemala ziadne intervaly ale iba neskutocna bolest ako keby mi niekto skakal po maternici 😒 a teraz to iste moja doktorka mi nepovedala ze by som bola otvorena a termin mam este daleko tym padom ak mam tieto falosne kontrakcie nemam tusaka kedy pojdem dufam ze este ee ved som iba v 35tt

lyongirl
24. aug 2011

@zubrienka77 a máš to určite tie falošné kontrakcie? Lebo sa mi to zdá aj dosť skoro a navyše tú bolesť opisuješ ako dosť veľkú, kontrakcie by asi také nemali byť...aspoň si myslím. Skús sa opýtať dr., čo ti na to povie...no ja som zistila, že sú to ozaj falošné kontrakcie, zažívam to 1x a som teda zvedavá, koľko, kedy a ako budú trvať a kedy to už bude naozaj. Keby som ešte do pondelka vydržala, to má službu na pôrodnici kamoška a potom nech sa deje čo chce, len nech ma to nechytí, keď bude mať MM roboty nad hlavu, lebo vtedy pôjdem do pôrodnice asi taxíkom ☹

zubrienka77
autor
24. aug 2011

@lyongirl no ked som to maminke opisovala kedze som mlada a mama vie dost tak mi povedal ze som to mala tie FK no neviem uz mam poradnu kazdy tyzden tak ked daco urcite si to vsimne 😉 a ty mas ake bolesti ??

lyongirl
24. aug 2011

@zubrienka77 no mňa bolelo brucho a cca každých 15 min. prišla kontrakcia do krížov, bolesť, ale nebola vyslovene nejaká hrozne veľká, muž ani nevedel, že mi niečo je...a ja som len tŕpla a čakala, či to je pôrod, alebo to prestane, lebo pri chalanoch som to nemala, tam ma chytili kontrakcie už v 32 a 33tt a nepopustili, musela som do nemocky, takže teraz to je 1x...

lenuschkav
24. aug 2011

ja som mala prvykrat kontrakcie v 38. tyzdni, pravidelne 6 minutove intervaly, potom uz len 3, raz silnejsie, inokedy slabsie, ale neprestavali ani po teplej sprche, tak som sla do nemocnice, tam mi povedali, ze porod je este daleko, po pichnuti nejakej injekcie sa uplne stopol, takze slo o falosne. O tyzden som znovu dostala bolesti, boli nepravidelne, niekedy raz za 3 hodiny, inokedy 3 za 1 hodinu, raz silnejsie, potom slabsie, myslela som, ze znovu falosne, ale potom odisla voda a bolo to jasne...ale nevedela som podla bolesti odhadnut, ze ci sa uz porod zacal alebo nie. No kontrakcie po odteceni plodovky boli teda ovela silnejsie, to uz som musela predychavat poriadne...poriadne znamenalo v mojom pripade to, ze pocas kontrakcie na prijme na oddeleni som nebola schopna sestricke nadiktovat manzelovo zamestnanie :D musela pockat:D

beatrisss1
30. okt 2011

@zubrienka77 J asom mala v noci to iste🙂 bezala som na zachod , mala som bolesti ako pri menstruacii.Strasne mi bolo zle.Kedy si nakoniec porodila?🙂

kohutovci
3. nov 2011

ahojte kocky.. ja citim kontrakcie od 22tt.. doktorka mi nevedela povedat co to je. zistila som ti to az na nete.. a veru nenasla som nikoho s podobnym.. ani neviem ci to nazvat problemom..no proste s podobnymi pocitmi.. niekedy citim v maternici len take pulzovanie.. inokedy je to take silne, ze mam pocit ze sa babo zosuva a ide von. je to zvlastne.. neprijemne.. a casto som z toho vystrasena.. vraj sa tak maternica pripravuje na porod.. a ma sa to stavat ked nieco tazke dviham alebo som unavena.. no ja sa nato casto budim v noci.. alebo nad ranom.. termin mam vo ferbruari a pri takychto castych nacvikoch mojej maternici si fakt neviem predstavit ci budem vediet, ze rodim alebo nie 🙂 buduci tyzden idem na 3D.. tesim sa ze budem v kontakte s inym lekarom ako je moja dokyna a snad mi ten doktor povie ohladom tychto stahov viac..

mmaattuuss
22. apr 2013

Ahojte. Prvy porod som mala sekciou a mala som len slabe kontrakcie. Teraz cakam druhe babo a v noci som mala akoby krce v oblasti operacnej rany a aj krizov. Aj pocas dna sa to opakuje. Bola som aj na zazname, bol v poriadku, len nejake tri kontrakcie zaznamenalo. Tie krce mam stale pocas dna a teda dost silne, len neviem, ci su to falosne alebo nie. Povedali mi, ze keby som mala pocit, ze mi ide ranu roztrhnut, tak mam prist. Inak ju mam v poriadku a od spodu som zatvorena zatial. Ako ste kontrakcie citili vy, ktore ste boli po sekcii a cakali ste druhe babo?

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre